تبعات لغو طرح ترافیک در پایتخت

یکشنبه 26 مرداد 99 ساعت 10:54
تبعات لغو طرح ترافیک در پایتخت

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه لغو طرح ترافیک در پایتخت تبعات گوناگونی به همراه داشته است، گفت: پیش‌ بینی می‌کنم از اول شهریور تا پایان سال اجرای طرح ترافیک به طور منظم اجرا شود.

محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، در خصوص لغو طرح ترافیک در پایتخت اظهار داشت: شهرداری تهران جهت همکاری با ستاد ملی مقابله با کرونا با لغو طرح ترافیک در هفته جاری موافقت کرده است.

وی افزود:هم اکنون مشخص شده که لغو طرح ترافیک در کاهش آمار مسافران حمل و نقل عمومی تأثیری نداشته است و بسیاری از دستگاه‌ها و مسؤولین هم به این موضوع اذعان داشته‌اند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به خاطر اینکه با وضعیت قرمز کرونا طرح ترافیک فعلا تا پایان مرداد اجرا نمی‌شود، گفت: لغو طرح ترافیک در پایتخت تبعات گوناگونی را به همراه داشته که دستگاه‌های مختلف به آن واقف شده‌اند.

علیخانی ادامه داد: افزایش ترافیک در محدوده مرکزی شهر، آلودگی هوا دو معضل اصلی لغو طرح ترافیک بوده است همچنین به خاطر تکمیل شدن ظرفیت خیابان‌ها، عبور و مرور اتوبوس‌ها در خطوط ویژه با مشکل همراه شده چون  که با تکمیل ظرفیت خیابان‌ها بسیاری از رانندگان به این  خطوط وارد می شوند.

وی یادآور شد: معضل ورود خودروهای سواری به خطوط ویژه موجب اختلال در حرکت آمبولانس‌ها و رسیدن به موقع بیماران به مراکز درمانی هم شده بنابر این باید با اجرای طرح از سفرهای غیر ضروری پیشگیری شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که لغو طرح ترافیک از ابتدای شهریور ادامه می‌یابد یا خیر،‌گفت: پیش‌بینی می‌کنم از اول شهریور تا پایان سال اجرای طرح ترافیک به طور منظم اجرا شود.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar