ورود خودروهای آفرود به کویر مرنجاب ممنوع شد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
ورود خودروهای آفرود به کویر مرنجاب ممنوع شد

رئیس کلوپ سافاری استان اصفهان گفت: با توجه به ناهماهنگی‌های اخیر و ورود و خروج بی‌ضابطه ماشین‌های آفرود و دو دیفرانسیل، از این پس باید مجوز کلوپ سافاری استان برای این خودروها صادر شود تا ورودشان بلامانع باشد.

حسین انصاری‌فرد در مورد مشکلات زیست محیطی به وجود آمده در منطقه کویر مرنجاب، اظهار کرد: هر جا نظم و انضباط نباشد خرابی و تباهی جایگزین آبادی خواهد شد و بر همین اساس کلوپ سافاری اصفهان تصمیم گرفت تا از ورود خودروهای آفرود و دو دیفرانسیل به منطقه بین‌المللی گردشگری مرنجاب ممانعت کند تا با هماهنگی و تأیید این کلوپ سفرهای خودروها انجام شود.

وی افزود: هدف ما خدمت به طبیعت، محیط زیست و آیندگان است٬ اگر بر همین منوال قدیم تاکنون با کویر مرنجاب رفتار کنیم به زودی شاهد نابودی این منطقه بکر و بی نظیر خواهیم بود٬ چیزی که ما را بیش از هر چیز ناراحت می‌کند. اثرات مخرب زیست محیطی که بعد از پایان سفر خودروهای آفرود و دو دیفرانسیل بر جای می‌ماند ٬ چوب‌های سوخته٬ ریگ‌های جابجا شده٬ گیاهان و جانوران از بین رفته و انبوه زباله که این منطقه را زشت و ناهمگون می‌کند٬ چیزی که اگر حیوان وحشی آنجا باشد چنین صحنه‌هایی دیده نمی‌شود و بعضی از انسان‌ها از وحوش مخرب‌تر هستند.

رئیس کلوپ سافاری جنوب غرب کشور ادامه داد: با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی مجوز ساماندهی خودروهای سافاری را برای پیشگیری و حفظ محیط زیست کویر مرنجاب گرفتیم و این اقدام هم برای انسان‌ها، مسافران و گردشگران مفید است و هم برای حیات وحش و محیط زیست مرنجاب و از اهالی رسانه می‌خواهیم به کمک ما بیایند و با اطلاع رسانی و شفافیت کامل به محیط زیست و مرنجاب ٬ این نگین زیبای کویر ایران خدمت کنند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar