فروش خودرو با قیمت ۵ درصد زیر قیمت بازار تصویب نخواهد شد

چهارشنبه 7 آذر 97 ساعت 14:15
فروش خودرو با قیمت 5 درصد زیر قیمت بازار تصویب نخواهد شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: فروش خودرو با قیمت ۵ درصد زیر قیمت بازار تصویب نخواهد شد.

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست امروز (چهارشنبه) هیات وزیران در جمع خبرنگاران، در خصوص شرایط خودروهای پیش خریداری شده توسط متقاضیان، اظهار کرد: بدون شک خودروسازان موظف هستند به تعهد خود در برابر متقاضیانی که خودروی خود را پیش خرید کرده‌اند و یا این که قرارداد قطعی در این خصوص دارند، پای بند باشند.

وی با اشاره به این که تعیین قیمت جدید برای خودروهایی مشمول قیمت گذاری در حال بررسی در کارگروه تنظیم بازار است، در خصوص اعلام بعضی خودروسازان مبنی بر فروش خودروهای خود به قیمت پنج درصد زیر قیمت بازار، تصریح کرد: هر آن چه که در قرارداد خودروسازان با متقاضیان وجود دارد ملاک است. خیلی از افزایش قیمت خودروها تا کمتر از پنج درصد قیمت بازار سخن گفته‌اند که اینها بر اساس حدس و گمان و نظر شخصی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: هم اکنون سازمان حمایت در حال انجام بررسی‌های لازم بر اساس اسناد و مدارک خودروسازان است و در این زمینه ان‌شاءالله نظر خواهد داد.

رحمانی با تاکید بر این که من در پی ساماندهی صنعت خودرو در بخش‌های گوناگون از جمله قیمت، ساخت داخل، ارتباط با قطعه سازان و قراردادهای پیش فروش هستنم، یادآوری کرد: قطعاً آن چه که در خصوص فروش خودروی خودروسازان به قیمت پنج درصد کمتر از قیمت بازار مطرح شد، تصویب نخواهد نمی‌شود. آن چه که در این خصوص مطرح شد آن بود که بعضی از خودروسازان پیشنهاد کردند خودروهایی که مشمول قیمت گذاری نمی‌شوند را به قیمت پنج درصد زیر قیمت بازار عرضه کنند تا قیمت‌ها را کاهش دهند. ولی در این خصوص قطعاً کارگروه تنظیم بازار افزایش معقولی را تصویب خواهد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در جواب به سوالی در مورد شرایط بازار موبایل، گفت: به نظر من موبایل‌هایی که هم اکنون در گمرک هستند، در صورتی که به بازار روانه شوند، حتماً با کاهش قیمت در بازار موبایل رو به رو خواهیم بود.

وی گفت: قرار است نشستی در این خصوص تشکیل شود تا موانع موجود بر طرف و هر چه سریع‌تر تلفن‌های همراه موجود در کمرگ روانه بازار شود.

رحمانی در آخر همچنین در جواب به سوالی مبنی بر این که آیا دولت مصوبه‌ای در خصوص افزایش قیمت نان داشته است، اظهار کرد: در طول یک ماهی که من به عنوان وزیر فعالیت می‌کنم تاکنون صحبتی در خصوص افزایش قیمت مطرح نشده است و دولت هم هیچ برنامه‌ای بازنگری در قیمت نان ندارد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar