دانگ فنگ S50 به زودی وارد بازار ایران خواهد شد

بروزرسانی در: جمعه 30 خرداد 99 ساعت 17:51
دانگ فنگ S50 به زودی وارد بازار ایران خواهد شد

بازار خودرو ایران به زودی شاهد حضور یک خودرو چینی جدید خواهد بود. خودرویی که البته به عنوان جایگزینی برای خودروهای MG360 در نظر گرفته شده که شرکت آذویکو نتوانست تحویل مشتریان بدهد. پیش از این از برند دانگ فنگ، خودرو H30 کراس در ایران عرضه شده و به نسبت بعضی خودروهای چینی رضایت مشتریان را در پی داشت. این مسئله تا حدی می‌تواند پشتوانه دانگ فنگ S50 باشد.

در یک سال اخیر صحبت از ورود خودروهای چینی زیادی به میان آمده اما هیچکدام تحقق پیدا نکرده است. اما به نظر می‌رسد عرضه خودرو دانگ فنگ S50 قطعی شده است. خودرویی که گفته می‌شود در محدوده قیمت ۳۳۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان در بازار قرار می‌گیرد.

این سدان بنا بر آنچه در سایت‌های خودرویی چین آمده، فعلا غیر از چین در تونس هم مونتاژ می‌شود. پلتفرم دانگ فنگ S50 از رنو - نیسان خریداری شده و خودروهای معروفی مانند نیسان جوک، رنو کپچر و نیسان ورسا روی این پلتفرم تولید شده‌اند. این پلتفرم از سال ۲۰۰۴ معرفی شده و تا امروز با انجام ارتقاهایی روی خط تولید رنو نیسان است.

دانگ فنگ S50 به زودی وارد بازار ایران خواهد شد

دانگ فنگ S50 در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و از یک سال بعد به بازار آمد. اولین مدل از این خودرو طراحی وام گرفته شده از هیوندای سوناتای همزمان خودش را داشت. سه سال قبل یک فیس لیفت روی آن انجام شد اما بر خلاف بسیاری از خودروهای چینی طراحی به روزی روی این خودرو نمی‌بینیم و صرفا دانگ فنگ از زیر سایه سوناتا بیرون آمد. در واقع می‌توان گفت طراحی دانگ فنگ S50 هنوز وارد دهه ۲۰۲۰ میلادی نشده است. با این حال این مسئله باعث نمی‌شود که با یک طراحی بد طرف باشیم. ظاهر این خودرو ساده اما قابل قبول است.

دانگ فنگ S50 به زودی وارد بازار ایران خواهد شد

موتور دانگ دفنگ S50 از نخستین روز تاکنون ۱۵۰۰ سی سی است. هر چند یک مدل الکتریکی از این خودرو هم در سال ۲۰۱۶ تولید شده است.

این خودرو با ۲ مدل گیربکس دستی ۵ سرعته و اتوماتیک CVT عرضه می‌شود.

خودرو تک

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar