جزئیات و هزینه بیمه‌های جدید شخص ثالث

دوشنبه ۱ بهمن ۹۷ ساعت ۱۱:۵۹
جزئیات و هزینه بیمه‌های جدید شخص ثالث

رئیس کل بیمه مرکزی جزئیات راننده محور شدن در بیمه‌های شخص ثالث را اعلام کرد و اطمینان داد که برای اضافه کردن افراد به بیمه نامه‌های جدید شخص ثالث، هزینه اضافه‌ای دریافت نمی‌شود.

اظهارات قبلی رئیس کل بیمه مرکزی مبنی بر "راننده محور" شدن بیمه‌های شخص ثالث از سال آینده موجب به وجود آمدن ابهامات و گمانه زنی‌هایی در این رابطه شد. در همین خصوص غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی با ذکر اینکه "راننده محور" شدن صدور بیمه نامه‌های شخص ثالث از اواخر سال آتی به طور پایلوت شروع خواهد شد، گفت: این طرح به منظور دخالت دادن شیوه رانندگی افراد و خطرساز بودن یا نبودن آنها در صدور بیمه نامه است؛ به همین منظور بیمه نامه‌ها به نام مالکان خودرو که راننده اصلی خودرو هستند صادر می‌شود. در این صورت می‌توان به رانندگانی که رانندگی بهتری دارند تخفیفاتی هم ارائه کرد.

او با تاکید بر اینکه باید تفاوت شیوه رانندگی افراد در صدور بیمه نامه آنها لحاظ شود، در خصوص جزئیات احتمالی این طرح اظهار کرد: برای هر خودرو یک بیمه نامه شخص ثالث را با توجه به ویژگی‌های آن راننده (مالک خودرو) صادر می‌کنیم. در اینجا ممکن است آن مالک خودرو بخواهد علاوه بر خودش افراد دیگری هم از آن وسیله استفاده کنند که در این صورت نام آن افراد را هم اضافه می‌کند.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه برای شمار افرادی (جز راننده اصلی) که به این بیمه نامه‌ها اضافه می‌شوند هزینه اضافه‌ای دریافت نخواهد شد، گفت: شیوه رانندگی فرد یا افرادی که از خودرو استفاده می‌کنند به عهده نیروی انتظامی است که از این لحاظ اجرای این طرح نیازمند همکاری نیروی انتظامی است.

این توضیحات رئیس کل بیمه مرکزی تا اندازه زیادی از ابهامات پیشین طرح جدید بیمه نامه‌های شخص ثالث "راننده محور" می‌کاهد. با این حال به نظر می‌رسد برای اطلاع بیشتر از چند و چون و نحوه صدور این بیمه نامه‌ها باید منتظر عملیاتی شدن این طرح باشیم.

با این حال آنچه از کلیات این طرح برمی‌آید این است که فقط افرادی که نامشان در بیمه نامه شخص ثالث درج شده است حق استفاده از پوشش بیمه نامه صادر شده را دارند و اگر بر حسب اتفاق یا ضرورت شخصی غیر از این افراد، خودرو را در اختیار بگیرد و حادثه‌ای رقم بزند، شرکت‌های بیمه مسئولیتی در برابر آن خسارت ندارند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

10 دیدگاه ها برای "جزئیات و هزینه بیمه‌های جدید شخص ثالث"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
سعید
مهمان

درود برشما.
همه طرح های پیشنهادی یا کپی کردن طرح سایر کشورهاست که باید به این دولتمردان گفته بشه آخه کجای این کشور شبیه اوناست؟؟
یا هم طرح هایی است که قراره یکی از بستگان عزیز برای نوشتن برنامه اش یا خرید کارت و…. متنفع بشه و یا اینکه قراره یه پولی از مردم بگیرند.
خداییش کدوم پیشنهاد این نخبگان که عاشق خدمت هستند تا حالا در جهت آرامش و رفاه بیشتر مردم بوده؟؟؟

کسمایی
مهمان

همه ی اینا راهیه برای چاپیدن مردم، پشت پرده نقشه چیدن

ممد
مهمان

بابا جمع کنید این مسخره بازیهارو کدوم طرح شما کارشناسی شده هست که این هم باشه برای جیب مردم نقشه کشیدن

محمد
مهمان

ما اینقدر به مسوولان بدبین شده ایم که هر ایده ایی،طرحی بزارن اول فکر میکنیم که بیشتر میخوان پول بگیرن از ملت. حالا باید این بدبینی رو از بین ببرن، با این حال طرح جدید هنوز کاملا مبهمه هم از لحاظ مالی هم از لحاظ حقوقی.
لطفا این بدبینی رو از بین ببرین مسوول محترم

بهنام
مهمان

طرح خوبیه بنظرم، البته تجربه نشون داده که دولت با این طرحا بیشتر مردم رو تحت فشار میذاره

نیما
مهمان

یعنی ماشین یکی رو بخوام یه دقیقه برم سر کوچه بیام باید قبلش بریم شرکت بیمه

ابوذر
مهمان
سلام تقریبا طرح خوبیه ، اگر البته درست و زود تر انجام شه، همیشه واسم جا سوال بوده که چرا بیمه واسه شخصی که مثلا در طی ده سال اصلا تصادف نکرده و حتی یک بار هم از بیمه نامه اش استفاده نکرده ، هزینه یکسانی را در قبال حق بیمه اخذ میکنه نسبت به اون کسی که در طی یک سال مثلا تا سه یا چهار بار تصادف میکنه و به اصطلاح راننده پر خطر محسوب میشه ، باید آ خه یه روزی دیگه از بی عدالتی عبور کنیم باید با تصویب و اصلاح قانون های قبلی مون سریع… بیشتر
مشتری
مهمان

اونی که از بیمه استفاده نکرده تخفیف شاملش میشده و میشه چطور میگی فرقی نمیکرده

Alireza
مهمان

در ضمن اون تخفیف که میگید قبلاً هم اجرا میشده …

التماس تفکر

Alireza
مهمان

سلام ‌. نه اصلا طرح خوبی نیست ، فکر کنید یک مشکلی پیش بیاد و مجبور شید از خودرو دوستتون استفاده کنید و بر حسب اتفاق تصادفی رخ بده اون موقع بیمه هیچگونه تعهدی نداره ! و پلیس هم بخاطر نداشتن بیمه حالتون رو میگیره ‌…
همیشه باید تو قوانینی که وضع میکنن مشکلی باشه متاسفانه ..