بازتولید پورشه ۹۱۱ با بدنه فیبر کربنی

بروزرسانی در: جمعه 4 فروردین 02 ساعت 19:56
بازتولید پورشه ۹۱۱ با بدنه فیبر کربنی

شرکت تئون دیزاین که متخصص بازتولید و احیای پورشه ۹۱۱ است از جدیدترین پروژه خود با ۴۰۰ اسب بخار قدرت رونمایی کرد.

اگرچه ظاهر این پورشه ۹۱۱ بازتولیدی شبیه مدل‌های دهه ۷۰ میلادی است اما پایه و اساس آن را نسل ۹۶۴ کررا ۴ کوپه اوایل دهه ۹۰ میلادی تشکیل می‌دهد. تئون دیزاین پانل‌های بدنه را با نمونه‌های فیبر کربنی تعویض کرده است تا هم وزن خودرو کاهش یافته و هم ظاهر کلاسیک آن حفظ شود. استفاده از قطعات فیبر کربنی باعث می‌شود وزن پورشه ۹۱۱ موردبحث به ۱۱۵۲ کیلوگرم برسد.

نیروبخش خودروی موردبحث پیشرانه ۶ سیلندر ۴ لیتری تخت هوا خنک با ۴۰۰ اسب بخار قدرت در دور ۷۵۰۰ و گشتاور ۴۲۷ نیوتون متر در دور ۶۲۵۰ خواهد بود. این نیروگاه آهنین از دریچه گاز مستقل و برقی سود می‌برد. اگزوز نیز دارای پوشش سرامیکی بوده و صدای جذابی را تولید می‌کند. اگرچه خودروی استفاده شده برای پروژه موردبحث از نوع کررا ۴ چهار چرخ محرک بوده اما نسخه بازتولیدی نیرو را فقط به چرخ های عقب منتقل می‌کند. گیربکس ۶ سرعته دستی، دیفرانسیل لغزش محدود و ترمزها نیز از نسل ۹۹۳ پورشه ۹۱۱RS گرفته شده‌اند. تئون دیزاین همچنین از کمپرسورهای کولر دوبل و پمپ فرمان برقی استفاده کرده است.

پروژه بازتولید پورشه ۹۱۱ از  دامپرهای تطبیقی ۵ مرحله‌ای و سیستم لیفت دماغه سود برده است. رینگ‌های ۱۸ اینچی نیز ظاهری متمایز دارند و هماهنگی زیادی را با بدنه نشان می‌دهند. خریدار این خودرو صندلی‌های تورینگ را سفارش داده تا راحتی بالایی داشته باشند. پوشش بکار رفته نیز از نوع چرم قهوه‌ای است. از جمله تجهیزات مدرن پورشه ۹۱۱ بازتولیدی می‌توان به شارژ بی‌سیم گوشی هوشمند و سیستم صوتی فوکال با شش بلندگو اشاره کرد. قیمت خودروی یاد شده از ۴۶۵,۱۰۵ دلار شروع می‌شود که البته شامل قیمت خودروی اصلی نیست. هر مدل بسته به سلیقه و خواسته‌های مشتریان تولید می‌شود و کار مونتاژ آن ۱۸ ماه طول خواهد کشید. از جمله پروژه‌های قبلی تئون دیزاین می‌توان به BELL001 اشاره کرد که پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۶ لیتری سوپرشارژردار آن ۴۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و وزنش به ۱۲۶۵ کیلوگرم می‌رسد. قبل از آن نیز یک دستگاه CH110I بنفش رنگ تولید شده بود که ۴۰۰ اسب بخار قدرت داشت.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar