کشتیرانی ایران به کمک خودروسازان می‌آید

جمعه 22 شهریور 98 ساعت 14:44
کشتیرانی ایران به کمک خودروسازان می‌آید

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ذکر این‌که از کمک برای بهبود شرایط صنعت خودرو کشور مضایقه نخواهیم کرد، گفت:‌ برای رفع مشکلات باید بر اساس اعتماد متقابل وارد میدان شویم.

محمدرضا مدرس خیابانی در نشست با مدیرعامل ایران خودرو با تاکید بر همکاری بین نهاد‌ها و ارگان‌های ذ‌یربط برای عبور از وضعیت کنونی کشور اظهار کرد: از کمک برای بهبود شرایط صنعت خودرو کشور مضایقه نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد:‌ برای رفع مشکلات بر اساس اعتماد متقابل باید وارد میدان شویم و همکاری‌ها را بر اساس مدلی که به طرفین آسیب نرسد ادامه دهیم.

وی همچنین استقبال از بهره مندی از تسهیلات بانکی در زمینه تأمین نقدینگی ایران خودرو در ارتباط با مسائل کشتیرانی، دستور بررسی مفاد پیشنهادی ایران خودرو برای رفع موانع موجود را صادر کرد.

مقیمی مدیرعامل ایران‌ خودرو هم در این نشست با ویژه خواندن شرایط امروز حاکم بر کشور، صنعت خودرو را دارای سهم قابل توجهی در اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: آمریکا از قراردادن این صنعت در صدر فهرست تحریم‌ها اهدافی را دنبال می‌کند و به دنبال زمین‌گیر کردن آن است. خودروسازی علاوه بر اشتغال نزدیک به 1.5 میلیون نیروی کار در زنجیرۀ تولید و خدمات پس از فروش، سهم بالایی در ارزش افزوده بخش صنعت را به خود اختصاص می‌دهد.

وی با اشاره به مسائل موجود در حوزه کشتیرانی و طولانی شدن فرآیند‌های حمل و ترخیص و تحمیل هزینه‌های سربار، تصریح کرد: باید با استفاده از ساز‌وکار‌های مشخصی در همکاری‌های مشترک از چالش‌های موجود بکاهیم. نتیجه این همکاری‌ها یقیناً به سود بنگاه تولیدی و اقتصاد کشور خواهد بود.

وی با تاکید بر طراحی مدلی برای مراودات مالی بین ایران خودرو و کشتیرانی و عمل به تعهدات از طرف طرفین، یادآور شد: هدف اولیه ایران خودرو دستیابی به تیراژ تولید روزانه دوهزار دستگاه است که با همکاری و هم افزایی با تمام نهاد‌های ذی‌ربط به دنبال تحقق آن هستیم. افزایش سرمایه از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌ها هم یکی از اقداماتی است که درحال اجرا و پیگیری آن هستیم.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar