ثبت پتنت خودروی خودران پلیس

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
ثبت پتنت خودروی خودران پلیس

کمپانی موتورولا (Motorola) اخیرا پتنت یک خودروی خودران را به ثبت رسانده‌ است که عملکرد یک افسر پلیس را دارد و قادر به شناسایی مظنونین حامل مواد مخدر،اسلحه و الکل است.

به زودی مجرمین با استفاده از خودروی خودران "پلیس" و به وسیله آنالیز تنفسی شناسایی و دستگیر خواهند شد.

موتورولا اعلام کرد: از آنجا که دستگیری مجرمین برای کارهای خلاف‌ کوچک، پیچیده و وقت ‌گیر است، انجام این‌ کارها با استفاده از این خودروی سریع‌تر پیش خواهد رفت. زمان افسران پلیس هم آزادتر خواهد شد.

با استفاده از این خودرو، از مظنونین، عکس ‌برداری شده و از طریق فرآیند "تشخیص چهره" تصویر آن‌ها در پایگاه اطلاعاتی پلیس جست ‌و جو می‌شود.

پتنت خودروی خودران "پلیس" ثبت شد

پتنت خودروی خودران "پلیس" ثبت شد

پس از اینکه چهره مظنون پردازش شد، اقدامات قانونی مرتبط انجام خواهد گرفت.

به عنوان مثال، اگر حمل مواد مخدر یا سلاح در فردی شناسایی شود، یک قاضی که با سیستم ارتباطی خودرو در ارتباط است، ممکن است حکم بازرسی و تفتیش خانه مظنون را صادر کند.

توانایی صدور حکم تفتیش پس از بازرسی مظنون در زمانیکه داخل خودرو است، باعث صرفه ‌جویی قابل توجهی در زمان می‌شود و احتمال اختلال در شواهد و مدارک را به حداقل می‌رساند.

سال پیش، موتورولا پتنت یک تلفن همراه را به ثبت رساند که با استفاده از افزایش حرارت صفحه، قادر به تعمیر خود بود.

فرآیند تعمیر گوشی با استفاده از ماده پلیمر انجام می‌گرفت. چون پلیمر ماده‌ای است که می‌تواند به هنگام افزایش دما تغییر شکل بیابد و مجددا به حالت اولیه خود بازگردد.

این پتنت هم در آمریکا به ثبت رسید و به کاربران این امکان را می‌داد که با استفاده از یک اپلیکیشن، مشخص کنند که دقیقا کدام قسمت صفحه نمایشگر موبایل آسیب دیده است.

پتنت خودروی خودران "پلیس" ثبت شد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar