علائم سوختن واشر سرسیلندر

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 22:52
علائم سوختن واشر سرسیلندر

علائم سوختن واشر سرسیلندر را بشناسید

بیرون از یک مغازه یدک فروشی، تعمیرگاه یا کاتالوگ قطعات خودرو، احتمال این که یک واشر سرسیلندر را بتوانید ببینید بسیار کم است. این قطعه بسیار مهم که به خوبی داخل موتور خود را پنهان می‌کند، در موتور 4 سیلندر خطی یک عدد و در موتورهای شش و هشت سیلندر خورجینی دو عدد از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظایفی بسیار مهم و حیاتی بر عهده دارد. از آن جایی که طراحی واشر سرسیلندر به گونه‌ای است که هیچ وقت قرار نیست از موتور جدا شود، بسیار ارتجاعی و انعطاف پذیر بوده و تا ده‌ها هزار کیلومتر می‌تواند با نوسان‌ها و تغییرات دما و فشار مقابله می‌کند. اگر واشر سرسیلندر مشکل پیدا کند، که معمولاً از آن با عنوان سوختن واشر سرسیلندر یاد می‌شود، نتیجه آن می‌تواند نشت مایع خنک کننده موتور، روغن یا نشت سیلندر باشد. بسته میزان سوختن واشر سرسیلندر، نتیجه این اتفاق می‌تواند از یک ایراد جزئی در کارکرد موتور تا جلوگیری از کارکرد بهینه یا حتی از کار انداختن آن متفاوت باشد، در ادامه با Z4CAR همراه باشید تا از علائم سوختن واشرسرسیلندر با خبر شوید!

واشر سرسیلندر چه کاری انجام می‌دهد؟

واشر سرسیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون‌ها داخل آن قرار دارند و سر سیلندر خودرو که مواردی مانند میل سوپاپ‌ها و سوپاپ‌ها را در خود فرا گرفته، نصب می‌شود. بیشتر موتورهای مدرن و امروزی از واشر سرسیلندرهای فولادی چند لایه (MLS) استفاده می‌کنند و در موتورهای قدیمی‌تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در برخی از موتورها ممکن است واشر سرسیلندرهای مسی استفاده شود. بدون در نظر گرفتن جنس آن، واشر سرسیلندر سه وظیفه اصلی دارد:

  • آب بندی سیلندر - هنگامی که موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر در موتور بنزینی به راحتی می‌تواند به 700 psi و در موتور دیزلی، تا 2 هزار psi برسد. واشر سرسیلندر که بین سرسیلندر و بلوک موتور نصب شده، این فشارها را به منظور داشتن بهینه‌ترین حالت کارکرد سیلندر حفظ می‌کند. واشر سرسیلندرهای فولادی و کامپوزیتی معمولاً یک رینگ ویژه آب بندی دارند که دقیقاً به همین منظور ساخته شده، در عین حال، واشر سرسیلندرهای مسی برای نصب چنین رینگی به زحمت بیشتری نیاز دارند.
  • هدایت مایعات - هم مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور در داخل بلوک موتور و سرسیلندر مورد نیاز هستند و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند بین سر سیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، مایع خنک کننده وظیفه تنظیم دمای سوپاپ و شمع‌ها را دارد و در عین حال، روغن موتور برای بسیاری از قطعات مانند قطعات تایمینگ سوپاپ، کار روان کاری و تأمین فشار هیدرولیک را بر عهده دارد.
  • حفظ و نگهداری مایعات - در عین حال، مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور ممکن است فقط چند میلی متر با هم فاصله داشته باشند. یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر، جلوگیری از ترکیب این دو با هم است. همچنین، واشر سرسیلندر از نزدیک شدن گازهای احتراق به مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور جلوگیری می‌کند و بالعکس. بسته به طراحی، واشر سرسیلندر ممکن است رینگ‌های O شکل داشته باشد تا آب بندی در برخی مناطق خاص به بهترین حالت ممکن برسد.

7 نشانه سوختن واشر سرسیلندر

اگر یک واشر سرسیلندر در هر کدام از این سه وظیفه اصلی نتواند کار خود را درست انجام ندهد، بسته به میزان آسیب واشر سرسیلندر، نتیجه آن ممکن است یا بسیار واضح باشد یا اصلاً خود را نشان ندهد. در ادامه، برخی از مهم‌ترین نشانه‌های یک واشر سرسیلندر سوخته و این که چگونه می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید را توضیح خواهیم داد:

  • بد کار کردن سیلندر - این معمولاً مهم‌ترین نشانه‌ای است که راننده‌ها، هنگامی که واشر سرسیلندر خودرو می‌سوزد به آن اشاره می‌کنند. در این مورد، به دلیل خراب شدن رینگ اطراف سیلندر، واشر سرسیلندر به درستی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. به دلیل این که سیلندر نمی‌تواند فشار کافی را ایجاد نماید، ممکن است نتواند به درستی کار کند. اگر دو سیلندر مجاور چنین مشکلی پیدا کنند، این معمولاً بدین معنی می‌باشد که واشر سرسیلندر بین رینگ‌های دو سیلندر مجاور نشتی دارد. این مشکل بیشتر در واشر سرسیلندرهای کامپوزیتی وجود دارد، ولی در واشر سرسیلندرهای مسی و فولادی هم بی سابقه نیست.
  • نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت می‌توان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم می‌کند و می‌توانید آثار آب و روغن را روی موتور ببینید که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج می‌شوند. به غیر از نشتی‌هایی که از هر جایی بالاتر از نقطه مذکور، مانند روی سرسیلندر یا کاور سوپاپ‌ها باشد، علت به احتمال زیاد سوختن واشر سرسیلندر است.

  • نشتی داخلی - کشف این مشکل ممکن است سخت‌تر باشد و در اکثر اوقات، مشخص کردن محل دقیق آن بسیار دشوار است، زیرا شما نمی‌توانید با چشمان خود ببینید که داخل موتور چه اتفاقاتی در حال رخ دادن می‌باشد.
  • اگر روغن موتور وارد مسیرهای ویژه مایع خنک کننده شود، روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور، مایعی شبیه به سس مایونز، به رنگ قهوه‌ای روشن خواهید دید.
  • از سوی دیگر، اگر مایع خنک کننده وارد مسیرهای ویژه روغن شود، مایع به رنگ قهوه‌ای روشن و کثیف را روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور می‌توانید ببینید.
  • اگر گازهای سیلندر وارد سیستم خنک کننده می‌شوند، این موضوع می‌تواند منجر به ایجاد حباب در آب رادیاتور و داغ کردن موتور شود. مشاهده حباب داخل مایع خنک کننده موجود در منبع ذخیره آب رادیاتور یک نشانه قطعی از سوختن واشر سرسیلندر است.
  • ورود مایع خنک کننده به داخل سیلندر را به شکل دود سفید در اگزوز مشاهده خواهید کرد که معمولاً هنگام استارت اولیه بیشتر هم هست، زیرا هنگامی که موتور خاموش می‌شود، مایع خنک کننده تحت فشار به داخل سیلندر نشت می‌کند.

در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، می‌تواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

تشخیص و تعمیر واشر سرسیلندر سوخته

اگر خود شما یا مکانیک خودرو شک دارید که واشر سرسیلندر خودرو سوخته، تشخیص این موضوع می‌تواند زمان بر باشد، زیرا برخی مشکلات دیگر موتور هم وجود دارند که گاها نشانه‌هایی مشابه با سوختن واشر سرسیلندر دارند. یک تست کمپرس موتور، تست نشت و تست بلوک موتور ممکن است لازم باشد تا مشخص شود که واشر سرسیلندر خراب شده یا مشکل به مواردی دیگر مانند بلوک ترک خورده، انژکتور، سیستم احتراق، سوپاپ‌ها یا مشکلات رینگ پیستون مربوط می‌باشد.

در حالی که خود واشر سرسیلندر معمولاً خیلی گران قیمت نیست، تعویض آن می‌تواند هزینه بالایی برای شما بتراشد. دلیل آن این است که برای تعویض واشر سرسیلندر بخش‌های زیادی از موتور، شامل قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باید باز شوند. اگر افزایش دما سبب آسیب رساندن به سرسیلندر شده باشد، باید سری هم به تراشکار بزنید که این مشکل می‌تواند هزینه‌های شما را بیشتر کند. با این حال، سوختن واشر سرسیلندر مشکلی است که در صورت رسیدگی نکردن، می‌تواند سبب از کار افتادن کامل موتور خودرو شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تجربه مواجهه با واشر سرسیلندر سوخته دارید؟ اگر موردی هست که ما در این مطلب ذکر نکردیم و فکر می‌کنید دانستن آن برای بقیه می‌تواند مفید باشد، لطفاً آن را با ما و دیگر مخاطبان زوم فور کار به اشتراک بگذارید.

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

331 دیدگاه ها برای "علائم سوختن واشر سرسیلندر"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
بهرام
مهمان

سلام. bmw ۵۲۸ دارم که بعصی وقتا تو استارت اولیه دود سفید از اگزوز میده. مشکل از چی میتونه باشه

محسن
مهمان

من زیره دره موتور مایع چرب مانند مثه کرم دیده شد اما نه آب کم میکنه نه دود میده.علتش میتونه باشه گریس زده باشه تعمیرگاه به دره موتور؟!

شسو
مهمان

ممنون از توضیحات شما. به نظر من اگر پیجهای سر سیلندر شل باشندحالتی که پیش میاید شبیه سوختن واشر سر سیلندر میباشد در حالی که واشر نسوخته این مورد برای بنده تجربه شده است.

امید
مهمان

سلام من دویه روز پیش رفتم روغن ماشینمو عوض کنم دیدم درب که بسته میشه داخلش دیدم حالت اردی شده روغنو که خالی کردیم تو روغن اردی نشده بود فقط سره شده بود مشکلش چیه؟

س
مهمان
سلام پراید۸۶دوگانه دارم .از رادیاتور آب پس میزنه ترموستات عوض کردم در رادیاتور هم اوکیه رگلاتور هم چک شده تا حدودی ولی در موتور کارمیکنم شیری شده مث کف آب روغن انگار قاطی شده باشه…ولی ن دود آبی میاد ن بد کارمیکنه ن روغن کم کرده تواین سه چارروز ماشینم خیلی خوب مث قبل کارمیکنه خلاصه هیییچ مشکلی جز آب پس زدن و شلنگ سفت بودن وشیری رنگ شدن در موتور نداره البت شلنگ توحالت خاموشم سفته احتمال خودمو مکانیک شلنگ خراب باشه…هرکی صددرصد مطمعن هس ک میدونه دقیقا مشکل ازکجاس لطف کنه بهم بگه هرجوربخاد براش جبران میکنم بخدا… بیشتر
kia
مهمان

واشر سرسیلندر نیمسوز شده( یه اصطلاح میکانیکا ترسیده!!!) ماشین منم همین بلا سرش اومده! اگه الان نمیبری تعمیر موقع رانندگی یه چشمت به آمپر آب باشه یه چشمت جاده که جوش نیاری! هرروزم آب و روغنشو چک کن

سعید محمدی
مهمان

سلام ببخشید من 405 صفر گرفتم بردم مکانیکی آب رادیات رو عوض کرد و حتی هوا گیری هم انجام داد.اینکه شیلنگ متصل به رادیات و ترموستات در حالت گرم بودن خودرو سفت می‌شود و این که در هنگام صبح وقتی درب رادیات باز میشه یه پیس کوچولو میده طبیعیه؟

Parvaz
مهمان

سلام
فقط هواگیری میخاد.
روش هواگیری هم قبلا توی پستهای قبلی توضیح داده شده

س
مهمان

,داداش واشر سوزونده

ارمان
مهمان

سلام خسته نباشید دوستان 405 دارم امپر نزدیک وسط ک میاد اب از سر رادیات میاد بیرون 2 تا درب رادیات خریدم بازم درست نشد اب میاد بیرون ماشین امپرش از وسط رد میشه دلیل چیه مگه موقعه ک واشیر میزنه نباید آب کم کنه چرا این ابش از در میزنه بیرون ترموساتم عوض کردم رادیاتم عوض کردم

Parvaz
مهمان

سلام
چندتا دلیل میتونه داشته باشه
1- احتمالا رادیات رو پر از آب میکنید
2-درب رادیات درجه 1 نگرفتید
3-هواگیری درست انجام نشده

در ضمن توضیح بدید که توی ترافیک آمپر بالا میره ؟
توی سرعت امپر کجا هست؟

س
مهمان

داداش واشر سوزونده سریعتر ببر مکانیکی تا بدترنشده هزینت بالاتر نرفته واسه خودمم دقیقاا همینجوریه البت اگ دوگانه سوزه رگلاتور گاز خرابه

نوید
مهمان

سلام یه پزو پارس دارم مدل 95ماشینو که روشن میکنم از زیره فرمون ماشین صدایی اب میاد که قول قول میکنه تا چند دقه همین طوره بعد برطرف میشه ابم کم میگنه بردم مکانیک میگه باید واشر سرسیلندر عوض کنی خرابه نشتی داره واسه همین هوا میده میخاستم بدون همچین مشکلی ربطی به خرابی واشر سر سیلندر داره ممنون میشم رهنمایی کنید

کامبیز
مهمان

سلام مال من دقیقا همین مشکل رو نداشت هیچکی نفهمید ، آخرش دیدم واشر سوزونده

Parvaz
مهمان

درضمن موقع هواگیری حتما شیر بخاری باز باشه(روی قرمز)

Parvaz
مهمان

سلام
طبق پستهای قبلی هواگیری کن
اگه درست نشد
بعد برو سراغ واشر

ح
مهمان

سلام بله واشرسرسیلند سوزنده منم یه بار ماشینم اینجورشده بود

میترا
مهمان

ببخشید خود واشر سر سیلندر که اینجوری معلوم نیست باید باز بشه درسته؟
اخه اینحا گفتین باید دید که تاب ورداشته یا نه – خوب اونا فقط درب رادیاتور مه مشکی هست رو به من نشون دادن

میترا
مهمان
سلام – من امروز ماشین رو بردم برای معاینه فنی – وقتی ماشین رو روشت کردم وشروع به جرکت کردم چراع امپر روشن بود و ماشین داغ کرده بود من توجه نکردم و حدود 6-7 کیلومتر باهاش جرکت کردم و بعد بردم تعمیرگاه و گفت داغ کرده و ضد یخ خوب نبوده یخ زده بود ماشین- و وقتی اب نیرخت حدود یه گالن 4 لیتری اب خالی کرد ولی همش بخار شد و به شدت میزد بیرون – درب رادیات هم نشونم دادا یه کمی سفید بود – گفت واشر سر سیلندر سوزونده و 1 تا 1200 هزینشه منم از… بیشتر
Parvaz
مهمان

داغ کردن ماشین علتهای مختلفی داره
همش مربوطه به واشر نمیشه

با این توضیحاتی که شما دادید
فکر کنم عیب از قفل شدن ترموستات باشه.
با هزینه کمتر از ۱۰۰ هزار تومن درست میشه

س
مهمان

اگ خاستین بگین ببرم براتون چون بعضیا وااااقعااا پدرسوخته ان