7 نشانه سوختن واشر سرسیلندر را بشناسید

7 نشانه سوختن واشر سرسیلندر را بشناسید

بیرون از یک مغازه یدک فروشی، تعمیرگاه یا کاتالوگ قطعات خودرو، احتمال این که یک واشر سرسیلندر را بتوانید ببینید بسیار کم است. این قطعه بسیار مهم که به خوبی داخل موتور خود را پنهان می‌کند، در موتور 4 سیلندر خطی یک عدد و در موتورهای شش و هشت سیلندر خورجینی دو عدد از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظایفی بسیار مهم و حیاتی بر عهده دارد. از آن جایی که طراحی واشر سرسیلندر به گونه‌ای است که هیچ وقت قرار نیست از موتور جدا شود، بسیار ارتجاعی و انعطاف پذیر بوده و تا ده‌ها هزار کیلومتر می‌تواند با نوسان‌ها و تغییرات دما و فشار مقابله می‌کند. اگر واشر سرسیلندر مشکل پیدا کند، که معمولاً از آن با عنوان سوختن واشر سرسیلندر یاد می‌شود، نتیجه آن می‌تواند نشت مایع خنک کننده موتور، روغن یا نشت سیلندر باشد. بسته میزان سوختن واشر سرسیلندر، نتیجه این اتفاق می‌تواند از یک ایراد جزئی در کارکرد موتور تا جلوگیری از کارکرد بهینه یا حتی از کار انداختن آن متفاوت باشد.

واشر سرسیلندر چه کاری انجام می‌دهد؟

واشر سرسیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون‌ها داخل آن قرار دارند و سر سیلندر خودرو که مواردی مانند میل سوپاپ‌ها و سوپاپ‌ها را در خود فرا گرفته، نصب می‌شود. بیشتر موتورهای مدرن و امروزی از واشر سرسیلندرهای فولادی چند لایه (MLS) استفاده می‌کنند و در موتورهای قدیمی‌تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در برخی از موتورها ممکن است واشر سرسیلندرهای مسی استفاده شود. بدون در نظر گرفتن جنس آن، واشر سرسیلندر سه وظیفه اصلی دارد:

  • آب بندی سیلندر - هنگامی که موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر در موتور بنزینی به راحتی می‌تواند به 700 psi و در موتور دیزلی، تا 2 هزار psi برسد. واشر سرسیلندر که بین سرسیلندر و بلوک موتور نصب شده، این فشارها را به منظور داشتن بهینه‌ترین حالت کارکرد سیلندر حفظ می‌کند. واشر سرسیلندرهای فولادی و کامپوزیتی معمولاً یک رینگ ویژه آب بندی دارند که دقیقاً به همین منظور ساخته شده، در عین حال، واشر سرسیلندرهای مسی برای نصب چنین رینگی به زحمت بیشتری نیاز دارند.
  • هدایت مایعات - هم مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور در داخل بلوک موتور و سرسیلندر مورد نیاز هستند و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند بین سر سیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، مایع خنک کننده وظیفه تنظیم دمای سوپاپ و شمع‌ها را دارد و در عین حال، روغن موتور برای بسیاری از قطعات مانند قطعات تایمینگ سوپاپ، کار روان کاری و تأمین فشار هیدرولیک را بر عهده دارد.
  • حفظ و نگهداری مایعات - در عین حال، مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور ممکن است فقط چند میلی متر با هم فاصله داشته باشند. یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر، جلوگیری از ترکیب این دو با هم است. همچنین، واشر سرسیلندر از نزدیک شدن گازهای احتراق به مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور جلوگیری می‌کند و بالعکس. بسته به طراحی، واشر سرسیلندر ممکن است رینگ‌های O شکل داشته باشد تا آب بندی در برخی مناطق خاص به بهترین حالت ممکن برسد.

7 نشانه سوختن واشر سرسیلندر

اگر یک واشر سرسیلندر در هر کدام از این سه وظیفه اصلی نتواند کار خود را درست انجام ندهد، بسته به میزان آسیب واشر سرسیلندر، نتیجه آن ممکن است یا بسیار واضح باشد یا اصلاً خود را نشان ندهد. در ادامه، برخی از مهم‌ترین نشانه‌های یک واشر سرسیلندر سوخته و این که چگونه می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید را توضیح خواهیم داد:

  • بد کار کردن سیلندر - این معمولاً مهم‌ترین نشانه‌ای است که راننده‌ها، هنگامی که واشر سرسیلندر خودرو می‌سوزد به آن اشاره می‌کنند. در این مورد، به دلیل خراب شدن رینگ اطراف سیلندر، واشر سرسیلندر به درستی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. به دلیل این که سیلندر نمی‌تواند فشار کافی را ایجاد نماید، ممکن است نتواند به درستی کار کند. اگر دو سیلندر مجاور چنین مشکلی پیدا کنند، این معمولاً بدین معنی می‌باشد که واشر سرسیلندر بین رینگ‌های دو سیلندر مجاور نشتی دارد. این مشکل بیشتر در واشر سرسیلندرهای کامپوزیتی وجود دارد، ولی در واشر سرسیلندرهای مسی و فولادی هم بی سابقه نیست.
  • نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت می‌توان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم می‌کند و می‌توانید آثار آب و روغن را روی موتور ببینید که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج می‌شوند. به غیر از نشتی‌هایی که از هر جایی بالاتر از نقطه مذکور، مانند روی سرسیلندر یا کاور سوپاپ‌ها باشد، علت به احتمال زیاد سوختن واشر سرسیلندر است.

  • نشتی داخلی - کشف این مشکل ممکن است سخت‌تر باشد و در اکثر اوقات، مشخص کردن محل دقیق آن بسیار دشوار است، زیرا شما نمی‌توانید با چشمان خود ببینید که داخل موتور چه اتفاقاتی در حال رخ دادن می‌باشد.
  • اگر روغن موتور وارد مسیرهای ویژه مایع خنک کننده شود، روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور، مایعی شبیه به سس مایونز، به رنگ قهوه‌ای روشن خواهید دید.
  • از سوی دیگر، اگر مایع خنک کننده وارد مسیرهای ویژه روغن شود، مایع به رنگ قهوه‌ای روشن و کثیف را روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور می‌توانید ببینید.
  • اگر گازهای سیلندر وارد سیستم خنک کننده می‌شوند، این موضوع می‌تواند منجر به ایجاد حباب در آب رادیاتور و داغ کردن موتور شود. مشاهده حباب داخل مایع خنک کننده موجود در منبع ذخیره آب رادیاتور یک نشانه قطعی از سوختن واشر سرسیلندر است.
  • ورود مایع خنک کننده به داخل سیلندر را به شکل دود سفید در اگزوز مشاهده خواهید کرد که معمولاً هنگام استارت اولیه بیشتر هم هست، زیرا هنگامی که موتور خاموش می‌شود، مایع خنک کننده تحت فشار به داخل سیلندر نشت می‌کند.

در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، می‌تواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

تشخیص و تعمیر واشر سرسیلندر سوخته

اگر خود شما یا مکانیک خودرو شک دارید که واشر سرسیلندر خودرو سوخته، تشخیص این موضوع می‌تواند زمان بر باشد، زیرا برخی مشکلات دیگر موتور هم وجود دارند که گاها نشانه‌هایی مشابه با سوختن واشر سرسیلندر دارند. یک تست کمپرس موتور، تست نشت و تست بلوک موتور ممکن است لازم باشد تا مشخص شود که واشر سرسیلندر خراب شده یا مشکل به مواردی دیگر مانند بلوک ترک خورده، انژکتور، سیستم احتراق، سوپاپ‌ها یا مشکلات رینگ پیستون مربوط می‌باشد.

در حالی که خود واشر سرسیلندر معمولاً خیلی گران قیمت نیست، تعویض آن می‌تواند هزینه بالایی برای شما بتراشد. دلیل آن این است که برای تعویض واشر سرسیلندر بخش‌های زیادی از موتور، شامل قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باید باز شوند. اگر افزایش دما سبب آسیب رساندن به سرسیلندر شده باشد، باید سری هم به تراشکار بزنید که این مشکل می‌تواند هزینه‌های شما را بیشتر کند. با این حال، سوختن واشر سرسیلندر مشکلی است که در صورت رسیدگی نکردن، می‌تواند سبب از کار افتادن کامل موتور خودرو شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تجربه مواجهه با واشر سرسیلندر سوخته دارید؟ اگر موردی هست که ما در این مطلب ذکر نکردیم و فکر می‌کنید دانستن آن برای بقیه می‌تواند مفید باشد، لطفاً آن را با ما و دیگر مخاطبان زوم فور کار به اشتراک بگذارید.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

25 دیدگاه ها برای "7 نشانه سوختن واشر سرسیلندر را بشناسید"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمد
مهمان

ماشین من بعد از حدود 70 کیلومتر ، نیم لیتر اب رادیات خالی میکرد. بردمش تعمیرگاه گفتش واشر سرسیلندر سوزونده.
واسه چک کردنش هم هیچ راهی جز دست گذاشتن روی اگزوز نداشت. به این صورت که دست خودش رو روی اگزوز گذاشت، بعد حدود ده ثانیه دستش، مرطوب شد و گفت این نشانه سوختن واشر سر سیلندره.
گفتم عزیزانی که چنین مشکلی دارن این راه رو امتحان کنن

سعید
مهمان

سلام یکی دیگه از نشانه های شنیدن صدای شرشر آب از پشت فرمونه

علی
مهمان

اگه رادیاتور بخاری خراب باشه این مشکل پیش میاد و اینن صدا شنیده میشه

عادل رحیم نژاد
مهمان

وقتی موتور جوش می آورد آن هم بدون دلیل
نیم سوز شدن واشر سرسبلندر قطعی است
منتها زمان می برد تا علایم آن خود را نشان دهد

محمد
مهمان

با سلام مفید بود فقط موندم چرا واشر سر سیلندر پژو ۴۰۵ سریع میسوزه

محمد
مهمان

بعضي وقتها روي درب محل تعويض روغن از داخل كف جمع ميشود كه از نشانه هاي سوختن واشر سر سيلندر ميتواند باشد

آرش
مهمان

زمانی که ماشین خاموش و سرد هست درب رادیات رو باز کنید اگه آب رو هورت کشید و صدای هوا به داخل کشیدن شدن رادیات داد بدونید که فاتحه واشر خوندست

رضا
مهمان

اگر صبح هنگام سرد بودن استارت بزنید و متوجه شوید که خودرو 10 الی 30 ثانیه بد کار میکند یعنی میلرزد و از اگزوز خودرو دود سفید خارج میشود ، یکی از نشانه های سوختن واشر است . زیرا هنگام سرد شدن موتور ، آب رادیاتور وارد سیلندر شده و در اولین استارت هنگامی که خودرو سرد است ، جلوی شمع ها را میگیرد و به همین دلیل موتور نیم دقیقه بد کار میکند.

mm
مهمان

ماشین منموتور سرد هست استارت میزنم لرزش داره چند ثانیه ولی از اکزوز دود سفید خارج نمیشه یک گاز کوچیک هم می خوره علت چیست

ارسلان
مهمان

واشر مسی بندازین دیگه واشر نسوزونین

رضا
مهمان

واشر مسی بهتره یا فولادی یا بهتر از اینها هم هست.؟

ارسلان
مهمان

با سلام فولادی که گیرت نمیاد تو این بازار سخته پیدا کنی ولی مسی هست تونستی یدونم ترموستات برقی تعویض کن بنداز دیگه هم شتابت دو ثانیه کم میشه پرشتاب میشه واشرم دیگه نمیسوزنه 🙂

سعيد
مهمان

من اسپرتيج 2014 دارم ماشينم روغن كم ميكنه روغن ريزي نداره نه زير نه دور موتور ولي وقتي درب روغن موتوررادرحالت روشن با ز ميكنم روغن را ميبينم وقطره قطره هم ميپاشه ماشين صاف كار ميكنه وامپر هم بالا نميره.كسي ميدونه مشكل چيه

رضا
مهمان

هر موتور بستگی به نوع و دیگر مشخصه ها روغن کم میکنه مشکلی نیست روغن به اضافه کنید هر ۳ هزارتا نیم لیتر چون روغنی که ب دور بوش سوخته میشه روغن کم میشه و روغنی ک میشه باید باشه ک نشان از سلامت اوی پمپ و روغن پاش موتور مشکلی نیست نگران نباش

هاشم
مهمان

سلام یه راه دیگه وجد داره بدونی واشر نیم سوزه اونم رادیاتور پراب میکنی تا اخر بعد استارت بزنی اب باید نریزه بیرون اگه بریزه واشر سوخته

کسرا
مهمان

سلام واشر چهار بار عوض کردم باز روغن ریزی داره از کنار واشر سر سیلندر هم تراشکاری دادم باز درست نشد چکار کنم

کمال
مهمان

سلام دوست عزیز احتمال زیاد از بستن زیاد پیچهای سرسیلندر هست که باعث تاب برداشتن سرسیلندر و نشتی میشه.منم همچین مشکلی داشتم که بلانسبت مکانیک خنگ سرسیلندر نو نو گرفتم پیچاشو سفت و شل بست که سبب تاب برداشتن شد و مجبور شدم بدم کف تراش .معمولا از ترکمتر استفاده میکنند که ایشون نداشت.

سجاد
مهمان

بوش پیستون ایراد داشته باشه هم واشر زود میسوزونه یعنی واشر قشنگ رو سیلندر نمیشینه

Mohamad
مهمان
سلام یه نفر یادیاتور ماشینمو پر اب کرده بعد یادش رفته درشو ببنده ماهم مسافت زیادی حرکت کردیم و راه رفتیم متوجه بالا اومدن امپر شدیم اما کولر روشن کردیم اومد پاییم موقع برگشت امپر خیلی رفت بالا طوری ک یه مقدار از وسطش هم رد شد کابوتو ک دادیم بالا متوجه شدیم چی شده و در بازه سریع اب ریختیم و امپر اومد پایین رسیدیم خونه و خاموش کردیم صبح ماشینو روشن کردیم مشکلی نبود یه مقدار راه رفتسم باز امپر داشت میومد بالا ک بخاری روشن کردیم و باز اب ریختیم بنظرتون واشر سرسیلندر سوخته؟ الان باید چیکار… بیشتر
سویا
مهمان

بله واشر زدی دوست گرامی باید بری تعویض کنید ماشینتون چیه؟

ehsan
مهمان

سلام به همه دوستان.خیس شدن شمع نشونه خرابی واشر سر سیلندر؟؟

دادا
مهمان

بله . صد در صد … در حالت عادی اب نباید داخل سیلنر باشد که شمع خیس شود

مجتبی
مهمان

سلام من ماشین صبح روشن کردم کمتر از هفت دیقه آمپر ب طور غیرعادی میره بالا رادیاتم بخار میکنه در حد انفجار
علت چیه؟ کسی میدونه ممنون میشم

سجاد
مهمان

با سلام چند روز پیش درب رادیاتور رو باز کردم چیزی شبیه گل جم شده بود ولی هیچ کدوم از علام دیگه رو نداره اگه واشر سوزنده چقدر فرصت دارم عوض کنم آیا میشه یه مدت باهاش مدارا کرد؟

محمود
مهمان

سلام ،من هم پژو ۴۰۵ دارم بعداز ۶سال هر چند سال یک بار ضدیخ رو تعویض میکردم اخر بار وقتی ضدیخ رو تعویض کردم بعداز چند روز یک مقدار گل مانند درب رادیاتور بود ونشانه های دیگری نیست از مکانیک سوال کردم گفت واشر مشکل پیدا کرده آیا درست است یا نه ، با این وضیعت مسافرت هم مشیه رفت یا نه، ممنون میشم راهنمای کنید