وزارت صنعت خواستار اختصاص تسهیلات مورد نیاز قطعه‌سازان شد

سه شنبه 31 اردیبهشت 98 ساعت 16:57
وزارت صنعت خواستار اختصاص تسهیلات مورد نیاز قطعه‌سازان شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار تسریع در اختصاص تسهیلات مورد نیاز قطعه‌سازان شد.

زد فور کار: فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه با خودروسازان و قطعه‌سازان با اشاره به سیاست‌های این وزارتخانه برای برون رفت از وضعیت کنونی و تسهیل ورود مواد اولیه مورد نیاز صنایع به کشور، یادآوری کرد: شرایط اقتصادی ایران ایجاب می‌کند که با همدلی و هم افزایی سعی در رفع مشکلات پیش رو داشته و کمتر به مسائل حاشیه‌ای توجه کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صیانت از زنجیره تولید در صنعت خودرو را در گرو همکاری قطعه‌سازان و خودروسازان توصیف کرد و افزود: توجه به داخلی‌سازی صنعت قطعه‌سازی از جمله نکات کلیدی است که در عبور ایران از وضعیت تحریمی بسیار راهگشا است.

مقیمی با اشاره به فراخوان وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تعمیق داخلی‌سازی قطعات خودرو یادآوری کرد: پروژه‌های گوناگونی برای تعمیق داخلی‌سازی قطعات خودرو در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است و در طول چند ماه پایانی سال ۹۷ و ابتدای سال ۹۸ هم با تعمیق داخلی‌سازی قطعات نزدیک به ۸۰ میلیون دلار کاهش ارزبری واردات قطعات را شاهد بوده‌ایم.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به ایجاد نمایشگاه‌های دائمی در ساپکو و سازه گستر و دیگر استان‌ها اشاره و یادآوری کرد: از همه افرادی که توانایی ساخت داخل قطعات در همه صنایع، از صنایع غذایی گرفته تا صنایع دارویی، لوازم خانگی و … را دارند دعوت کرده و آماده هستیم تا همه حمایت‌های دولتی را روی این موضوع متمرکز کنیم.

مقیمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیگیری رفع تعهدات ارزی قطعه‌سازان یادآوری کرد: در نشست‌های مستمر با بانک مرکزی موضوع تخصیص ارز مورد نیاز صنایع پیگیری می‌شود.

وی در مورد تخصیص ۸۴۴ میلیون دلار تسهیلات ارزی که از سال ۹۷ باقی مانده است هم توضیح داد: مذاکرات گوناگونی با بانک مرکزی انجام گرفته و توافقات خوبی هم انجام شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان خواستار تسریع در اختصاص تسهیلات مورد نیاز قطعه‌سازان شد و گفت: با تزریق نقدینگی به این صنعت علاوه بر تکمیل بخش عمده‌ای از خودروهای ناقص، خودروهای بیشتری تجاری و وارد بازار خواهد شد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar