پیام رنو به خودروسازان داخلی

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
پیام رنو به خودروسازان داخلی

در وضعیتی که طبق اعلام مدیر اجرایی رنو، این کمپانی شاید ایران را به تبعیت از سیاست های آمریکا و به علت بازگشت تحریم‌ها، ترک خواهد کرد، ظاهرا قرار است تولید خانواده تندر ۹۰ و ساندرو در ایران تا چند ماه دیگر ادامه داشته باشد.

آن طور که یک منبع آگاه عنوان کرد، رنویی‌ها به ایران خودرو و پارس خودرو پیغام داده‌اند که فقط نزدیک به ۴۰ هزار دستگاه تندر ۹۰ و ساندرو را طول چند ماه آتی در ایران به تولید رسانده و بعد از آن، روند تولید قطع خواهد شد.

به گفته این منبع آگاه، در واقع رنو تامین قطعات تندر و ساندرو را فقط در حد ۴۰ هزار دستگاه دیگر بر عهده گرفته و این یعنی توقف تولید این دو محصول در خودروسازی ایران.

گویا علت این تصمیم رنو، مختل شدن ارتباط بانکی میان ایران و دیگر کشورهای جهان و در نتیجه، سخت و حتی ناممکن شدن نقل و انتقال پول است. به‌عبارت بهتر، با بازگشت تحریم‌ها، رنو قادر نخواهد بود پول قطعات ارسالی به ایران را دریافت کند و بدین سبب ادامه تولید تندر ۹۰ و ساندرو برای این کمپانی توجیه ندارد.

در همین راستا، جمعه گذشته هم مدیر امور مالی رنو اعلام کرده که فروش محصولات این خودروساز فرانسوی در ایران طول نیمه دوم سال میلادی جاری، به صفر خواهد رسید. با توجه به گفته وی، معلوم است که رنو قصد دارد روند تامین قطعات تندر ۹۰ و ساندرو را قطع کند.

این در حالی است که رنویی‌ها در دور قبلی تحریم، با وجود کاهش سطح فعالیت‌ها، تولید را کم و بیش ادامه داده و این روند قطع نشد. اکنون ولی ظاهرا سختی تحریم‌ها به اندازه ای است که رنو تصمیم گرفته ارتباط با ایران را تقریبا به طور کامل قطع کرده و شانس خود را در دیگر بازارهای جهانی از جمله آفریقا، امتحان کند.

منبع: دنیای خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar