پرداخت عوارض ۳ آزادراه دیگر به زودی الکترونیکی می‌شود

چهارشنبه 6 شهریور 98 ساعت 11:11
پرداخت عوارض 3 آزادراه دیگر به زودی الکترونیکی می‌شود

مجری طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی گفت: پرداخت عوارض در سه آزادراه قزوین-رشت، بندر عباس-بندر شهید رجایی و قطعه چهارم آزادراه تبریز-ارومیه به زودی الکترونیکی می‌شود.

سهیل مظلوم مجری طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی  از اجرای طرح الکترونیکی در سه آزادراه خبر داد و گفت: با الکترونیکی شدن پرداخت عوارض در سه آزادراه قزوین-رشت، بندر عباس-بندر شهید رجایی و قطعه چهارم آزادراه تبریز-ارومیه، شمار آزادراه‌های مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی در کشور به هفت آزادراه افزایش پیدا می‌کند.

بر اساس اعلام مجری این طرح  نصب دکل‌ها، دوربین‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای ثبت الکترونیکی رفت و آمد ها در این سه آزادراه جدید انجام شده است و به زودی دریافت عوارض در آن‌ها تنها به طور الکترونیکی انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است آزادراه چهارخطه بندر عباس-بندر شهید رجایی یکی از شاهرگ‌های ترانزیتی کشور است که بندر شهید رجایی را به‌صورت مستقیم از قسمت شمالی شهرک حمل‌ونقل به بزرگراه بندر عباس–سیرجان متصل می‌کند. این بزرگراه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای ترانزیتی کشور نقش مهمی در توسعه بندر شهید رجایی دارد.

همچنین آزادراه بندر عباس-بندر شهید رجایی که بیشتر تردد آن مربوط به وسایل نقلیه پلاک عمومی و ترانزیتی است، نزدیک به ۳۰ کیلومتر مسافت دارد.

بنابر اعلام سازمان بنادر و دریانوردی، به‌طور متوسط روزانه نزدیک به ۱۰ هزار کامیون برای جابه‌جایی کالا به بندر شهید رجایی رفت و آمد می‌کنند. با الکترونیکی شدن پرداخت عوارض این آزادراه، دیگر مشکلات ترافیکی مانع از رفت و آمد خودرو‌های سنگین نخواهد بود.

قطعه آزادراهی تازه احداث‌شده تبریز- ارومیه

آزادراه تبریز-ارومیه به طول ۱۳۱ کیلومتر در حال احداث است. قطعه چهارم این آزادراه به طول ۳۱ کیلومتر در محدوده بخش ایلخچی در شهرستان اسکو، حدفاصل سه‌راهی سرای تا سه‌راهی خاصبان را دربر می‌گیرد.

پرداخت عوارض در این قطعه آزادراهی تازه احداث‌شده هم قرار است به‌زودی به طور الکترونیکی انجام شود.

آزادراه قزوین–رشت، گره ترافیکی مسافران شمال

آزادراه قزوین–رشت یکی از طولانی‌ترین و پر رفت و آمد ترین آزادراه‌های شمال کشور است که در بیشتر روز‌های تعطیل و روز‌های پایانی هفته، با مشکلات ترافیکی مواجه است.

با الکترونیکی شدن پرداخت عوارض در این آزادراه، مشکل ترافیک در محدوده عوارضی‌ها برطرف خواهد شد و تردد کننده‌ها از این مسیر، می‌توانند بدون توقف به مقصد برسند.

پیش از اجرای فراگیر این طرح، از اواخر اسفند سال پیش دریافت عوارض در تمام خطوط عبوری در چهار آزادراه تهران–ساوه، تهران–قم، کرج – قزوین و قزوین-زنجان توسط شرکت سپندار به طور الکترونیکی انجام شده است.

در این فاز از اجرای طرح الکترونیکی شدن پرداخت عوارض، سه آزادراه قزوین-رشت، بندر عباس-بندر شهید رجایی و قطعه چهارم آزادراه تبریز-ارومیه هم با باجه‌های سنتی اخذ عوارض خداحافظی می‌کنند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar