واکنش تاکسیرانی به موضوع احتکار تاکسی‌ها

دوشنبه 19 خرداد 99 ساعت 15:58
واکنش تاکسیرانی به موضوع احتکار تاکسی‌ها

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در خصوص موضوع احتکار تاکسی‌ها پاسخ داد و گفت: امکان احتکار تاکسی وجود ندارد؛ چون که ثبت نام مشخص است و افراد متقاضی مشخص است.

مرتضی ضامنی در خصوص ادعای پلیس در مورد احتکار خودروهای تاکسی بدون پلاک گفت: فرآیند نوسازی ناوگان به این صورت است که در ابتدا متقاضیان، نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام کرده و بعداز ثبت نام خودروساز متناسب با ثبت نام شدگان، ناوگان را تولید می‌کند که در این راستا از نیمه اول اسفندماه با شیوه کرونا فرآیند تحویل خودرو تاکنون با مشکل رو به رو شده است؛ چون که این ثبت نام‌ها اتفاق افتاد و خودروساز تولید انجام داده و خودروها هم به نمایندگی‌ها برای تحویل ارجاع داده شد؛ اما از آنجایی که این تاکسی‌ها شماره گذاری نشده بود، تحویل رانندگان نشدند.

وی با ذکر اینکه به نظر من امکان احتکار تاکسی وجود ندارد چون که ثبت نام مشخص است و افراد متقاضی مشخص است، تصریح کرد: امکان واگذاری خودروی تاکسی به غیر نیست چون که بایستی مالک خودروی تاکسی فرسوده باید خودروی جدید را تحویل بگیرد.

ضامنی با اشاره به عدم ممنوعیت شماره گذاری برخی تاکسی‌ها گفت: فرآیند نوسازی تاکسی‌های فرسوده علارغم تمام مشکلات ادامه داشت تا اینکه در اسفندماه سال پیش به خاطر مشکلات ناشی از شیوع کرونا،  روند شماره گذاری ۱۵۰۰ تاکسی با مشکلاتی رو به رو شد.

وی افزود:‌ این وقفه در شماره گذاری تاکسی‌های تولید سال ۹۸ در حالی ایجاد شد که طبق مصوبه سازمان محیط زیست از ابتدای سال ۹۹ خودروساز باید خودروهایی با استاندارد یورو۵ تولید می‌کرد؛ اما تاکسی‌های تولید شده استاندارد یورو ۴ داشتند و به همین دلیل شماره گذاری آنها با مشکلاتی رو به رو شده است؛ این مصوبه سازمان محیط ریست در حالی برای امسال اجرا می‌شود که راننده ۱۵۰۰ تاکسی تولید ۹۸ تمامی فرآینده تعویض خودرو را انجام داده و حتی برخی از آنها تاکسی‌های فرسوده خود را هم اسقاط کردند و حالا معیشت این افراد به خطر افتاده است.

ضامنی با ذکر اینکه با وزیر کشور در مورد حل این موضوع مکاتبه شده است گفت: از آنها خواستیم که تاکسی‌ها از این موضوع مستثنی شوند تا زمانی که خودروساز بتواند استاندارها را پاس کند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar