خداحافظی با پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و پژو ۲۰۶ صندوق دار در سال ۱۴۰۰

دوشنبه 20 بهمن 99 ساعت 13:30
خداحافظی با پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و پژو ۲۰۶ صندوق دار در سال 1400

 در سال ۱۴۰۰ دو خودرو از سبد محصولات ایران خودرو خارج می شوند و خانواده پژو ۲۰۶ با برخی از اعضای خود خداحافظی خواهد کرد.

با توجه به سیاست های فروش گروه صنعتی ایران خودرو، قرار است تا در سال ۱۴۰۰ تولید پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و پژو ۲۰۶ صندوق دار V8 به شکل چشمگیری کاهش پیدا کند. همچنین گفته می شود که با گذشت زمان، تا پایان سال ۱۴۰۰ رانا پلاس جایگزین پژو ۲۰۶ صندوق دار خواهد شد و از سویی با افزایش تولید پژو ۲۰۷i دنده ای، مونتاژ ۲۰۶ تیپ ۵ هم متوقف می شود. با این اتفاق عملاً در ماه های آینده تنها یک عضور از خانواده پژو ۲۰۶ در ایران خودرو باقی می ماند که آن هم نسخه هاچ بک تیپ ۲ است.

باید توجه داشت که در سال های قبل هم، ایران خودرو برای حفظ مدیریت تولید و ایجاد ساختار منظم در عرضه محصول، به صورت دوره ای و موقت تولید برخی خودروها را به شدت کاهش داده و یا متوقف کرده است. به عنوان مثال در برخی سال ها پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ۲۰۶ تیپ ۲، رانا LX و افت تولید شدیدی را تجربه کرده بودند و این اتفاق به خاطر کاهش تقاضا از سوی بازار نبوده است. بلکه ایران خودرو برای جهت دهی به بازار، با کاهش شدید عرضه برخی خودروهای مشابه، مشتریان را به سمت خودروی مورد نظر هدایت کرده است.

در سال های گذشته شاهد بودیم که به مرور زمان تولید تیپ های V1، V2، V9، V10، V19، V20 و… پژو ۲۰۶ صندوق دار در ایران خودرو متوقف شد و در نهایت تنها نسخه فول آپشن دنده ای این سدان کلاس B ( تیپ V8 ) در خط تولید این کارخانه باقی ماند. حال با توقف دوره ای و یا دائم ۲۰۶ صندوق دار V8، عملا خانواده پژو ۲۰۶ بدون گزینه سدان در بازار ایران باقی خواهد ماند. همچنین نبود تیپ ۵ در میان ۲۰۶ها، سبک می شود که دیگر این هاچ بک پرفروش در نسخه TU5 به بازار نیاید و تنها نمونه ۱٫۴ لیتری ۸ سوپاپ ( TU3A ) این خودرو تولید شود.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar