معرفی هنسی ولوسی رپتور ۵۰۰

بروزرسانی در: پنج شنبه 4 خرداد 02 ساعت 14:31
معرفی هنسی ولوسی رپتور 500

هنسی از خودروی جدید ولوسی رپتور ۵۰۰ که بر پایه فورد رنجر رپتور ۲۰۲۴ شکل می‌گیرد رونمایی کرد. همان‌ طور که نام این وانت پیکاپ جدید نشان می‌دهد، ولوسی رپتور ۵۰۰ از پیشرانه‌ای با قدرت ۵۰۰ اسب بخار سود خواهد برد.

هنسی می‌گوید پکیج تیونینگ خود را از سه‌ ماهه پایانی سال جاری میلادی و با قیمت ۲۴,۹۵۰ دلار عرضه خواهد کرد. به این مبلغ باید بهای پایه ۵۶,۹۶۰ دلار رنجر رپتور را نیز افزود. وانت موردبحث در حالت استاندارد کارخانه از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربوی اکوبوست با ۴۰۵ اسب بخار قدرت و ۵۸۳ نیوتون متر گشتاور سود می‌برد. تنها گیربکس در دسترس خریداران نیز از نوع ۱۰ سرعته اتوماتیک است.

معرفی هنسی ولوسی رپتور 500

هنسی با افزودن مواردی همچون سیستم ورودی هوای پرفشار، اینترکولر بزرگ‌تر با سوپاپ متفاوت و نرم‌افزار مدیریت پیشرانه جدید قدرت بیشتری را از پیشرانه فورد استخراج می‌کند. نتیجه نهایی این تغییرات کسب قدرت ۵۰۰ اسب بخار و گشتاور ۷۴۶ نیوتون متری است که نسبت به نمونه استوک بهبود ۹۵ اسب بخار و گشتاور ۱۶۳ نیوتون متری را نشان می‌دهد.

هنسی ولوسی رپتور 500

ولوسی رپتور ۵۰۰ علاوه بر پیشرانه‌ای قوی‌تر به سپرهای جدید نیز مجهز شده است. در سپر جلو نام خودرو، گارد متفاوت، چراغ‌های LED آفرود و قلاب‌های بکسل دیده می‌شوند. این وانت پیکاپ آمریکایی از رینگ‌های ۱۸ اینچی با طراحی ۱۰ پره و ظاهری مشکی سود می‌برد. لاستیک‌های ۳۵ اینچی نیز همراه رینگ‌های یاد شده خواهند بود.

فورد رنجر رپتور استاندارد

فورد رنجر رپتور استاندارد

داخل کابین هنسی ولوسی رپتور ۵۰۰ پشت‌سری‌هایی با لوگوی شرکت، کف‌پوش‌های چهارفصل و پلاکی با شماره تولید خودرو وجود دارند. جان هنسی مؤسس این کمپانی می‌گوید:

رنجر ولوسی رپتور ۵۰۰ انتخابی عالی برای طرفداران وانت است، افرادی که نیازی به ظرفیت کامل ولوسی رپتور ۶۰۰ فورد F-150 ندارند.

فورد رنجر رپتور ۲۰۲۴ به‌صورت استاندارد با سیستم چهار چرخ محرک و جعبه انتقال دو سرعته با کنترل الکترونیکی عرضه می‌شود. همچنین دیفرانسیل‌های جلو و عقب قفل شونده نیز وجود دارند. سیستم تعلیق این خودرو از شوک‌های فاکس لایو ۲.۵ اینچی سود می‌برد و رانندگان می‌توانند حالت‌های سواری نرمال، یدک کشی، اسپرت، لغزنده، آفرود، راک کرال و باجا را انتخاب کنند که بر این اساس پارامترهایی همچون گیربکس، ABS، کنترل کشش، فرمان و پاسخ پدال گاز تغییر خواهند کرد.

سیستم اگزوز فعال خودرو نیز به حالت‌های آرام، نرمال، اسپرت و باجا مجهز است. فورد وانت اسپرت خود را با رینگ‌های ۱۷ اینچی و لاستیک‌های بی اف گوودریچ ۳۳ اینچی عرضه می‌کند و خریداران می‌توانند رینگ‌های ۱۷ اینچی متفاوت را نیز سفارش دهند. این خودروساز آمریکایی اولین نمونه‌های رنجر رپتور ۲۰۲۴ را از اواخر تابستان سال جاری میلادی تحویل مشتریان خواهد داد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar