۲۰۰ دستگاه خودرو از گمرک ترخیص شدند

شنبه 7 اردیبهشت 98 ساعت 11:41
200 دستگاه خودرو از گمرک ترخیص شدند

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان از ترخیص ۲۰۰ دستگاه خودروی سواری و ۱۲۰ دستگاه آمبولانس در ۲ گمرک شهید رجایی و باهنر خبر داد.

بر اساس اعلام گمرک ایران هم اکنون نزدیک به ۱۳ هزار خودرو در گمرکات گوناگون کشور دپو شده است که با دستورالعمل اخیر دولت تنها ۶۰۰ خودرو ترخیص شده است. اواسط اردیبهشت ماه مدت اعتبار دستورالعمل صادره دولت به پایان می‌رسد و ظاهراً تلاشهای جدیدی برای ترخیص خودروهای باقی مانده در گمرک انجام شده است. در روزهای گذشته به جز محموله‌های ترانزیتی گزارشها حاکی از واردات قطعی تعداد قابل توجهی خودرو از گمرک شهید رجایی بوده است.

حسین سعیدی سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان در این رابطه از ترخیص ۲۰۰ دستگاه خودروی سواری از گمرک شهید رجایی و همچنین ۱۲۰ دستگاه آمبولانس از گمرک شهید باهنر در روزهای پایانی هفته جاری خبر داد.

سرپرست گمرک شهید رجایی بندرعباس با اشاره به ترخیص ۲۰۰ دستگاه خودرو سواری بنام کرمان موتور گفت: به استناد مفاد دستورالعمل‌ها وبخشنامه‌های منتهی به پایان سال گمرک ج.ا.ا که در راستای تسهیل در ترخیص خودروهای دپو شده صادر شده بود این خودروها از گمرک ترخیص شده و هیچ خودرویی بر اساس پیشنهادات ۸ بندی اخیر گمرک ترخیص نشده است.

سعیدی گفت:‌ علت عدم ترخیص این خودروها اخذ مجوزهای قانونی بوده است لذا پس از اخذ مجوز سازمان حمایت از مصرف کنندگان، ارائه نامه بانک عامل به گمرک در مورد پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز و همچنین اخذ مجوز سازمان توسعه و تجارت (تائید VIN خودرو) این خودروها ترخیص شده‌اند.

این مدیر گمرکی گفت: همچنین این خودروها مجوز استاندارد را کسب کرده و پرداخت حقوق ورودی آنها به گمرک هم انجام شده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar