خودروی P90 (ال ۹۰ جدید) رونمایی شد

بروزرسانی در: دوشنبه 28 فروردین 02 ساعت 12:05
خودروی P90 (ال 90 جدید) رونمایی شد

صبح امروز دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ وزیر صمت با حضور در سایت جدید مگاموتور سایپا ضمن بازدید از خط تولید موتور جدید ME16 از پروژه P90 نیز رونمایی کرد.

این خودرو نسخه نهایی این محصول که توسط پارس خودرو تولید می‌شود بر روی پلتفرم ال‌نود (لوگان) که قبل تر سه خودر‌و تندر ۹۰، ساندرو و ساندرو استپ‌ وی با ان تولید شده،ساخته شده است و پروژه P90 در حقیقت نسخه‌ای بومی‌ سازی شده از این محصولات است.

موتوری که قرار است بر روی این خودرو عرضه شود بر پایه همان موتور K4M تندر ۹۰ ساخته شده ولی راندمان تولیدی آن کمی بیشتر از ال‌ ۹۰ خواهد بود‌.

نمونه اولیه این خودرو تولید شده است و قطعه‌سازان در حال تولید قطعات این خودرو هستند. با توجه به این که قبل‌تر در کشور‌ خودروهای ساندرو و ساندرو استپ‌وی تولید می‌شد، بخشی از قطعات فنی و قطعات داخلی اتاق توسط شرکت‌های داخلی و در داخل کشور قابلیت تولید دارد.

ظرفیت تولید این خودرو در کشور وجود داشت اما بنا به دلایلی خودروسازان نمی‌توانستند از این ظرفیت استفاده کنند.

قبل تر مدیرعامل سایپا اعلام کرده بود؛ کار بر روی پروژه P90  اتوماتیک نیز به صورت مپازی توسط مهندسان گروه سایپا در جریان است و در فاز دوم و بعد از معرفی نهایی نسخه دستی، نسخه اتوماتیک این محصول با گیربکس DAE که هم‌اکنون بر روی شاهین اتوماتیک نصب می‌شود معرفی خواهد شد.

عصرخودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar