تمدید مهلت شناسه‌ دار کردن لوازم یدکی خودرو تا ۱۵ آذر ۱۴۰۱

چهارشنبه 27 مهر 01 ساعت 11:26
تمدید مهلت شناسه‌ دار کردن لوازم یدکی خودرو تا 15 آذر 1401

بهنام نیک منش گفت:تولید و واردات لوازم یدکی خودرو براساس اعلام وزارت صمت ملزم به دریافت شناسه کالا شده بود و آخرین مهلت برای این منظور ۱۵ مهر‌ماه سال جاری تعیین شده بود. اما با توجه به درخواست‌های مکرر اصناف برای تمدید مهلت تعیین شده وزارت صمت با تمدید این مهلت موافقت کرد.

به گفته او، براین اساس مصوبه قبلی در خصوص پایان مهلت ثبت شناسه و کد رهگیری لوازم یدکی خودرو تا ۱۵ مهر لازم الاجرا نیست و برای رفع دغدغه صنف لوازم یدکی کشور مهلت مذکور به مدت دو ماه تمدید شده است.

معاونت نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران با تاکید بر اینکه اصناف و فعالان صنفی هیچ مخالفتی با ثبت شناسه و کدرهگیری لوازم یدکی خودرو ندارند، گفت: با توجه به حجم بالای لوازم یدکی، فعالان صنفی در این حوزه فرصت کافی برای بارگذاری کالاهای خود را در سامانه جامع تجارت نداشتند و با توجه به حجم بالای ثبت، سامانه نیز قابلیت کافی را نداشت لذا مقرر شد این زمان به مدت یک الی دو ماه تمدید شود.

بر اساس این گزارش،پیش از این محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت مهلت قانونی ثبت شناسه کالا و کدرهگیری برای ۵۵ قلم لوازم یدکی خودرو را تا ۱۵ مهر ۱۴۰۱ اعلام کرده بود،به گفته وی از این تاریخ به بعد لوازم یدکی خودرو بدون کد شناسه قاچاق محسوب می‌شود.

باشگاه خبرنگاران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar