علائم سوختن واشر سرسیلندر

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 22:52
علائم سوختن واشر سرسیلندر

علائم سوختن واشر سرسیلندر را بشناسید

بیرون از یک مغازه یدک فروشی، تعمیرگاه یا کاتالوگ قطعات خودرو، احتمال این که یک واشر سرسیلندر را بتوانید ببینید بسیار کم است. این قطعه بسیار مهم که به خوبی داخل موتور خود را پنهان می‌کند، در موتور 4 سیلندر خطی یک عدد و در موتورهای شش و هشت سیلندر خورجینی دو عدد از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظایفی بسیار مهم و حیاتی بر عهده دارد. از آن جایی که طراحی واشر سرسیلندر به گونه‌ای است که هیچ وقت قرار نیست از موتور جدا شود، بسیار ارتجاعی و انعطاف پذیر بوده و تا ده‌ها هزار کیلومتر می‌تواند با نوسان‌ها و تغییرات دما و فشار مقابله می‌کند. اگر واشر سرسیلندر مشکل پیدا کند، که معمولاً از آن با عنوان سوختن واشر سرسیلندر یاد می‌شود، نتیجه آن می‌تواند نشت مایع خنک کننده موتور، روغن یا نشت سیلندر باشد. بسته میزان سوختن واشر سرسیلندر، نتیجه این اتفاق می‌تواند از یک ایراد جزئی در کارکرد موتور تا جلوگیری از کارکرد بهینه یا حتی از کار انداختن آن متفاوت باشد، در ادامه با Z4CAR همراه باشید تا از علائم سوختن واشرسرسیلندر با خبر شوید!

واشر سرسیلندر چه کاری انجام می‌دهد؟

واشر سرسیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون‌ها داخل آن قرار دارند و سر سیلندر خودرو که مواردی مانند میل سوپاپ‌ها و سوپاپ‌ها را در خود فرا گرفته، نصب می‌شود. بیشتر موتورهای مدرن و امروزی از واشر سرسیلندرهای فولادی چند لایه (MLS) استفاده می‌کنند و در موتورهای قدیمی‌تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در برخی از موتورها ممکن است واشر سرسیلندرهای مسی استفاده شود. بدون در نظر گرفتن جنس آن، واشر سرسیلندر سه وظیفه اصلی دارد:

  • آب بندی سیلندر - هنگامی که موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر در موتور بنزینی به راحتی می‌تواند به 700 psi و در موتور دیزلی، تا 2 هزار psi برسد. واشر سرسیلندر که بین سرسیلندر و بلوک موتور نصب شده، این فشارها را به منظور داشتن بهینه‌ترین حالت کارکرد سیلندر حفظ می‌کند. واشر سرسیلندرهای فولادی و کامپوزیتی معمولاً یک رینگ ویژه آب بندی دارند که دقیقاً به همین منظور ساخته شده، در عین حال، واشر سرسیلندرهای مسی برای نصب چنین رینگی به زحمت بیشتری نیاز دارند.
  • هدایت مایعات - هم مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور در داخل بلوک موتور و سرسیلندر مورد نیاز هستند و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند بین سر سیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، مایع خنک کننده وظیفه تنظیم دمای سوپاپ و شمع‌ها را دارد و در عین حال، روغن موتور برای بسیاری از قطعات مانند قطعات تایمینگ سوپاپ، کار روان کاری و تأمین فشار هیدرولیک را بر عهده دارد.
  • حفظ و نگهداری مایعات - در عین حال، مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور ممکن است فقط چند میلی متر با هم فاصله داشته باشند. یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر، جلوگیری از ترکیب این دو با هم است. همچنین، واشر سرسیلندر از نزدیک شدن گازهای احتراق به مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور جلوگیری می‌کند و بالعکس. بسته به طراحی، واشر سرسیلندر ممکن است رینگ‌های O شکل داشته باشد تا آب بندی در برخی مناطق خاص به بهترین حالت ممکن برسد.

7 نشانه سوختن واشر سرسیلندر

اگر یک واشر سرسیلندر در هر کدام از این سه وظیفه اصلی نتواند کار خود را درست انجام ندهد، بسته به میزان آسیب واشر سرسیلندر، نتیجه آن ممکن است یا بسیار واضح باشد یا اصلاً خود را نشان ندهد. در ادامه، برخی از مهم‌ترین نشانه‌های یک واشر سرسیلندر سوخته و این که چگونه می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید را توضیح خواهیم داد:

  • بد کار کردن سیلندر - این معمولاً مهم‌ترین نشانه‌ای است که راننده‌ها، هنگامی که واشر سرسیلندر خودرو می‌سوزد به آن اشاره می‌کنند. در این مورد، به دلیل خراب شدن رینگ اطراف سیلندر، واشر سرسیلندر به درستی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. به دلیل این که سیلندر نمی‌تواند فشار کافی را ایجاد نماید، ممکن است نتواند به درستی کار کند. اگر دو سیلندر مجاور چنین مشکلی پیدا کنند، این معمولاً بدین معنی می‌باشد که واشر سرسیلندر بین رینگ‌های دو سیلندر مجاور نشتی دارد. این مشکل بیشتر در واشر سرسیلندرهای کامپوزیتی وجود دارد، ولی در واشر سرسیلندرهای مسی و فولادی هم بی سابقه نیست.
  • نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت می‌توان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم می‌کند و می‌توانید آثار آب و روغن را روی موتور ببینید که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج می‌شوند. به غیر از نشتی‌هایی که از هر جایی بالاتر از نقطه مذکور، مانند روی سرسیلندر یا کاور سوپاپ‌ها باشد، علت به احتمال زیاد سوختن واشر سرسیلندر است.

  • نشتی داخلی - کشف این مشکل ممکن است سخت‌تر باشد و در اکثر اوقات، مشخص کردن محل دقیق آن بسیار دشوار است، زیرا شما نمی‌توانید با چشمان خود ببینید که داخل موتور چه اتفاقاتی در حال رخ دادن می‌باشد.
  • اگر روغن موتور وارد مسیرهای ویژه مایع خنک کننده شود، روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور، مایعی شبیه به سس مایونز، به رنگ قهوه‌ای روشن خواهید دید.
  • از سوی دیگر، اگر مایع خنک کننده وارد مسیرهای ویژه روغن شود، مایع به رنگ قهوه‌ای روشن و کثیف را روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور می‌توانید ببینید.
  • اگر گازهای سیلندر وارد سیستم خنک کننده می‌شوند، این موضوع می‌تواند منجر به ایجاد حباب در آب رادیاتور و داغ کردن موتور شود. مشاهده حباب داخل مایع خنک کننده موجود در منبع ذخیره آب رادیاتور یک نشانه قطعی از سوختن واشر سرسیلندر است.
  • ورود مایع خنک کننده به داخل سیلندر را به شکل دود سفید در اگزوز مشاهده خواهید کرد که معمولاً هنگام استارت اولیه بیشتر هم هست، زیرا هنگامی که موتور خاموش می‌شود، مایع خنک کننده تحت فشار به داخل سیلندر نشت می‌کند.

در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، می‌تواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

تشخیص و تعمیر واشر سرسیلندر سوخته

اگر خود شما یا مکانیک خودرو شک دارید که واشر سرسیلندر خودرو سوخته، تشخیص این موضوع می‌تواند زمان بر باشد، زیرا برخی مشکلات دیگر موتور هم وجود دارند که گاها نشانه‌هایی مشابه با سوختن واشر سرسیلندر دارند. یک تست کمپرس موتور، تست نشت و تست بلوک موتور ممکن است لازم باشد تا مشخص شود که واشر سرسیلندر خراب شده یا مشکل به مواردی دیگر مانند بلوک ترک خورده، انژکتور، سیستم احتراق، سوپاپ‌ها یا مشکلات رینگ پیستون مربوط می‌باشد.

در حالی که خود واشر سرسیلندر معمولاً خیلی گران قیمت نیست، تعویض آن می‌تواند هزینه بالایی برای شما بتراشد. دلیل آن این است که برای تعویض واشر سرسیلندر بخش‌های زیادی از موتور، شامل قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باید باز شوند. اگر افزایش دما سبب آسیب رساندن به سرسیلندر شده باشد، باید سری هم به تراشکار بزنید که این مشکل می‌تواند هزینه‌های شما را بیشتر کند. با این حال، سوختن واشر سرسیلندر مشکلی است که در صورت رسیدگی نکردن، می‌تواند سبب از کار افتادن کامل موتور خودرو شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تجربه مواجهه با واشر سرسیلندر سوخته دارید؟ اگر موردی هست که ما در این مطلب ذکر نکردیم و فکر می‌کنید دانستن آن برای بقیه می‌تواند مفید باشد، لطفاً آن را با ما و دیگر مخاطبان زوم فور کار به اشتراک بگذارید.

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

261 دیدگاه ها برای "علائم سوختن واشر سرسیلندر"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اصغر
مهمان

سلام پژو علایم نداره ولی درب موتور سفیدک زده دلیلش چیه

زهرا
مهمان

سلام من یک پراید کاربراتوری دارم، چند وقته تو سربالایی خاموش میکنه و با استارت روشن نمیشه، وقتی هواکش رو باز میکنم، توش مقدار زیادی آب جمع شده و فیلتر هوا رو هم خیس کرده و مسلما شمع رو هم همین طور، باید بذارم خشک بشه تا ماشین رو روشن کنم. میدونید دلیلش چی میتونه باشه؟ چطور ممکنه آب وارد هواکش بشه ، مطمئنم که واشر نسوزونده ولی بار آخر که آب زیادی از طریق هواکش وارد موتور شد، روغن رو شیری کرد

Sent from Yahoo Mai

محمد اکبری
مهمان

سلام من پراید مدل ۸۶ دارم . رادیات آب کم میکنه اونم خیلی زیاد درب رادیاتور و درب مخزن کمکی و همه نشتی هارو برطرف کردم ولی بازم آب کم میکنه و صبح موقع باز کردن درب رادیاتور هوا با فشار خارج میشه و آب که میریزم حباب یا هوای داخل رادیات آب رو بیرون میده آیا ممکنه واشر سوزونده باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنین لطفا

شهرام
مهمان

عزیز شما موتور ماشینت رو به اصلاح میگن واشر ترسانده که فرق زیادی با سوختن واشر نداره و دیدن زود الی دوهفته باهاش روبرو میشی.ضمنا میتونی درب مخزن روغن رو بازکن و یه نگاهی به شکل روغن بنداز که اگر شکل عوض کرده و به شکل سس مایونز داره شبیه میشه دیگه معطل نکن و به تعمیرکار مراجعه کن و سریعا تعویض واشر سرعین در انجام بده تا هزینه هات کمتر هم بشه

محسن
مهمان
سلام وقت بخیر.بنده یک پراید مدل۸۰دارم که دوهفته پیش بعد از چک کردن روغن موتور متوجه شدم که آب داخل روغن زده میشه مکانیک بردم گفتن بعلت مسدود یا تا خوردن بخار موتور که ازدرپوش سرسوپاپ بخار به ناچار به درون موتور رفته و پس سرد شدن تبدیل به آب و موجب عوض شدن شکل فیزیکی روغن شده.چند تا مکانیک دیگه بدون هیچ برسی گفتن واشر زده.ماشین کارآ صاف کار میکنه سرعت و ستایش خوبه بعلت نشتی لوله آب که پشت کمپرسور کولر هست متوجه نمیشم که آب کم میکنه.صبح ها تو سرما معمولا با یک یا دو استارت هم… بیشتر
رضا
مهمان

سلام من 405 glx 94 دارم با ماشین تصادف کردم ماشین به بغل خوابید و بلند شد الان تو مرحله نقاشیه یه مکانیک بردم بالا سرش تا تسمه دیناموشو عوض کنه بعد در روغن ماشین باز کرد به در روغن یه ماده خمیری شیری رنگ چسبیده بود من گیج روغن ماشینو دیدم اما سالام بود مشکلش چیه. اگه میشه جواب به ایمیلم بفرستین

مجید احمدی فرد
مهمان
سلام.لطفا اورژآنسی کمک کنید.من چند شب پیش ماشین 207 رو که داشتم خاموش کردم رفتم و اومدم دیدم از دور و اطراف مخزن آب ضد یخ داره میزنه بیرون اما آمپر به هیچ عنوان بالاتر از حالت عادی نرفت.رفتم مکانیکی سینی رو باز کرد هر چی نگاه کرد جایی نشتی غیر از درب مخزن انبساط نداشت.درب رو عوض کردم و آب رو شارژ کردم و ماشینم روشن کرد فن کار افتاد و خاموش کرد تحت فشار هیچ آبی نشتی نداشت. بعد چند روز دیگه که به مخزن وقتی ماشین خاموش بود نگاه کردم دیدم تقریبا خالی شده و یه کف… بیشتر
محمدرضا
مهمان

سلام دوست عزیز.آبی ک از مخزن بیرون زده همون کمپرسی است ک وارد منبع اب و رادیاتور شده واین کمپرس وریختن اب و همینطور مایع شبیع سس نشانه سوختن واشر سرسیلندراست.درچنین مواقعی شاید اصلا امپر اب هم بالا نرود ولی شک نکن که واشر نیم سوز و یا کاملا سوخته…پس حتمی باید جهت تعویض واشر اقدام کنید تا خسارات شدیدتر وسنگین تری وارد نشده.با سپاس محمدرضا هستم از رفسنجان

پژمان
مهمان

سلام وقت بخیر
من پراید مدل نود دارم، ماشینم هر دوهزارتا در حد زیادی روغن کم میکنه و در موتور رو برمیدارم بخار میبینم ولی اثاری از روغن سوزی در اگزوز و یا نشتی روغن نیس.. منتها قالپاق های جلو دوده میگیره.. میخواستم بدونم مشکل از واشر سرسیلندره یا رینگ پیستون و سیلندر ماشین؟

مهدی
مهمان

ماشین من پژو ۴۰۵ مدل ۹۱ واشر سوزونده بود و درب روغن کپک میزد. تعمیرکار موتور ماشین رو باز کرد سر سیلندر رفت تراش شد و تست هم شد که درست بود. بوش پیستون رینگ هم عوض کرد و واشر گذاشت ولی باز هم کپک میزنه و بخار میده جالب اینجاست که از قبل تعمیر بدتر شده. لطفا راهنمایی کنید

محمدرضا
مهمان

سلام دوست عزیزم.متاسفانه مجددن واشر سوخته ماشین ۴۰۵ بعلت اینکه سوپاپهای دود در دو پیستون برخلاف سایر ماشینهای دیگر در کنار و مواری هم هستند با کوچکترین عکس العمی ویا داغ کردن واشر میسوزند وبرای رفع این مشکل تا حد زیادی فقط یک راه داری و اون راه هم این است ک ار واشرهای مسی دستساز تقویت شده استفاده کنید تا مشکلت برطرف شود.باتشکر محمدرضا هستم از رفسنحان

مهدی
مهمان

سلام شماره تلفن جای که بتونم واشر سر سیلندر مسی ۴۰۵ جی ال ایکس دوگانه بگیرم دارید؟

مجید
مهمان

سلام من هم دقیقا این مشکل رو دارم لطفا بگید علت چی بوده به ایمیلم اطلاع بدین ممنون میشم [email protected]

امیر حسین
مهمان

سلام دوستان علت سوختن واشر سرسیلندر 405 زیاده اما مهمترین جنس واشر و درست قرار گرفتن بین سر سیلندر و سیلندر که در موقع نصب دقت بالایی باید بشه نکته بعدی درست بستن پیچهای سرسیلندر و یکسان سفت کردن پیچها (ترک متر استاندارد) واستفاده 100%از زد یخ استاندار که هم از واشر واز قطعات موتور حفاظت میکنه که باعث میشه عمر واشر بالا باشد این تجربه 20ساله من از موتور 405میباشد با تشکر از تجربیات دیگر دوستان

Bahador
مهمان
سلام اینو یکی جواب بده من دستشو میبوسم ، من ام وی ام ٣١۵ دارم چند وقت پیش تو خیابون رادیات بخاریم ترکید و تمام اب رادیات ریخت سمت شارگرد و امپر بشدت رفت بالا من اب ریختم رو در قمقمه و امپر اومد پایین بعد نمیدونستم اب رادیاتور خالی سده ماشین رو روشن کردم و حدود ۵٠ متر راه رفتم و ماشین افتاد به هق هق خاموش کردم ، مکانیک شلنگ بخاریمو کور کرد و مشکلم حل شد ولی فرداش دوباره چند بار امپر در حد قرمز شدن رفت بالا و همون کارارو کردم امپر اومد پایین دو سه… بیشتر
محمدرضا
مهمان
سلام دوست عزیزم. اگر صدای شبیع باز کردن درب نوشابه در خالت داغی باشد مشکلی نداره وفقط باید در سردی کامل موتور یک هواگیری کنید… اگر ماشینت در حالت سردی این صدا از مخزن اب خارج شده امکانش هست ک واشر ترسوتده وباید مراقب باشی و در سردی همیشه اب و روغنش را تست کنی. واگر در حالت گرمی اب و موتور جنت ویا لوله ورودی اب سفت نباشد وبا انگشتان دستت به راحتی لوله وردی اب رادیاتور انعکاس داشته باشد هیچ مشکلی ندارد وفقط هوا گیری لازم داری . واگر در گرمی موتور لوله وردی اب سفت تر از… بیشتر
parvaz
مهمان

سلام
سیستم گردش آب هوا گرفته
فقط هواگیری