خودروهای پرنده تا ۵ سال آینده وارد حوزه حمل و نقل می‌شوند

دوشنبه 20 اسفند 97 ساعت 13:33
خودروهای پرنده تا 5 سال آینده وارد حوزه حمل و نقل می‌شوند

آنیل ناندوری (Anil Nanduri) رئیس بخش پهپادهای کمپانی تجهیزات رایانه‌ای آمریکایی "اینتل" در مصاحبه گذشته خود اعلام کرد خودروهای پرنده تا ۵ سال آینده وارد حوزه حمل و نقل می‌شوند.

آنیل ناندوری در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد تا ۵ سال آینده خودروهای پرنده وارد بازار خواهند شد.

وی گفت: در ۵ سال آینده، قطعاً خودروهای پرنده وجود خواهد داشت. البته با آمدن خودروهای پرنده با ترافیک هوایی هم رو به رو خواهیم شد ولی با این وجود این خودروها مزایایی هم دارند که نباید از آنها چشم پوشی کرد. البته باید اعلام کرد که این خودروها تنها در قالب تاکسی و برای حمل و نقل افراد مورد استفاده قرار خواهند گرفت و هزینه جابجایی افراد از این روش ممکن است حتی از حمل و نقل زمینی آنها هم کمتر شود.

البته تاکنون بعضی کمپانی‌ها مانند اوبر و ایرباس تلاش‌هایی در زمینه توسعه خودروهای خودران کرده‌اند ولی هدف اینتل توسعه تاکسی‌های پرنده برای جابجایی و انتقال راحت‌تر افراد است. "اوبر" پس از راه‌اندازی یک سیستم مسافربری آنلاین در سانفرانسیسکو قصد دارد در طول چند سال آتی سیستم تاکسی‌های پرنده را راه‌اندازی کند.

این کمپانی اعلام کرده است که قصد دارد تاکسی‌های پرنده خود را در دالاس، فورت ورث، تگزاس و دبی تا سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی کند. این تاکسی‌های پرنده، هواپیماهای الکتریکی کوچکی خواهند بود که به طور عمودی از زمین برخاسته و فرود می‌آیند. کمپانی انگلیسی "ایرواسپیس" هم در طول ماه‌های گذشته با ابداع یک خودروی پرنده، به جمع رقیبان در این زمینه پیوست. کمپانی انگلیسی "ورتیکال ایرواسپیس"(Vertical Aerospace)، اولین خودروی پرنده خود را با موفقیت آزمایش کرد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar