خرید و فروش خودروهای پلاک گذر موقت غیر قانونی است

چهارشنبه 2 مرداد 98 ساعت 11:46
خرید و فروش خودروهای پلاک گذر موقت غیر قانونی است

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا بار دیگر هشدار داد: خودروهای دارای پلاک گذر موقت به هیچ عنوان قابل نقل و انتقال و خرید و فروش به هیچ شکلی نیستند و پلاک ملی نمی‌گیرند.

سرهنگ علی محمدی با اشاره به اینکه در سایت‌ها و فضای مجازی بعضاً دیده می‌شود خودروهای پلاک گذر موقت را برای خرید و فروش عرضه کرده‌اند افزود: این اقدام کاملاً غیرقانونی بوده و این خودروها اجازه نقل و انتقال و خرید و فروش ندارند.

وی افزود: خودروهای گذر موقت برابر دستورالعمل صادره اگر از کشور امارات وارد کشور شده باشند حداکثر یک ماه اجازه رفت و آمد دارند که این مدت تمدید نمی‌شود. از طرف دیگر این خودروها اگر از کشور افغانستان یا کشورهای حوزه خلیج فارس بجز امارات وارد کشور شوند دو ماه اجازه رفت و آمد دارند که این مهلت هم قابل تمدید نیست.

به گفته رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا خودروهایی که از دیگر کشورها و از جمله کشورهای اروپایی وارد کشور شوند هم ۳ ماه اجازه رفت و آمد داشته و سه ماه دیگر هم می‌توانند در صورت احراز شرایط لازم در کشور رفت و آمد داشته باشند و تمامی این خودروها پس از پایلن مهلت‌های ذکر شده باید از کشور خارج شوند.

وی با اشاره به این که تنها افرادی که این خودروها را وارد کشور می‌کنند اجازه رفت و آمد با آنها را دارند افزود: هیچ فرد دیگری اجازه رانندگی با این خودروها را ندارد و در صورت مشاهده پلیس نسبت به برخورد قانونی با فرد متخلف اقدام می‌شود.

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه خودروهای گذر موقت به هیچ عنوان قابل خرید و فروش و نقل و انتقال نیستند تاکید کرد: این خودروها در صورتی که در پایان دوره‌ای که مجوز رفت و آمد دارند از کشور خارج نشوند کالای قاچاق محسوب شده و پلیس ضمن توقیف خودرو فرد متخلف را هم به مراجع قضایی معرفی می‌کند.

وی گفت: در عین حال خودروهای متقاضی پلاک گذر موقت از هر مرزی که وارد کشور می‌شوند باید در نخستین مرکز پلیس راهنمایی و رانندگی استان مرزی پلاک گذر موقت بگیرند و پس از آن اجازه رفت و آمد در کشور را دارند. در غیر اینصورت این خودروها توسط پلیس توقیف شده و امکان رفت و آمد نخواهند داشت.

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه بعضی افراد سودجو با سوء استفاده از عدم آگاهی شهروندان نسبت به فروش خودروهای گذر موقت با ترفندهای گوناگون اقدام می‌کنند افزود: شهروندان آگاه باشند که به هیچ عنوان این خودروها قابل خرید و فروش نیستند و این افراد کلاهبردار بوده و قطعاً خریدار با ضرر مالی رو به رو خواهد شد.

پلیس راهور

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar