اعلام جزئیات ثبت سفارش موتورسیکلت‌های بالاتر از ۲۵۰ سی‌سی

شنبه 23 اسفند 99 ساعت 11:04
اعلام جزئیات ثبت سفارش موتورسیکلت‌های بالاتر از ۲۵۰ سی‌سی

مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه در بخشنامه ای جزئیات ثبت سفارش و ترخیص موتورسیکلت با حجم بالاتر از ۲۵۰ سی سی را اعلام کرد.

علی وکیلی در بخشنامه ای به مدیران کل و مدیران کلیه گمرکات اجرایی کشور اعلام کرد، پیرو بخشنامه های شماره ۱۵۷۹۳۶/۹۰/۲۶۲ مورخ ۸/۸/۹۰ و ۱۲۴۳۶۱/۹۴/۲۲۱ مورخ ۴/۷/۹۴ و ۴۱۵۷۶۱۰/۲۸۱ مورخ ۳۰/۹/۹۷ بپیوست تصویر نامه شماره ۸۹۳۲۹۷/۰۶ مورخ ۶/۱۲/۹۹ دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص ثبت سفارش و ترخیص موتورسیکلت با حجم موتور بیش از ۲۵۰ سی سی و قطعات منفصله آن ارسال می گردد.

با عنایت به مفاد و مندرجات و منضمات نامه شماره اشاره شده،  ثبت سفارش و ترخیص موتورسیکلت با حجم موتور ذکر شده و قطعات آن مستلزم گرفتن مجوز فنی دفتر صنایع حمل و نقل وزارت یاد شده، و همچنین تاییدیه مکتوب شورای امینت کشور می باشد. خواهشمند است دستور فرمایید ضمن ملحوظ نظر قرار دادن مراتب فوق، با رعایت سایر مقررات اقدام نمایند.

قابل ذکر است،  سعید عباسپور، مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات در مکاتبه در خصوص مجوز لازم برای ثبت سفارش و ترخیص با  مدیر کل محترم مرکز واردات و امور مناطق ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب استان کرمان اعلام کرد، عطف به تصمیمات اتخاذ شده  با حضور نمایندگان دستگاه های انتظامی، امنیتی  که در ضمیمه نامه شماره ۶۰/۲۸۹۲۵۶ مورخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ مدیر کل محترم دفتر صنایع حمل و نقل به دفتر مقررات صادرات و واردات منعکس شده، ثبت سفارش و ترخیص موتور سیکلت های دارای حجم موتور بالاتر از ۲۵۰ سیسی و قطعات منفصله تشکیل دهنده اینگونه موتور سیکلت ها، مستلزم اخذ مجوز فنی دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت و دریافت تاییده به مکتوب شورای امنیت کشور است. 

روشن است طبق مندرجات صورتجلسه صدرالاشاره، دفتر صنایع حمل و نقل، صرفا پس از دریافت تاییدیه مکتوب شورای امنیت کشور، مجاز به تایید مجوز فنی مزبور می باشد.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar