کاهش ۴.۷ درصدی مصرف بنزین در تعطیلات نوروز

شنبه 17 فروردین 98 ساعت 17:49
کاهش 4.7 درصدی مصرف بنزین در تعطیلات نوروز

پیش‌ بینی‌ها حاکی از آن بود که میزان مصرف بنزین در ۱۴ روز فروردین ‌ماه سال ۱۳۹۸ به ۱۰۷ میلیون لیتر برسد که این پیش ‌بینی با توجه به وقوع سیل در بعضی از استان‌ها محقق نشد و میزان مصرف بنزین در ایام نوروز نسبت به مدت مشابه سال اخیر کاهش داشت.

آمارها نشان می‌دهد که میزان مصرف بنزین در روز اول فروردین ‌ماه، ۹۴ میلیون لیتر بوده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال پیش که ۹۸ میلیون و ۷۲۳ هزار لیتر بوده، ۴.۷ درصد کاهش داشته است. ایرانی‌ها در دوم فروردین ‌ماه، ۱۰۱ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال اخیر ۴.۳ درصد افزایش داشته است.

ولی در چهارم فروردین ‌ماه شاهد مصرف ۹۴ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بنزین بودیم که در مقایسه با مدت مشابه سال اخیر با رقم ۹۳ میلیون و ۳۸۳ هزار لیتر ۱.۱ درصد افزایش داشته است. مصرف بنزین کل ایران در پنجم فروردین‌ ماه ۹۵ میلیون لیتر بوده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال اخیر ۰.۹ درصد کاهش داشته است.

روند کاهشی مصرف بنزین در ایران در ششم و هفتم فروردین ‌ماه ادامه یافت و میزان مصرف این فرآورده در این روزها به ترتیب ۸۸ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر و ۹۰ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر بوده که در مقایسه با ششم و هفتم فروردین‌ ماه سال ۱۳۷۷ به ترتیب ۷.۳ درصد و ۱۲.۹ درصد کاهش داشته است. میزان مصرف بنزین در هشتم فروردین ‌ماه ۱۰۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بوده و میانگین مصرف از ابتدای سال تا هشتم فروردین‌ماه ۹۵.۸۸ هزار لیتر بوده است.

از طرف دیگر، ایرانی‌ها در نهم فروردین ‌ماه ۸۹ میلیون لیتر بنزین مصرف کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال اخیر ۱۶ درصد کاهش داشته است. این در حالی است که مصرف بنزین در ایران در دهم فروردین‌ماه با افزایش ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال اخیر به ۱۰۶ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر رسید.

روند کاهشی مصرف بنزین در روزهای پایانی نوروز

میزان مصرف بنزین از یازدهم تا چهاردهم فروردین ‌ماه روند کاهشی را طی کرد و در یازدهم این ماه به ۹۹ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۰.۵ درصد کاهش داشته است.

ایرانی‌ها در روزهای دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم ماه جاری به ترتیب ۹۲ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر، ۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر و ۸۵ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف کردند که این ارقام نسبت به مدت مشابه سال اخیر به ترتیب ۲، ۲.۲ و ۱.۹ درصد کاهش داشته است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar