شیرین عسل به حوزه مونتاژ خودرو وارد می شود

شنبه 2 اردیبهشت 02 ساعت 16:04
شیرین عسل به حوزه مونتاژ خودرو وارد می شود

گروه صنعتی شیرین عسل قصد تولید خودرو را در ذهن دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از صدور جواز تاسیس خودروسازی برای بخش خصوصی استان از سوی وزارت صمت خبر داد.

صابر پرنیان افزود: این خودرو یک خودرو روز اروپایی است که مجوز آن برای بخش خصوصی گروه صنعتی «شیرین عسل» صادر شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: در ۱۸ ماهه اول تولید خودرو به‌ صورت بصورت قطعات کاملاً منفصل از هم تولید شود و تقریبا در ۱۸ ماهه آتی داخلی‌سازی خودرو انجام شود.

پرنیان با بیان این که با بهره برداری از این مجموعه صنعتی برای ۶ هزار و ۹۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود، تاکید کرد: این شرکت خودروسازی با سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومان انواع خودروهای سواری بنزینی، گازسوز، دیزلی و انواع کامیون های کشنده را تولید خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این مجموعه صنعتی با ظرفیت تولید سالانه ۲۱۰ هزار دستگاه خودرو در راستای تکمیل زنجیره تولید در استان فعالیت خواهد کرد، خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی با وجود ظرفیت های بسیار در بخش صنعت به ویژه در حوزه قطعه سازی توانمندی زیادی در تولید انواع خودرو و تکمیل زنجیره تولید در این بخش دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی به دشواری اخذ مجوز تولید خودرو اشاره کرد و افزود: این طرح علاوه بر این که یک مگاپروژه اقتصادی در استان است، آرزوی دیرینه مردم آذربایجان مبنی بر تبدیل استان به یک قطب اثرگذار در صنعت خودرو کشور نیز است.

یونس ژائله بنیانگذار و رئیس هیات مدیره صنایع غذایی شیرین عسل، تولید خودرو از سوی شیرین عسل را نیز تایید کرده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar