علائم سوختن واشر سرسیلندر

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 22:52
علائم سوختن واشر سرسیلندر

علائم سوختن واشر سرسیلندر را بشناسید

بیرون از یک مغازه یدک فروشی، تعمیرگاه یا کاتالوگ قطعات خودرو، احتمال این که یک واشر سرسیلندر را بتوانید ببینید بسیار کم است. این قطعه بسیار مهم که به خوبی داخل موتور خود را پنهان می‌کند، در موتور 4 سیلندر خطی یک عدد و در موتورهای شش و هشت سیلندر خورجینی دو عدد از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظایفی بسیار مهم و حیاتی بر عهده دارد. از آن جایی که طراحی واشر سرسیلندر به گونه‌ای است که هیچ وقت قرار نیست از موتور جدا شود، بسیار ارتجاعی و انعطاف پذیر بوده و تا ده‌ها هزار کیلومتر می‌تواند با نوسان‌ها و تغییرات دما و فشار مقابله می‌کند. اگر واشر سرسیلندر مشکل پیدا کند، که معمولاً از آن با عنوان سوختن واشر سرسیلندر یاد می‌شود، نتیجه آن می‌تواند نشت مایع خنک کننده موتور، روغن یا نشت سیلندر باشد. بسته میزان سوختن واشر سرسیلندر، نتیجه این اتفاق می‌تواند از یک ایراد جزئی در کارکرد موتور تا جلوگیری از کارکرد بهینه یا حتی از کار انداختن آن متفاوت باشد، در ادامه با Z4CAR همراه باشید تا از علائم سوختن واشرسرسیلندر با خبر شوید!

واشر سرسیلندر چه کاری انجام می‌دهد؟

واشر سرسیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون‌ها داخل آن قرار دارند و سر سیلندر خودرو که مواردی مانند میل سوپاپ‌ها و سوپاپ‌ها را در خود فرا گرفته، نصب می‌شود. بیشتر موتورهای مدرن و امروزی از واشر سرسیلندرهای فولادی چند لایه (MLS) استفاده می‌کنند و در موتورهای قدیمی‌تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در برخی از موتورها ممکن است واشر سرسیلندرهای مسی استفاده شود. بدون در نظر گرفتن جنس آن، واشر سرسیلندر سه وظیفه اصلی دارد:

  • آب بندی سیلندر - هنگامی که موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر در موتور بنزینی به راحتی می‌تواند به 700 psi و در موتور دیزلی، تا 2 هزار psi برسد. واشر سرسیلندر که بین سرسیلندر و بلوک موتور نصب شده، این فشارها را به منظور داشتن بهینه‌ترین حالت کارکرد سیلندر حفظ می‌کند. واشر سرسیلندرهای فولادی و کامپوزیتی معمولاً یک رینگ ویژه آب بندی دارند که دقیقاً به همین منظور ساخته شده، در عین حال، واشر سرسیلندرهای مسی برای نصب چنین رینگی به زحمت بیشتری نیاز دارند.
  • هدایت مایعات - هم مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور در داخل بلوک موتور و سرسیلندر مورد نیاز هستند و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند بین سر سیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، مایع خنک کننده وظیفه تنظیم دمای سوپاپ و شمع‌ها را دارد و در عین حال، روغن موتور برای بسیاری از قطعات مانند قطعات تایمینگ سوپاپ، کار روان کاری و تأمین فشار هیدرولیک را بر عهده دارد.
  • حفظ و نگهداری مایعات - در عین حال، مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور ممکن است فقط چند میلی متر با هم فاصله داشته باشند. یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر، جلوگیری از ترکیب این دو با هم است. همچنین، واشر سرسیلندر از نزدیک شدن گازهای احتراق به مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور جلوگیری می‌کند و بالعکس. بسته به طراحی، واشر سرسیلندر ممکن است رینگ‌های O شکل داشته باشد تا آب بندی در برخی مناطق خاص به بهترین حالت ممکن برسد.

7 نشانه سوختن واشر سرسیلندر

اگر یک واشر سرسیلندر در هر کدام از این سه وظیفه اصلی نتواند کار خود را درست انجام ندهد، بسته به میزان آسیب واشر سرسیلندر، نتیجه آن ممکن است یا بسیار واضح باشد یا اصلاً خود را نشان ندهد. در ادامه، برخی از مهم‌ترین نشانه‌های یک واشر سرسیلندر سوخته و این که چگونه می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید را توضیح خواهیم داد:

  • بد کار کردن سیلندر - این معمولاً مهم‌ترین نشانه‌ای است که راننده‌ها، هنگامی که واشر سرسیلندر خودرو می‌سوزد به آن اشاره می‌کنند. در این مورد، به دلیل خراب شدن رینگ اطراف سیلندر، واشر سرسیلندر به درستی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. به دلیل این که سیلندر نمی‌تواند فشار کافی را ایجاد نماید، ممکن است نتواند به درستی کار کند. اگر دو سیلندر مجاور چنین مشکلی پیدا کنند، این معمولاً بدین معنی می‌باشد که واشر سرسیلندر بین رینگ‌های دو سیلندر مجاور نشتی دارد. این مشکل بیشتر در واشر سرسیلندرهای کامپوزیتی وجود دارد، ولی در واشر سرسیلندرهای مسی و فولادی هم بی سابقه نیست.
  • نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت می‌توان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم می‌کند و می‌توانید آثار آب و روغن را روی موتور ببینید که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج می‌شوند. به غیر از نشتی‌هایی که از هر جایی بالاتر از نقطه مذکور، مانند روی سرسیلندر یا کاور سوپاپ‌ها باشد، علت به احتمال زیاد سوختن واشر سرسیلندر است.

  • نشتی داخلی - کشف این مشکل ممکن است سخت‌تر باشد و در اکثر اوقات، مشخص کردن محل دقیق آن بسیار دشوار است، زیرا شما نمی‌توانید با چشمان خود ببینید که داخل موتور چه اتفاقاتی در حال رخ دادن می‌باشد.
  • اگر روغن موتور وارد مسیرهای ویژه مایع خنک کننده شود، روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور، مایعی شبیه به سس مایونز، به رنگ قهوه‌ای روشن خواهید دید.
  • از سوی دیگر، اگر مایع خنک کننده وارد مسیرهای ویژه روغن شود، مایع به رنگ قهوه‌ای روشن و کثیف را روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور می‌توانید ببینید.
  • اگر گازهای سیلندر وارد سیستم خنک کننده می‌شوند، این موضوع می‌تواند منجر به ایجاد حباب در آب رادیاتور و داغ کردن موتور شود. مشاهده حباب داخل مایع خنک کننده موجود در منبع ذخیره آب رادیاتور یک نشانه قطعی از سوختن واشر سرسیلندر است.
  • ورود مایع خنک کننده به داخل سیلندر را به شکل دود سفید در اگزوز مشاهده خواهید کرد که معمولاً هنگام استارت اولیه بیشتر هم هست، زیرا هنگامی که موتور خاموش می‌شود، مایع خنک کننده تحت فشار به داخل سیلندر نشت می‌کند.

در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، می‌تواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

تشخیص و تعمیر واشر سرسیلندر سوخته

اگر خود شما یا مکانیک خودرو شک دارید که واشر سرسیلندر خودرو سوخته، تشخیص این موضوع می‌تواند زمان بر باشد، زیرا برخی مشکلات دیگر موتور هم وجود دارند که گاها نشانه‌هایی مشابه با سوختن واشر سرسیلندر دارند. یک تست کمپرس موتور، تست نشت و تست بلوک موتور ممکن است لازم باشد تا مشخص شود که واشر سرسیلندر خراب شده یا مشکل به مواردی دیگر مانند بلوک ترک خورده، انژکتور، سیستم احتراق، سوپاپ‌ها یا مشکلات رینگ پیستون مربوط می‌باشد.

در حالی که خود واشر سرسیلندر معمولاً خیلی گران قیمت نیست، تعویض آن می‌تواند هزینه بالایی برای شما بتراشد. دلیل آن این است که برای تعویض واشر سرسیلندر بخش‌های زیادی از موتور، شامل قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باید باز شوند. اگر افزایش دما سبب آسیب رساندن به سرسیلندر شده باشد، باید سری هم به تراشکار بزنید که این مشکل می‌تواند هزینه‌های شما را بیشتر کند. با این حال، سوختن واشر سرسیلندر مشکلی است که در صورت رسیدگی نکردن، می‌تواند سبب از کار افتادن کامل موتور خودرو شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تجربه مواجهه با واشر سرسیلندر سوخته دارید؟ اگر موردی هست که ما در این مطلب ذکر نکردیم و فکر می‌کنید دانستن آن برای بقیه می‌تواند مفید باشد، لطفاً آن را با ما و دیگر مخاطبان زوم فور کار به اشتراک بگذارید.

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

283 دیدگاه ها برای "علائم سوختن واشر سرسیلندر"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
رضا اولادی
مهمان

سلام دوستان ماشین من تیبا ۲ مدل ۹۵ هس که بسیار هم کم کارکرد هست ولی چند روز پیش بردم واسه تعویض روغن دیدم که رو درب موتور مقداری مایه به شکل خامه جمع شده که البته روغن ماشین هم سالم بود بنظر شما مشکل چیه

حسین
مهمان
باسلام به دوستان بنده یک پارس ای ال ایکس موتور زانتیا (دراصطلاح رایج) دارم ،مدل ۸۴ واز رینگ های فشاری و روغنی بسیار عالی بهره میبره ،کمپرس مفید سیلندها بسیار خوب و رینگ ها پس از قریب ۱۴ سال کار و حدود۳۰۰ هزار کیلومتر بسیار عالی و کشش موتور وکورس خوبه… اما باوجود تعمیر به موقع نیم موتور و باز کردن سرسیلندر و ،حتی عدم نیاز به تراشکاری و خوردن واشر در اصطلاح صفر فابریک باز هم مقداری کمپرس پس از سرد شدن وارد رادیاتور میشه … جالبه که با دستکاری خودم موتور بسیار خنک کار میکنه و فن ها… بیشتر
پرهام
مهمان

باید سر سیلندر رو تراش میدادی

سجاد
مهمان

سلام من سمند ۱۸۰۰ دارم موتورو گازش میدم میلرزه واشر سرسیلنرشم روغن میده این دو باهم مرتبطن؟؟

عادل
مهمان

سلام من یه رانا تی یو ۵ دارم امپر اب تو سرما بالا رفت دود سفیدم از اگزدز خارج شد رفتم مکانیکی گفت ترموستاتت قفل کرده عوضش کرد بعد از ۳۰۰ کیلومتر حرکت تو جاده دوباره آمپر بالا رفت حالا میگه در مخزن اب رادیاتور مشکل داره البته وقتی گوشمو میچسبونم به در مخزن صدای فسفس میده از همونه به نظرتون یا واشر سوزونده

وحید
مهمان

آره از واشره برا منم این طوری بود آب کم میکرد.

رضا باغچقی
مهمان

سلام دوستان من سمند از دیروز در حالت عادی رانندگی آمپر آب طبیعی به محض خاموش میکنم مجدد روشن میکنم آمپر می‌ره از وسط هم گاها رد میشه ولی با حرکت ماشین باز برمیگرده امپر آب هم کم فکر میکنم وقتی جوش هست از سوراخ کنار رادیات می‌ریزه و کم می‌کنه کسی نمیدونه واشر زده یا نه روغن یه ذره کف داره ولی نه زیاد

parvaz
مهمان

سلام
موتور سالمه
فقط نشتی رادیات رو سریع برطرف کن
روغن بادرجه sl بریز

محسن
مهمان

سلام من یه ماشین بی ام و دارم شش سیلندر ۵٣٠داخل منبع انبساطش اب رادیاتور پر روغن شده چیزی به عنوان اب توش وجود نداره الان دادم موتورو واشر سرسیلندرشو عوض کردن فابریکشم خریدم تراشکاری ام شد ولی هنوز همون جوری هست ولی کمتر شده منتها الان فقط چند روز گذاشته ازش

محمد
مهمان

سلام من کامیون باری دارم (کاویان)چند وقته آب رادیاتور از منبع سرریز میکند وداخل منبع حباب میزند واشر سر سیلندر را عوض کردم ولی مشکلش حل نشده لطف میکنید جواب بدید

وحید
مهمان

سلام ترموستات یک چک بکن چون من همین مشکل داشتم ترموستات عوض کردم درست شد البته عوامل دیگه هم مثل درب رادیات ودرب قمقمه هم باید چک بشه که هوا نکشه

رضا
مهمان

سلام میخواستم ببینم علت وجود بخار آب در سر سیلندر ودر موتور چیست؟

R.s
مهمان

سلام.دوستان لطفا راهنماییم کنید.من پراید مدل۸۷، ۲ روزه خریدم. آب تو موتور خیلی کم داشت.اب ریختم تو رادیات.آب زنگ زدگی زیادی تو رادیات داشت.یه نیم ساعت کار کردم برگشتم دم خونه در رادیات رو باز کردم دیدم انگار آب داره کف میکنه.ضد یخ یا چیز دیگه هم اصلا نداشت توش.اب خالی بود.آب رادیات زنگ زدگی زیادی داره .لطفا بگین چکار کنم .و هزینش چجوریه.لطف میکنین جواب بدید

yazdan
مهمان

سلام مرسی از سایت خوبتون
من یه پژو 405 1800 دارم که یک بار به دلیل نشتی آب رادیاتور خالی میشه و آمپر آب میاد رو قرمزی از اون روز به بعد صب به صب ماشینو چک میکنم آب کم میکنه ولی روغنش سالمه نه اب قاطیشه و نه کم شده.تموم لوله ها رو چک کردم مطمعن شدم نشتی آب نداره جایی نمیدونم مشکل کجاست لطفا کسی میدونه راهنمایی کنه ؟؟؟؟
باتشکر

فرزاد
مهمان

اول صبح نگاه کن از اگزوز اب نمیزنه بیرون

....
مهمان

پولکی های سر یبلندر و سیلندر رو چک کن اگه از اونا نبود پولکی سر عقب میل لنگ رو باید بدی مکانیک برات چک کنه