تولید خودرو رو به افزایش است

یکشنبه 9 دی 97 ساعت 10:50
تولید خودرو رو به افزایش است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ذکر این که خودروساز داخلی جلوی ۱۵ میلیارد دلار واردات را گرفته، میزان تولید خودرو را رو به افزایش دانست.

مهرداد لاهوتی سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه فراکسیون مستقلین مجلس اظهار کرد: آقای رحمانی در این جلسه گفت که با توجه به سیر نزولی قبلی در خصوص تولید خودرو هم اکنون تولید خودرو رو به افزایش است.

وی افزود: به گفته ایشان یک میلیون خودرو به ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان پیش فروش شده بود که طبق آخرین تصمیم قرار شد ۸۰ درصد تولید برای پیش فروش‌های قبلی اختصاص یابد و ۲۰ درصد به فروش‌های جدید اختصاص داده شود.

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: آقای وزیر همچنین گفت که خودروسازهای داخلی علی رغم مشکلات بسیار در مجموع توانسته‌اند جلوی ۱۵ میلیارد دلار واردات را با وضعیت فعلی ارزی بگیرند.

لاهوتی با اشاره به واردات چهار میلیارد دلار قطعات خودرو خاطرنشان کرد: آقای وزیر در مورد استفاده از تبصره ۱۸ قانون بودجه در مورد ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان هم گفتند که بنا دارند از تسهیلات بیشتر برای تقویت خودروسازان استفاده کنند تا تحولی در این باب ایجاد شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar