مشکل صندلی خودرو را چگونه برطرف کنیم؟

یکشنبه 10 شهریور 98 ساعت 14:59
مشکل صندلی خودرو را چگونه برطرف کنیم؟

اهمیت صندلی خودرو در ترافیکهای سنگین کلان شهرها به قدری است که می‌تواند در سلامت و فیزیک بدن خیلی مؤثر باشد.

امروزه یکی از مشکلات به ویژه در خودروهای داخلی می‌توان به کیفیت و ارگنومی و راحتی در صندلی‌های خودرهای بازار داخلی دانست .

در خصوص صندلی خودرو مورد اول تنظیمات مناسب هر فرد با توجه به قد و موقعیت قرار گیری راحت در پشت فرمان خودروست که باید طبق استاندارد انجام گیرد.

مثلاً افراد قد کوتاه برای تسلط بیشتر در پشت فرمان خودرو، در صورت وجود داشتن این تنظیم در صندلی خودروی خود باید ارتفاع صندلی را بالا بیاورند تا برای رانندگی اشراف کاملی داشته باشند، یا افراد بلند قد باید صندلی خودرو را عقب بدهند تا پاهایشان فشرده و درگیر نشود و در ترافیکها دچار پا درد یا کمرد درد نشوند.

درصورتی که با همه تنظیمات مورد نظر مشکل شما برطرف نشد و باز هم دچار کمرد درد یا پادرد پس از ترافیک‌های سنگین یا حتی در رفت و آمد های کوتاه شهری بودید، می‌توانید با تعویض صندلی خودروی خود توسط مراکز و متخصصین این امر مشکل را برطرف کنید.

این روند با تعویض صندلی خودرو با نمونه‌های نو و کاکرده از خودروسازهای ژاپنی وآلمانی تحقق می‌یابد که از صندلی‌های با کیفیت وبا دوامی برخوردار هستند مثل صندلی‌های لکسوس جی اس، آل اس و نمونه‌های صندلی‌های بی ام دبلیو و مرسدس بنز و ...

این صندلی‌های که علاوه بر ارگونومی و در برگیری خوب سرنشین دارای تنظیمات کاملی در جهات گوناگون هستند که شامل:

تنظیم جلو و عقب در به صورت ریلی تنظیم کفی صندلی به صورت زاویه دار و جهات مختلف و تنظیمات گودی کمر و پر کننده زیر زانو برای خستگی کمتر در ترافیکها و یه سری از آنهای دارای گرم کن، سرد، ماساژور و در بعضی مدلها داری حافظه هم هستند که مثلاً اگر خودرو را چند راننده سوار می‌شدند نفر اول می‌تواند تنظیمات مورد نظر خود را بر روی صندلی انجام دهد و با کلیدی که در روی صندلی به صورت شماره‌ای اعمال شده تنظیمات مورد نظرش را به حافظه یک بسپارد و راننده بعدی تنظیمات خود را انجام دهد و به حافظه شماره دو بسپارد.

با این کار هر موقع هر کدام راننده‌ها سوار بر خودرو می‌شوند می‌توانند باز زدن کلید شماره مورد نظر که روی صندلی تعبیه شماره به صورت برقی تنظیمات رو دریافت کرده و با راحتی و آسایش به رانندگی خود ادامه دهند.

در زیر نمونه‌هایی از صندلی‌های تعویض شده در خودروهای آل ۹۰ و پژو پارس را مشاهده می‌کنید.

صندلی خودرو

صندلی خودرو

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

6 دیدگاه ها برای "مشکل صندلی خودرو را چگونه برطرف کنیم؟"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
کاف و نون
مهمان

میشه ارتفاع صندلی دنا اتومات را ۵ سانت کم کرد؟ با قد ۱۸۶ و کف تنظیمات سر میچسبه به سقف.

علی
مهمان

کجاها تعویض صندلی انجام میشود

محسنی
مهمان

من با صندلی راننده دنا مشکل دارم چطوری میتونم مشکل صندلی دنا پلاس را حل کنم

محبی
مهمان

سلام، امکان تعویض صندلی رنو داستر هست؟ هزینه؟

زهرا
مهمان

با سلام
من قدم ۱۴۰ هست تو گواهینامه ام کد ۶ و کد ۲۷ نوشتن صندلی اصلاح شده
آیا میتونم صندلی پراید رو تعویض کنم به صندلی ال نود؟

F.smd
مهمان

ببخشید میخواستم بدونم مشکلتون حل شد؟چون منم مشکل شما رو دارم