تردد موتورسواران از تونل‌های شهری ممنوع است

شنبه 24 تیر 02 ساعت 11:54
تردد موتورسواران از تونل‌های شهری ممنوع است

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ تاکید که تردد موتورسواران از تونل‌های شهری ممنوع است.

سرهنگ احسان مومنی با اشاره به ممنوعیت تردد موتورسیکلت از تونل‌های شهری گفت:‌ برابر قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی تردد موتورسیکلت در تمامی تونل‌های شهری ممنوع است و موتورسواران اجازه ورود به تونل‌های شهری را ندارند. این موضوع دلایل مختلفی دارد که مهم‌ترین آن انباشت گازهای آلاینده در داخل تونل‌ها و احتمال واژگونی ناگهانی موتورسیکلت سوار به دلیل مسمومیت و بیهوشی است. این موضوع سبب وقوع  تصادفات بدون برخورد و همچنین برخورد دیگر وسایل نقلیه با موتورسیکلت می‌شود.

وی ادامه داد:‌ خوب است موتورسیکلت سواران بدانند که در تحقیقاتی که چندی پیش انجام شد، مشخص شد که عبور موتورسیکلت سواران از داخل تونل و عبور از بالای تونل تنها بین پنج تا ۱۰ دقیقه تفاوت زمانی دارد، این تفاوت زمانی در تونل توحید حدود شش دقیقه است و خب سوال اینجاست که چرا موتورسواران جان خود را برای شش دقیقه به خطر می‌اندازند؟

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از موتورسیکلت سواران خواست که از تردد داخل تونل‌ها جدا خودداری کرده و همواره از کلاه ایمنی و استاندارد برای ترددهای خود در سطح شهر استفاده کنند.

مومنی همچنین تاکید کرد که عبور از خط اضطرار و قسمت‌های هاشور خورده در تونل‌های شهری، پل‌ها و بزرگ‌راه‌ها ممنوع است و مشمول جریمه می‌شود.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "تردد موتورسواران از تونل‌های شهری ممنوع است"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
نیما
مهمان

برو بابا ! ورودشون تو پیاده راه هم ممنوعه الان جلوی چشم پلیس میرن تو پیاده رو ! قانونی که اجرا نشه به هیچ دردی نمی خوره