کلاهبرداری در قالب پیش فروش خودرو در گلستان

یکشنبه 27 مرداد 98 ساعت 12:24
کلاهبرداری در قالب پیش فروش خودرو در گلستان

در حالی که هنوز پرونده لیزینگ خودرو معروف به پرهام آزادشهر در دادگستری گرگان باز است، شماری از مردم این شهر با اعتماد نابجا، مجددا راه قربانیان پرونده پرهام را رفتند.

رئیس کل دادگستری گلستان در تشریح جزئیات یک پرونده کلاهبرداری دو میلیاردی در قالب پیش فروش خودرو، گفت: فرد بازداشت شده ادعا کرده بود به واسطه ارتباطاتی که با گروه های خودروساز دارد می‌تواند انواع خودروها را بدون انتظار و یا ثبت نام در سایت، 60 روزه به متقاضیان تحویل دهد.

هادی هاشمیان افزود: شماری از مردم هم فریب وعده‌های این فرد را خوردند و مبالغی بین 10 میلیون تا 250 میلیون تومان به امید ماشین دار شدن به این فرد پول پرداخت کردند.

وی ادامه داد: شماری از شاکیان خودروهای مدل پایین خود را به اضافه مبلغی پول به امید دریافت خودرو صفر به این فرد تحویل داده بودند و برخی هم به جای درخواست خودرو، مبالغی در اختیار وی گذاشته بودند تا با پول آن ها، خودرو خرید و فروش کند و سود حاصل را به آنان بپردازد.

هاشمیان با اشاره به این که فرد بازداشت شده از اواخر سال پیش کارش را آغاز کرده بود گفت: تعداد شاکیان این پرونده از 30 نفر در روز پنجشنبه، به 100 نفر رسید و پیش بینی می‌کنیم این تعداد بیشتر شود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: هر چند با اقدام دستگاه قضایی استان گلستان، از گستردگی این اقدام و تبدیل آن به یک پرونده پرهام جدید جلوگیری شد، ولی علیرغم هشدارهای چندباره مسئولان قضایی استان گلستان، مردم همچنان سهل انگاری می‌کنند و با اعتماد نابجا مال خود را در اختیار سودجویان و کلاهبرداران قرار دادند.

وی به مردم توصیه کرد: به راحتی فریب وعده‌های رنگارنگ و جذاب کلاهبرداران را نخورند و دست کم پیش از هر اقدامی تحقیق و از دستگاه‌های متولی استعلام کنند.

هاشمیان از کسانی هم که به این شیوه از آنان کلاهبرداری شده است خواست: برای شکایت به دادسرای عمومی و انقلاب گرگان مراجعه کنند.

24 مرداد امسال رئیس کل دادگستری گلستان خبر از دستگیری فردی داد که در قالب پیش فروش خودرو تاکنون دست کم دو میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده است.

به گفته هاشمیان، دفتر این شرکت صوری در مرکز خرید مروارید گرگان بود.

متهمان در پرونده موسوم به لیزینگ خودرو شرکت پرهام، در سال 95 با تاسیس یک شرکت و با این ادعا که می‌ توانند خودروهای ساخت داخل را چند میلیون تومان پایین‌تر از قیمت بازار به مشتریان بفروشند، میلیاردها تومان در استان های گلستان و سیستان و بلوچستان به جیب زدند. این پرونده نزدیک به 3 هزار شاکی دارد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar