رونمایی اولین ماژول شبکه ۵G مخصوص خودروهای خودران توسط هواوی

یکشنبه 8 اردیبهشت 98 ساعت 14:49
رونمایی اولین ماژول شبکه 5G مخصوص خودروهای خودران توسط هواوی

کمپانی هواوی که پیشتر اعلام کرده بود اینترنت ۵G را به صنعت خودروسازی خواهد آورد، اکنون از اولین ماژول شبکه ۵G مخصوص خودروهای خودران و هوشمند در جهان رونمایی کرده است.

این کمپانی چینی که بدون تردید یکی از بزرگترین و فعال‌ترین غول‌های تکنولوژی در زمینه برقراری زیرساخت‌های مخابراتی برای اینترنت ۵G در جهان به شمار می‌رود، قبلاً در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی شانگهای اعلام کرده بود که قصد دارد تبدیل به بزرگترین تأمین کننده قطعات مرتبط با خودروهای هوشمند و خودران شود و بدین منظور می‌خواهد اولین سخت افزار و زیرساخت‌های لازم برای توسعه تکنولوژی شبکه نسل پنجم اینترنت در صنعت خودرو را راهی بازارهای جهانی کند.

به نظر می‌رسد کمپانی هوآوی که طی یک سال گذشته تحت فشارهای گوناگونی از طرف دولت ایالات متحده آمریکا و بعضی دیگر از کشورهای هم‌پیمانش قرار گرفته و به اتهامات گوناگونی مانند احتمال جاسوسی از اطلاعات شخصی کاربران و همچنین همکاری با دولت چین محکوم شده و بدین ترتیب خیلی از قراردادهای کشورهای گوناگون با این شرکت لغو یا به طور موقت متوقف شده است، نتوانست جلوی موفقیت و جاه‌طلبی این کمپانی را بگیرد و مانع ورود آن به صنعت خودروسازی و توسعه شبکه ۵G در جهان شود.

هواوی با هدف سرمایه‌گذاری در صنعت خودروسازی مدعی شده است که اولین سخت افزار ارتباطی ۵G در جهان را برای به‌کارگیری در خودروهای خودران ارائه کرده است این در حالی است که هفته پیش بود این کمپانی ماژول دیگری را رونمایی کرد که بر اساس تراشه Balong 5000 تولید شده که در اوایل سال جاری میلادی معرفی شده بود.

سخنگوی هواوی در این مورد یادآوری کرد معرفی این ماژول جدید می‌تواند تحولات عظیمی را در صنعت تولید خودروهای خودران و هوشمند ایجاد کند.

این غول تکنولوژی در سال‌های گذشته به شدت بر روی توسعه فناوری‌های نوین از جمله توسعه شبکه اینترنت ۵G و همچنین خودروهای خودران و هوشمند سرمایه‌گذاری کرده است؛ همانطور که در سال اخیر میلادی در یک شاسی بلند مبتنی بر اینترنت اشیا را معرفی کرد که در راستای خودرو، خانه و شهرهای هوشمند تولید و رونمایی شد که به کاربران و مشتریان امکان برقراری ارتباط یکپارچه بین خودرو و خانه هوشمند با فضای ابری را فراهم می‌کند.

بر اساس گزارش وب سایت RCR Wireless News، این طور که به نظر می‌رسد خیلی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری به فکر ورود به صنعت خودروسازی از جمله تولید گوشی‌های هوشمند و خودران را نشان داده‌اند که در این بین کمپانی چینی هوآوی یکی از پیشگام‌ترین آنها به شمار می‌آید. از دیگر شرکت‌های فعال و علاقه‌مند به این حوزه می‌توان به کمپانی انویدیا که در حوزه تولید پردازش گرافیکی رایانه فعالیت‌های گسترده‌ای داشته، اشاره کرد و در این مورد تراشه‌های مخصوصی برای سیستم اتوپایلوت خودروهای برقی تسلا تولید کرده است.

طبق این فناوری، هواوی اولین ماژول ۵G خودرو را با بهترین کیفیت و بیشترین سرعت به بازار عرضه می‌کند که این ماژول می‌تواند به عنوان یک دستاورد بسیار مهم و با ارزش در صنعت حمل و نقل و خودروسازی در آینده به شمار رود و تجاری‌سازی فناوری نسل پنجم شبکه اینترنت همراه را در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی را برای هواوی و سایر کمپانی‌های مخابراتی فعال در این حوزه تسهیل خواهد کرد.

هواوی در سال‌های گذشته با کمپانی‌های خودروسازی چینی مانند دانگ فنگ (Dongfeng)، چنگان (Changan) و فاو (FAW) به منظور توسعه خودروهای هوشمند همکاری‌های گوناگونی داشته است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar