فروش فوری خودرو همچنان ادامه دارد

شنبه 18 اسفند 97 ساعت 02:22
فروش فوری خودرو همچنان ادامه دارد

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با ذکر این که تا زمان تعدیل قیمت‌ها، سیاست فروش فوری خودرو ادامه می‌یابد گفت: قیمت‌ها در بازار رو به کاهش است.

فرشاد مقیمی با ذکر اینکه قیمت‌ها در بازار رو به کاهش است افزود:‌ تا وقتی که به تعادل در قیمت برسیم سیاست فروش فوری ادامه خواهد داشت اگرچه در ماه‌های ابتدایی سال آینده به نظر می‌رسد به طور سنتی کمی تقاضای خودرو کاهش یابد و کاهش تقاضا کاهش قیمت را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به مصوبهٔ ترخیص خودروهای وارداتی گفت: آیین نامه مربوطه را وزیر صمت ابلاغ کرد و کار ثبت سفارش این خودروها آغاز و به همه شرکت‌ها اعلام شده تا در ایام تعطیل هم موضوع ثبت سفارش انجام شود و مشتریان می‌توانند به وزارتخانه و گمرک مراجعه کنند و سعی بر این است تا پیش از پایان سال خودروهایی که در گمرک هستند و قابلیت خروج دارند ترخیص و توسط شرکت‌ها به متقاضیان تحویل شود.

مقیمی به موضوع تأمین قطعات خودرو اشاره کرد و افزود: با تأمین منابع مالی ریالی و ارزی با همکاری بانک‌ها و بانک مرکزی تا به حال بیش از ۳۴۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مورد نیاز این بخش پرداخت شده و بقیه آن در دو هفته آتی پرداخت می‌شود.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: تأمین قطعات موجب افزایش تولید شده و تولید روزانه خودرو به ۴ هزار دستگاه در روز رسیده که به همین میزان تحویل خودرو داریم.

مقیمی گفت:‌ در این هفته وزارت صنعت ابلاغیه‌ای به خودروسازان اعلام کرد تا در روزهای تعطیل هم به تحویل خودرو اقدام کنند و خدمات پس از فروش هم انجام شود.

وی افزود: در ایام پایانی سال با پیش‌بینی‌هایی که انجام گرفته برای خدمات رسانی به مشتریان در ایام نوروز از امکانات الکترونیکی هم استفاده می‌شود و مشتریان با تماس تلفنی از طریق تلفن‌های هوشمند می‌توانند پیام ارسال کنند و اطلاعات لازم از طریق شرکت خدمات رسان از طریق گوشی‌های تلفن همراه به مشتریان ارائه می‌شود.

مقیمی ادامه داد: پیش بینی شده که بعضی تعمیرگاه‌ها به طور شبانه روزی خدمات رسانی کنند که در استان‌های گوناگون انجام می‌شود در خودروسازی سایپا بیش از ۵۰۰ تعمیرگاه خدمات رسانی می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ تأمین قطعات هم انجام و به تعمیرگاه‌ها ارسال شده و نظارت‌های لازم از طریق انجمن‌ها و وزارت صنعت انجام می‌شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar