نحوه دریافت گواهی سلامت خودروی گازسوز

شنبه 17 فروردین 98 ساعت 12:10
نحوه دریافت گواهی سلامت خودروی گازسوز

مدیر طرح CNG گفت: فرآیند ثبت نام از میانه اسفند ماه شروع شده و همه دارندگان خودروهای دوگانه سوز می‌توانند با ثبت نام در سامانه اطلاعات جامع خودروهای گازسوز کشور به نشانی https://www.irngv.ir نسبت به دریافت گواهی سلامت خودروی گازسوز خود اقدام کنند.

حمید قاسمی ده‌چشمه مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار داشت: طبق مصوبه هیئت دولت از تاریخ یکم دی ماه ۹۸ به بعد امکان سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه سوخت CNG فقط برای خودروهای دوگانه‌سوزی که در کارت شناسایی آنها عبارت دوگانه‌سوز و یا دوگانه‌سوز تبدیلی درج شده و دارای گواهی معاینه فنی معتبر هستند، امکان‌پذیر است.

وی افزود: در خودروهای دوگانه سوز تولید کارخانه عبارت دوگانه سوز در کارت شناسایی خودرو درج شده ولی خودروهای تبدیلی بیشتر کارت شناسایی با درج عنوان تبدیل شدن خودرو از حالت بنزین‌سوز به دوگانه‌سوز ندارند که لازم است در فرصت باقی مانده جهت بررسی سلامت فنی و درج این عبارت در کارت شناسایی خودرو اقدام کنند.

این مدیر مسئول با ذکر اینکه "فرآیند ثبت نام از میانه اسفند ماه شروع شده است و همه دارندگان خودروهای دوگانه‌سوز می‌توانند با ثبت نام در سامانه اطلاعات جامع خودروهای گازسوز کشور به نشانی https://www.irngv.ir نسبت به دریافت گواهی سلامت خودروی گازسوز خود اقدام کنند"، گفت: فرآیند ثبت نام تا تاریخ یکم آبان ماه ۹۸ به طور اختیاری ادامه خواهد یافت و بعد از این تاریخ، تا یکم دی ماه ۹۸ به طور اجباری انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: مالکان خودروهای دوگانه‌سوز می‌توانند در مهلت تعیین شده وارد این سامانه شوند و با ثبت مشخصات اولیه خود، نزدیک‌ترین و مناسب‌ترین مرکز تبدیل را انتخاب و از طریق پیامک یا سامانه نسبت به دریافت نوبت اقدام کنند.

قاسمی ده‌چشمه تصریح کرد: این اقدام در جهت تأمین ایمنی به ویژه در جایگاه‌های CNG و ایجاد آرامش‌خاطر برای هموطنان به منظور استفاده از این سوخت پاک اجرایی شده است.

وی افزود: تاکنون فرآیند مناسب و یکپارچه‌ای برای بازدیدهای دوره‌ای و تأمین ایمنی این خودروها وجود نداشته و در جایگاه‌های سوخت‌گیری با خودروهایی مواجه بودیم که به طور غیرمجاز به گازسوز تبدیل شده‌اند.

مدیر طرح CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با ذکر اینکه "مخاطرات و حوادث مربوط به خودروهای گازسوز بیشتر به خودروهایی که به صورت غیزمجاز تبدیل شده‌اندو سلامت فنی مخازن این خودروها تأیید نشده، مربوط می‌شود"، گفت: با ابلاغ این مصوبه همه‌جانبه و کامل که در آن شرایط آینده توسعه صنعت CNG هم مدنظر قرار گرفته، افزون بر تأمین ایمنی خودروهای دوگانه‌سوز، مشکلات مالکان این دسته از خودروها در هنگام نقل و انتقال خودروها هم برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: ضمن هماهنگی با شرکت‌های بازرسی فنی، ناظران فنی هم در این مراکز حضور خواهند داشت و بر عملیات تبدیل و بازنگری خودروها نظارت خواهند کرد که در صورت سلامت خودروها گواهی سلامت صادر می‌شود.

قاسمی ده‌چشمه تصریح کرد: در صورتی که خودرو نیاز به اصلاحاتی داشته باشد، پس از انجام اصلاحات، این گواهی صادر و پس از آن به طور سیستماتیک، پلیس نسبت به اصلاح مدارک خودروها اقدام خواهد کرد و مشکل سندی و هویتی این خودروها برطرف می‌شود.

وی افزود: همچنین تسهیلاتی برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده بدین صورت که به ازای تعویض هر مخزن ۴۵۰ هزار تومان کمک هزینه و ۵۰ درصد هزینه‌های تست و بازرسی به دارندگان این خودروها پرداخت می‌شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "نحوه دریافت گواهی سلامت خودروی گازسوز"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمد
مهمان

با احترام عجب دزدهای سره گردنه ای هستید هر دفعه به یک بهانه مردم راچپاول کنید یکبار تست استاتیک یکبار تعغیر کارت و.‌..‌‌.‌‌.‌.