تیراژ تولید خودرو در کشور نزولی شد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
تیراژ تولید خودرو در کشور نزولی شد

برخلاف چند ماه گذشته که تیراژ ماهانه تولید خودرو صعودی بود در خرداد ماه امسال تولید انواع خودرو ۱۹.۶ درصد کاهش یافت.

در این مدت تولید انواع خودرو از ۱۳۴ هزار و ۸۰۲ دستگاه در خرداد ماه سال گذشته، در حال حاضر به ۱۰۸ هزار و ۳۳۴ دستگاه کاهش یافت.

خرداد ماه امسال تولید انواع سواری هم ۲۰.۴ درصد کاهش یافته و از ۱۲۷ هزار و ۸۵۹ دستگاه در خرداد ماه ۱۳۹۶، در حال حاضر به ۱۰۱ هزار و ۷۹۱ دستگاه رسید.

تولید انواع ون هم نزولی بوده و با افت ۱۹.۳ درصدی از ۱۱۴ دستگاه در خرداد ماه سال گذشته، در حال حاضر به ۹۲ دستگاه کاهش یافت.

خرداد ماه امسال تولید انواع وانت هم با کاهش ۱۵.۶ درصدی همراه بوده و از ۵۲۹۲ دستگاه در خرداد ماه ۱۳۹۶، در حال حاضر به ۴۴۶۷ دستگاه رسید.

در این مدت تولید انواع مینی بوس و میدل بأس اما برخلاف دیگر انواع خودرو افزایش یافته و با رشد ۱۵۰.۶ درصدی از ۸۳ دستگاه در خرداد ماه سال گذشته، در حال حاضر به ۲۰۸ دستگاه افزایش یافت.

با این حال تولید انواع اتوبوس هم نزولی بوده و با افت ۴۶.۱ درصدی از ۱۴۱ دستگاه در خرداد ماه ۱۳۹۶، در حال حاضر به ۷۶ دستگاه رسید.

خرداد ماه امسال تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده اما صعودی بوده و با رشد ۲۹.۵ درصدی از ۱۳۱۳ دستگاه در خرداد ماه سال گذشته، در حال حاضر به ۱۷۰۰ دستگاه افزایش یافت.

در سه ماهه اول امسال هم تولید انواع خودرو با افزایش ۹.۴ درصدی همراه بوده و از ۳۰۷ هزار و ۶۶۶ دستگاه در سه ماهه اول سال گذشته به ۳۳۶ هزار و ۶۹۹ دستگاه افزایش یافت.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "تیراژ تولید خودرو در کشور نزولی شد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
هادی
مهمان

خودتون فهمیدین چی نوشتین
کاش قبل درج مطلب یکبار بخونینش
خجالت آوره