نشان نانو برای ۲ محصول کاهش آلایندگی خودروهای سبک و سنگین

شنبه 7 اسفند 00 ساعت 11:06
نشان نانو برای 2 محصول کاهش آلایندگی خودروهای سبک و سنگین

فیلترهای هوای احتراقی خودرو که فیلتر هوای خودرو خوانده می‌شود، وسیله‌ای است که وظیفه جذب و جداسازی ذرات معلق موجود در هوای تازه ورودی به موتور را بر عهده دارد. این فیلترها قطعاتی هستند که بر سر راه ورودی هوا به موتور احتراق داخلی خودروها (اعم از سبک، نیمه سنگین و سنگین) برای جلوگیری از ورود حشرات، گرد و غبار و سایر ذرات معلق به قطعات حساس آن قرار می‌گیرند.

هرچه عملکرد فیلتر هوای خودرو بهتر باشد، موجب افزایش راندمان کلی موتور، کاهش مصرف سوخت، افزایش طول عمر موتور و قطعات داخلی خودرو و کاهش انتشار گازهای آلاینده خواهد شد.

یکی از شرکت‌های تولیدی و صنعتی با بهره‌گیری از فناوری نانو در تولید فیلتر هوای خوروی سبک و سنگین و ایجاد الیاف نانومتری بر سطح فیلتر، توانسته موجب افزایش طول عمر فیلتر و بهبود قابل توجه خواص فیلتراسیون در محدوده ذرات بسیار ریز (زیر یک میکرون) شود.

به نقل از ستاد نانو، این دو محصول فیلتر هوای خودروی سبک و سنگین پس از طی مراحل مختلف بازرسی و ارزیابی توانستند اولین مجوز استفاده از نشان نانو را از سوی کمیته علائم اداره کل استاندارد خراسان رضوی دریافت کنند.

نشان نانو (نانو نماد) به نشانی گفته می‌شود که مجوز استفاده از آن توسط سازمان ملی استاندارد بر اساس فرایندهای مصوب شده، برای استفاده در یک محصول فناوری نانو، به متقاضی داده می‌شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar