رانندگان تا زمان عادی شدن وضعیت آب و هوا در نقطه‌ای امن توقف کنند

دوشنبه 5 فروردین 98 ساعت 16:39
رانندگان تا زمان عادی شدن وضعیت آب و هوا در نقطه‌ای امن توقف کنند

رئیس پلیس راه شمالی استان فارس گفت: علی‌رغم شروع بارندگی از بعد ازظهر یکشنبه (۴ فروردین) با تلاش تمام دستگاه‌های ذی‌ربط، تمام محورهای مواصلاتی استان فارس باز است و رفت و آمد در آنها جریان دارد.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی و مدیریت بحران استانداری فارس در مورد تداوم بارندگی در سطح استان، اکنون در اکثر محورهای مواصلاتی استان با بارندگی رو به رو هستیم.

وی تصریح کرد: در این وضعیت رانندگان بهتر است که تا زمان عادی شدن وضعیت آب و هوا، در نقطه‌ای امن و ایمن توقف کرده و بعد از مناسب شدن وضعیت به سفر ادامه بدهند.

دهقانی با تاکید بر لزوم پرهیز از هرگونه سفر غیرضروری، گفت: در این وضعیت با لغزندگی شدید جاده‌ها، کاهش دید و افزایش احتمال تصادف، لازم است که رانندگان با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

وی گفت: سرعت مطمئنه در وضعیت خاص میزان سرعتی است که راننده با توجه به شرایط جوی و اقلیمی و جاده‌ای انتخاب می‌کند تا در وضعیت دشوار قادر به کنترل خودرو بوده و در صورت بروز تصادف، میزان صدمه و ضربه را به حداقل ممکن کاهش دهد.

دهقانی با تصریح اینکه تمام عوامل پلیس راه استان به همراه دستگاه‌های گوناگون اعم از اورژانس، هلال احمر، راهداری، آتش نشانی و دیگر دستگاه‌ها، از ۲۵ اسفند ۹۷ طرح نوروزی را شروع کرده‌اند که تا ۱۷ فروردین ماه ادامه دارد، گفت: روزانه ۱۵۴ گشت محسوس و ۴۵ گشت نامحسوس پلیس، تمام محورهای مواصلاتی استان را تحت پوشش و نظارت دارد.

وی با تاکید بر اینکه خط قرمز پلیس رفتارهای خطرناک و ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز رانندگی است، گفت: خوشبختانه ۹۵ درصد از رانندگان، همکاری مطلوبی با پلیس داشته و رانندگی مطمئنی را دنبال می‌کنند و مشکل پلیس با نزدیک به ۵ درصد از رانندگانی است که به هر دلیل مرتکب رفتارها و حرکات مخاطره آمیز می‌شوند.

دهقانی از استقرار اکیپ تست سلامت رانندگان باری و مسافری عمومی خبر داد و گفت: این اکیپ با همکاری دیگر سازمان‌های مرتبط، کار تست اعتیاد را از رانندگان خودروهای عمومی مسافری و باری، دنبال می‌کند.

رئیس پلیس راه شمالی فارس از افزایش نزدیک به هفت درصدی رفت و آمد در محورهای درون استانی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: خوشبختانه و علی رغم افزایش ترددها، شاهد کاهش حوادث و شدت حوادث رانندگی بوده‌ایم که امیدواریم این روند تداوم داشته باشد.

دهقانی تاکید کرد که تاکنون، هیچگونه انسدادی در محورهای مواصلاتی استان فارس گزارش نشده است و تمام راه‌ها توسط عوامل پلیس، راهداری و دیگر نهادها، به شکل شبانه روزی رصد و کنترل می‌شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar