۱۷۰ نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای کشته شدند

شنبه 3 فروردین 98 ساعت 14:43
170 نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای کشته شدند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا نسبت به افزایش شمار کشته‌های تصادفات رانندگی در شبانه روز پیش هشدار داد.

سردار سید کمال هادیان فر گفت: تنها در طول ۲۴ ساعت در ۳۷۰ تصادف فوتی و جرحی ۳۸ تن کشته و ۴۷۱ نفر مجروح شده‌اند که این آمار نگران کننده است.

وی با اشاره به پایان دور نخست سفرهای نوروزی اظهارکرد: دور دوم سفرهای نوروزی در حالی از فردا (۴ فروردین) شروع می‌شود که سازمان هواشناسی کشور پیش بینی بارش باران و لغزندگی معابر را در طول دو سه روز آینده کرده است. از همین رو لازم است که رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند و حتماً تجهیزات رانندگی در وضعیت زمستانی را به همراه داشته باشند.

هادیانفر با اشاره به تصادفات شبانه روز پیش گفت: انحراف به چپ، سرعت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی و تخطی از سرعت مطمئنه مهمترین علت تصادفات فوتی و جرحی ۲۴ ساعت اخیر بوده است. همچنین ۴۹ درصد تصادفات شبانه روز پیش منجر به واژگونی شده است.

به گفته رئیس پلیس راهور ناجا کنترل نکردن وسیله نقلیه به خاطر لغزندگی معابر، تخطی از سرعت مطمئنه و خستگی و خواب آلودگی مهمترین دلیل رخداد این تصادفات بوده است.

وی از برخورد با تخلفات حادثه‌ساز خبر داد و گفت: تنها طی شبانه روز پیش ۲۶۵۰ دستگاه خودرویی که دارای تخلفات حادثه ساز بودند توسط عوامل پلیس راه و راهور در معابر کشور توقیف شدند. برابر دستورالعمل صادره مأموران پلیس راه با هرگونه تخلف حادثه‌ساز در معابر به طور جدی برخورد می‌کنند و خودروهایی که حامل خانواده هستند پس از طی مراحل لازم و توقیف ساعتی ترخیص و سایر خودروها ۷۲ ساعت توقیف می‌شوند. همچنین خودروهایی که دارای تخلفات حادثه‌ساز در نوروز هستند در صورت ارتکاب دوباره تخلفات حادثه‌ساز تا پایان تعطیلات نوروز در پارکینگ پلیس می‌مانند.

هادیانفر به ساعت رخداد تصادفات رانندگی در شبانه روز پیش اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارها در این مدت بین ساعت ۸ تا ۱۲ ظهر بیشترین تصادفات رانندگی رخ داده است که این امر نشان می‌دهد متأسفانه رانندگان استراحت لازم را نداشتند و با خستگی سفر وارد محور شده‌اند. لذا دوباره توصیه می‌کنیم رانندگان پیش از شروع سفر حتماً استراحت کافی بکنند و تاکید می‌کنیم که هیچ چیزی جای خواب را به جز خواب نمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در طول هفت روز اخیر تا دیروز با کاهش ۱۵ درصدی تلفات رانندگی در جاده‌ها رو به رو بودیم، اظهارکرد: با توجه به افزایش شمار کشته‌های تصادفات در شبانه روز گذشته این میزان کاهش به حدود چهار درصد رسیده است. از ابتدای طرح نوروزی تاکنون نزدیک به ۱۷۰ نفر در صحنه تصادفات کشته و ۳۷۵۰ نفر مجروح شدند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar