فراری ۲۹۶ GTB منصوری

سه شنبه 21 شهریور 02 ساعت 09:50
فراری 296 GTB منصوری

منصوری در تیونینگ فراری ۲۹۶ GTB قدرت را به ۸۷۰ اسب بخار افزایش داده و در جای‌جای خودرو از قطعات فیبر کربنی استفاده کرده است.

منصوری در جدیدترین پروژهٔ تیونینگ خود سراغ فراری ۲۹۶ GTB رفته و آن را با لقب تمپستا معرفی کرده است. این کلمه در ایتالیایی به معنای طوفان است و هر بار که منصوری از آن استفاده می‌کند باید برای چیزی ماورایی آماده باشیم.

این تیونر با تیون ECU و استفاده از سیستم اگزوز اسپرت، مجموع خروجی قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی ۳ لیتری V6 توئین توربو را از ۸۳۰ اسب بخار قدرت و ۷۴۰ نیوتن متر گشتاور به ۸۷۰ اسب بخار و ۷۵۰ نیوتن متر افزایش داده است. با این کار، خودرو حالا ظرف ۲.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد که ۰.۱ ثانیه از نسخهٔ استاندارد سریع‌تر است.

علاوه بر افزایش نیرو اما منصوری برای این سوپراسپرت ایتالیایی گلگیرهای جلوی جدید با دریچهٔ هوا، رکاب‌های جانبی جدید و بال عقب عجیبی را هم تدارک دیده که همگی از فیبر کربن ساخته شده‌اند. علاوه بر این، از این مادهٔ سبک‌وزن در ورودی هوای چراغ‌های جلو، قاب ورودی‌های هوای پایین، اسپلیتر، قاب آینه‌های جانبی، دهانهٔ ورودی‌های هوای جانبی، اطراف چراغ‌های عقب و حتی لوگوی فراری هم استفاده شده است.

به گفتهٔ منصوری، همهٔ این قطعات آیرودینامیکی هستند اما با وجود افزایش قدرت، حداکثر سرعت ۲۹۶ بدون تغییر باقی مانده و همچنان ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت است. بااین‌حال، چیزی که اهمیت دارد، جذب نگاه مردم با این قطعات جدید است. داخل خودرو با تودوزی چرمی زرد و تریم قرمزرنگ، حتی از این هم چشمگیرتر است. منصور قیمت این تیونینگ را اعلام نکرده است اما در خودرویی که بیش از ۳۳۸ هزار دلار قیمت دارد، قطعاً ارتقاء و تیونینگ هم گران تمام خواهد شد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar