تولید ۸۰ درصد قطعات خودروهای داخلی در تبریز

دوشنبه 16 اردیبهشت 98 ساعت 13:11
تولید 80 درصد قطعات خودروهای داخلی در تبریز

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی با اشاره به گفت: در زمان کنونی بیش از ۸۰ درصد قطعات خودروی تولیدی کشور در تبریز تولید می‌شود.

سیدمرتضی نیرومند در جمع اعضای هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی فناوری خودرو تبریز افزود: پتانسیل بالای تولید قطعات خودرو و وجود کارخانه خودروسازی ایران خودروی تبریز، این منطقه را به قطب خودروسازی تبدیل کرده است.

وی اظهار داشت: وجود شهرک فناوری به منظور کیفی سازی هرچه بیشتر تولیدات قطعات خودرو در تبریز احساس می‌شد که با ایجاد این شهرک این مشکل هم برطرف شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: اولین شهرک فناوری قطعات خوردو به وسعت نزدیک به ۲۵ هکتار از سال ۱۳۸۳ در تبریز احداث شده و با توجه به اینکه اراضی این شهرک از اراضی شرکت ماشین سازی تبریز خریداری شده است، فاقد سند مادر بود.

نیرومند ادامه داد: پس از پیگیری‌های زیاد در سال ۹۶ سند مادر این شهرک اخذ، قطعات کارگاهی آن تفکیک و در فروردین سال ۹۸ اسناد تفکیکی ۲۹۱ قطعه از واحدهای مستقر در آن اخذ شد.

وی خاطرنشان کرد: این شهرک به عنوان تنها شهرک موجود در کشور برای حمایت نرم‌افزاری و تکنولوژیکی از واحدهای قطعه سازی و ارائه خدمات آزمایشگاهی، طراحی و مهندسی و خدمات مشاوره‌ای برای صنایع قطعه سازی کشور راه اندازی شده است.

نیرومند، افزود: در این شهرک علاوه بر ساختمان مرکز خدمات و فضای سبز مناسب بخش‌های دیگری مثل نمایشگاه دائمی قطعات خودرو، آزمایشگاه‌های مرجع قطعه سازی در زمینه‌های مکاترونیک، متالوژی، مترولوژی و کالیبراسیون، پلیمر و تست موتور، واحدهای نمونه سازی سریع، واحدهای طراحی مهندسی و خدمات رفاهی پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: ساختمان مرکز خدمات فناوری در ضلع شرقی و روبروی ورودی اصلی شهرک فناوری در زمینی به مساحت ۲ هزار و زیربنای ۸ هزار مترمربع احداث شده است.

نیرومند، ادامه داد: امکان دسترسی آسان به کلیه خدمات زیربنایی و شهری، نزدیکی به فرودگاه بین المللی، ایستگاه راه آهن تبریز و جاده ترانزیتی ایران اروپا (جاده ابریشم) و کنارگذر غربی تبریز شرایط و امکانات ارتباطی خیلی خوبی را برای دسترسی به بازارهای آسیایی و اروپایی برای واحدهای مستقر در این شهرک فراهم کرده است.

در این مراسم مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی فناوری خودرو از مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان به دلیل اخذ ۲۹۱ سند تفکیکی این شهرک قدردانی کردند.

شهرک فناوری قطعات خودرو شمالغرب کشور در منطقه قراملک تبریز در محدوده منطقه صنعتی غرب تبریز روبروی شرکت موتوژن در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار واقع شده است.

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar