۴ هزار پرونده در زمینه واردات خودرو در تعزیرات بررسی می‌شود

شنبه 22 دی 97 ساعت 14:02
4 هزار پرونده در زمینه واردات خودرو در تعزیرات بررسی می‌شود

معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: نزدیک به چهار هزار پرونده در زمینه واردات خودرو در تعزیرات در حال رسیدگی است که در صورت عدم تحویل به موقع خودرو، این میزان پرونده افزایش می‌یابد.

محمدعلی اسفنانی روز شنبه در خصوص چگونگی ترخیص ۱۳ هزار خودروی دپو شده از گمرک اظهار داشت: حجم قابل توجهی از شکایات مردم به تعزیرات رسید که برای خودرو ثبت نام کرده‌اند اما قادر به دریافت آن نبوده‌اند. شرکت‌ها هم ادعا می‌کردند، ثبت سفارش شده ولی خودروها در گمرک مانده‌اند.

وی ادامه داد: خودرو در گمرگ آسیب می‌بیند و شاید بعضی قطعات نیازمند تعویض باشد یا اگر در زمان طولانی در گمرک بماند، بعضی قطعات مثل باطری دچار فساد می‌شود و مهمتر از همه تعهدی است که به خریداران داده‌اند اما قابل انجام نیست.

اسفنانی یادآوری کرد: نمی‌توانم ادعا کنم آنهایی که در صنعت خودرو هستند، باعث ممنوعیت ثبت سفارش شدند تا این موضوع حربه‌ای شود که به افزایش قیمت منجر شود و به هیچ عنوان برای ما هم این موضوع قابل قبول نیست.

مدیرکل تعزیرات استان تهران با اشاره به نشست روز اخیر با ۴۰ شرکت واردکننده خودرو، افزود: در این جلسه، مشکلات این شرکت‌ها بررسی شد و عزم دولت برای ترخیص به موقع خودروها است.

اسفنانی گفت: عده‌ای مدعی بودند خودرو را در کشورهای همسایه خریده‌اند و خودرو در انبار آنها است اما از زمانی که واردات ممنوع شده است، اجازه ترخیص ندارند؛ در حالی که در آن کشور پول خودرو پرداخت شده است و حتی هزینه انبارداری را هم می‌پردازند.

وی اضافه کرد: بعید است دولت برای اینکه چند شرکت واردکننده را از نظر مالی تقویت کند، چنین تصمیمی علیه مردم بگیرد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar