خودروهای فاقد معاینه فنی از فردا 50 هزار تومان جریمه می‌شوند

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
خودروهای فاقد معاینه فنی از فردا 50 هزار تومان جریمه می‌شوند

فردا طرح سراسری "کاهش" در تهران اجرا می‌شود و بر این اساس خودروهای فاقد معاینه فنی در هر ساعت از شبانه روز در صورت رفت و آمد در معابر جریمه می‌شوند.

بر اساس قانون و در راستای اجرای طرح سراسری کاهش آلودگی هوای شهر یا همان "کاهش" که از صبح روز سه شنبه اول آبان ماه در سراسر تهران اجرایی می‌شود، خودروهای فاقد معاینه فنی در سراسر تهران، در هر ساعت از شبانه روز 50 هزارتومان جریمه خواهند شد.

در این میان علی پیرحسین لو مشاور معاون شهردار تهران،‌ در خصوص تکلیف خودورهای نو گفت: علاوه بر خودروهای دارای معاینه فنی معتبر، برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی خودروهایی که چهار سال یا کمتر از زمان تولیدشان گذشته باشد، هم می‌توانند درون معابر شهر رفت و آمد کنند و نیازی به دریافت معاینه فنی ندارند. اگرچه که ما عقیده داریم این قانون مناسبی نیست چون که نزدیک به یک سوم خودورهای نو مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی از تست‌های معاینه مردود شدند.

این طرح برای تمامی خودروها و وسایل نقلیه اجرا شده و تمامی این وسایل اعم از اتوبوس، کامیون و خودروهای شخصی و نظامی و دولتی شامل آن شده و در صورت نداشتن معاینه فنی جریمه خواهند شد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar