علائم سوختن واشر سرسیلندر

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 22:52
علائم سوختن واشر سرسیلندر

علائم سوختن واشر سرسیلندر را بشناسید

بیرون از یک مغازه یدک فروشی، تعمیرگاه یا کاتالوگ قطعات خودرو، احتمال این که یک واشر سرسیلندر را بتوانید ببینید بسیار کم است. این قطعه بسیار مهم که به خوبی داخل موتور خود را پنهان می‌کند، در موتور ۴ سیلندر خطی یک عدد و در موتورهای شش و هشت سیلندر خورجینی دو عدد از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظایفی بسیار مهم و حیاتی بر عهده دارد. از آن جایی که طراحی واشر سرسیلندر به گونه‌ای است که هیچ وقت قرار نیست از موتور جدا شود، بسیار ارتجاعی و انعطاف پذیر بوده و تا ده‌ها هزار کیلومتر می‌تواند با نوسان‌ها و تغییرات دما و فشار مقابله می‌کند. اگر واشر سرسیلندر مشکل پیدا کند، که معمولاً از آن با عنوان سوختن واشر سرسیلندر یاد می‌شود، نتیجه آن می‌تواند نشت مایع خنک کننده موتور، روغن یا نشت سیلندر باشد. بسته میزان سوختن واشر سرسیلندر، نتیجه این اتفاق می‌تواند از یک ایراد جزئی در کارکرد موتور تا جلوگیری از کارکرد بهینه یا حتی از کار انداختن آن متفاوت باشد، در ادامه با Z4CAR همراه باشید تا از علائم سوختن واشرسرسیلندر با خبر شوید!

واشر سرسیلندر چه کاری انجام می‌دهد؟

واشر سرسیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون‌ها داخل آن قرار دارند و سر سیلندر خودرو که مواردی مانند میل سوپاپ‌ها و سوپاپ‌ها را در خود فرا گرفته، نصب می‌شود. بیشتر موتورهای مدرن و امروزی از واشر سرسیلندرهای فولادی چند لایه (MLS) استفاده می‌کنند و در موتورهای قدیمی‌تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در برخی از موتورها ممکن است واشر سرسیلندرهای مسی استفاده شود. بدون در نظر گرفتن جنس آن، واشر سرسیلندر سه وظیفه اصلی دارد:

  • آب بندی سیلندر - هنگامی که موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر در موتور بنزینی به راحتی می‌تواند به ۷۰۰ psi و در موتور دیزلی، تا ۲ هزار psi برسد. واشر سرسیلندر که بین سرسیلندر و بلوک موتور نصب شده، این فشارها را به منظور داشتن بهینه‌ترین حالت کارکرد سیلندر حفظ می‌کند. واشر سرسیلندرهای فولادی و کامپوزیتی معمولاً یک رینگ ویژه آب بندی دارند که دقیقاً به همین منظور ساخته شده، در عین حال، واشر سرسیلندرهای مسی برای نصب چنین رینگی به زحمت بیشتری نیاز دارند.
  • هدایت مایعات - هم مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور در داخل بلوک موتور و سرسیلندر مورد نیاز هستند و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند بین سر سیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، مایع خنک کننده وظیفه تنظیم دمای سوپاپ و شمع‌ها را دارد و در عین حال، روغن موتور برای بسیاری از قطعات مانند قطعات تایمینگ سوپاپ، کار روان کاری و تأمین فشار هیدرولیک را بر عهده دارد.
  • حفظ و نگهداری مایعات - در عین حال، مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور ممکن است فقط چند میلی متر با هم فاصله داشته باشند. یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر، جلوگیری از ترکیب این دو با هم است. همچنین، واشر سرسیلندر از نزدیک شدن گازهای احتراق به مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور جلوگیری می‌کند و بالعکس. بسته به طراحی، واشر سرسیلندر ممکن است رینگ‌های O شکل داشته باشد تا آب بندی در برخی مناطق خاص به بهترین حالت ممکن برسد.

۷ نشانه سوختن واشر سرسیلندر

اگر یک واشر سرسیلندر در هر کدام از این سه وظیفه اصلی نتواند کار خود را درست انجام ندهد، بسته به میزان آسیب واشر سرسیلندر، نتیجه آن ممکن است یا بسیار واضح باشد یا اصلاً خود را نشان ندهد. در ادامه، برخی از مهم‌ترین نشانه‌های یک واشر سرسیلندر سوخته و این که چگونه می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید را توضیح خواهیم داد:

  • بد کار کردن سیلندر - این معمولاً مهم‌ترین نشانه‌ای است که راننده‌ها، هنگامی که واشر سرسیلندر خودرو می‌سوزد به آن اشاره می‌کنند. در این مورد، به دلیل خراب شدن رینگ اطراف سیلندر، واشر سرسیلندر به درستی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. به دلیل این که سیلندر نمی‌تواند فشار کافی را ایجاد نماید، ممکن است نتواند به درستی کار کند. اگر دو سیلندر مجاور چنین مشکلی پیدا کنند، این معمولاً بدین معنی می‌باشد که واشر سرسیلندر بین رینگ‌های دو سیلندر مجاور نشتی دارد. این مشکل بیشتر در واشر سرسیلندرهای کامپوزیتی وجود دارد، ولی در واشر سرسیلندرهای مسی و فولادی هم بی سابقه نیست.
  • نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت می‌توان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم می‌کند و می‌توانید آثار آب و روغن را روی موتور ببینید که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج می‌شوند. به غیر از نشتی‌هایی که از هر جایی بالاتر از نقطه مذکور، مانند روی سرسیلندر یا کاور سوپاپ‌ها باشد، علت به احتمال زیاد سوختن واشر سرسیلندر است.

  • نشتی داخلی - کشف این مشکل ممکن است سخت‌تر باشد و در اکثر اوقات، مشخص کردن محل دقیق آن بسیار دشوار است، زیرا شما نمی‌توانید با چشمان خود ببینید که داخل موتور چه اتفاقاتی در حال رخ دادن می‌باشد.
  • اگر روغن موتور وارد مسیرهای ویژه مایع خنک کننده شود، روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور، مایعی شبیه به سس مایونز، به رنگ قهوه‌ای روشن خواهید دید.
  • از سوی دیگر، اگر مایع خنک کننده وارد مسیرهای ویژه روغن شود، مایع به رنگ قهوه‌ای روشن و کثیف را روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور می‌توانید ببینید.
  • اگر گازهای سیلندر وارد سیستم خنک کننده می‌شوند، این موضوع می‌تواند منجر به ایجاد حباب در آب رادیاتور و داغ کردن موتور شود. مشاهده حباب داخل مایع خنک کننده موجود در منبع ذخیره آب رادیاتور یک نشانه قطعی از سوختن واشر سرسیلندر است.
  • ورود مایع خنک کننده به داخل سیلندر را به شکل دود سفید در اگزوز مشاهده خواهید کرد که معمولاً هنگام استارت اولیه بیشتر هم هست، زیرا هنگامی که موتور خاموش می‌شود، مایع خنک کننده تحت فشار به داخل سیلندر نشت می‌کند.

در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، می‌تواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

تشخیص و تعمیر واشر سرسیلندر سوخته

اگر خود شما یا مکانیک خودرو شک دارید که واشر سرسیلندر خودرو سوخته، تشخیص این موضوع می‌تواند زمان بر باشد، زیرا برخی مشکلات دیگر موتور هم وجود دارند که گاها نشانه‌هایی مشابه با سوختن واشر سرسیلندر دارند. یک تست کمپرس موتور، تست نشت و تست بلوک موتور ممکن است لازم باشد تا مشخص شود که واشر سرسیلندر خراب شده یا مشکل به مواردی دیگر مانند بلوک ترک خورده، انژکتور، سیستم احتراق، سوپاپ‌ها یا مشکلات رینگ پیستون مربوط می‌باشد.

در حالی که خود واشر سرسیلندر معمولاً خیلی گران قیمت نیست، تعویض آن می‌تواند هزینه بالایی برای شما بتراشد. دلیل آن این است که برای تعویض واشر سرسیلندر بخش‌های زیادی از موتور، شامل قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باید باز شوند. اگر افزایش دما سبب آسیب رساندن به سرسیلندر شده باشد، باید سری هم به تراشکار بزنید که این مشکل می‌تواند هزینه‌های شما را بیشتر کند. با این حال، سوختن واشر سرسیلندر مشکلی است که در صورت رسیدگی نکردن، می‌تواند سبب از کار افتادن کامل موتور خودرو شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تجربه مواجهه با واشر سرسیلندر سوخته دارید؟ اگر موردی هست که ما در این مطلب ذکر نکردیم و فکر می‌کنید دانستن آن برای بقیه می‌تواند مفید باشد، لطفاً آن را با ما و دیگر مخاطبان زوم فور کار به اشتراک بگذارید.

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

383 دیدگاه ها برای "علائم سوختن واشر سرسیلندر"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حسين
مهمان

سلام پراید مدل ٩۴ دارم ١٣١ موتور یور ۴ در درب روغن مایه نسکافه اى شکل میبینم ولى نه آب کم میکنه نه روغن ماشین خیلى خوبم روشن میشه دودم نداره آیا میتونه واسه زمستان باشه که این شکلى میشه ممنون میشم جواب بدین

حسین
مهمان

سلام من یه پراید ۱۳۱دارم الان نگاه کردم دیدم آب کم شده درب موتور بازکردن داخل موتور روغن رنگش فرق داره ولی آب رادیاتور هیچی ندارم نه دو می‌کنه با یه استارت هم روشن میشه ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر

حامد
مهمان

سلام پژو ۴۰۵ مدل ۹۲ وقتی که صبح میخوام روشن کنم خیلی دیر و بد روشن میشه ولی بعد ده بیست دیقه درست میشه

سیاوش
مهمان

پارس ایکس یو مدل نود و پنج دارم و نودهزارتا کار کرده و تا الان هیچ مشکلی نداشته . آیا نیازه واشر سرسیلند عوض کنم؟

علب
مهمان

اره قطعه مصرفیه،اگه هر ۵۰ هزار تا عوض نکنی،موقعی که خودش خراب بشه هزینه سنگین میزاره رو دستت و حتی ممکنه سر سیلندرت رو خراب کنه

میلاد
مهمان

باسلام خدمت دوستان عزیز ممنون میشم راهنماییم کنید
من سمند ۹۲ دارم چندباری صدای شر شره آب میومد دادیم رادیات بخاری عوض کردن
ولی بعدش بازم صدای شر شر آب میاد ولی خیلی خیلی کمتر و فقط اوایل ک ماشین سرده
چندین بار هواگیری کردم. در رادیات عوض کردم رادیات و لوله ها نو هستن. ن سیفیدک دارم رو در موتور نه گل تو رادیاب
آب کم نمیکنه هیچ علائم واشری ندارم هواگیری کامل شدهموندم باز این صدا از چیه
ممنون میشم راهنمایی کنید

سعید
مهمان

هیچیش نیست داداش لوله ها ورودی بخاریت صدا میکنه همه همینجورین
ی شیلنک تراز بزن رو لوله هواگیری تا ضد یخت از بین نره سره شینگ رو بزار توو چهارلیتری و ضد یخ بریز توو رادیاتت تا تمام هوای داخل جنتا بخاری خارج بشه وقتی دیدی داخل شینگ اب خالص هست و دیگه هوایی خارج نمیشه ینی هوای جنت رادیات بخاریت خارج شده

بعدش مشکلت حل میشه و دیگه صدایی نمیاد

علی
مهمان

اگه صدا بعد از ده دقیقه قطع میشه چیز مهمی نیست بیخیالش شو

بیژن
مهمان
با سلام من یک پراید ۱۴۱ مدل ۸۹ دارم. بخاریش گرما نمی داد رفتم پیش تعمیرگاری که کارش درست کردن بخاری ماشین هست. اول که درب پوش رادیات رو برداشت آب توش نبود و تمام آب در منبعی که آب رادیاتور داخل اون تخلیه میشه بود. اولین بار بود مواجه میشدم و تا حالا رادیات ماشینم رو اینجوری ندیده بودم. گفت که درب رایاتور و درب زرد رنگ منبع آب رو تعویض کنم شاید ایراد از اوناست. ولی دو سه باری این مشکل برای من تکرارشد در حدی که هربار یک لیتر مخلوط آب و ضدیخ داخل رادیات می ریختم.… بیشتر
محمد
مهمان

باعرض سلام.۴۰۵مدل ۹۰دوگانه فابریک دارم مشکل گرمایشی داشتم میکانیک بافشار باد وآب رادیاتور بخاری منو تمیز کرد واز اونرو به اینور داخل رادیاتور اب مایع گل مانند مشاهده میکنم بعد پرسش از میکانیک های مختلف بعضیا گفتن واشر ترسوندم بعضیا گفتن مشکل از گازمCNGهست که شیر گاز ماشین رو بستن دیگه مایع گل مانند مشاهده نشد درضمن ماشین نه اب وروعن کم میکنه نه آمپر بالا میره مشکل چیه

سعید
مهمان

سلام منم ی سمند۹۴ دارم بخاریش کار نمیکرد جنتاش باد میکرد رادیاتش هوا میگرفت هر جا بردمش میگفتن واشر زده بردمش پیش ی پیر مرد با تجربه گفت برو گازتو باز کن بنداز دور ماشینتم هیچیش نیست
خلاصه ال پی جی رو باز کردم هوا گیری کردم دیدم ماشینم مثل ساعت کار میکنه اصلا هم واشر نزده بود

محمدرضا
مهمان

دوست عزیز درود منم یه پژو ۴۰۵ دوگانه فابریک ۸۷ دارم دقیقا همینطور هست. چندروز یا بنزین باهاش رفتم دیگه گل قهوه ای در گلوی رادیاتور ندیدم ولی امروز که با گاز رفتم باز همینطور شد و نه آب کم می‌کنه و نه روغن کم می‌کنه و نه داخل درب موتور خبری از سفیدک نیست و دود سفید هم ندارن و صبحها با تک استارت روشن میشه و میزون کار میکنه

احمدی
مهمان

سلام من ۱ تیبا دارم که بعضی اوقات اب ریزی داره بعضی اوقات خوبه همسایمون گفت بردم تعمیر کار گفت ببین از کدوم طرف اب میریزه
الان ۲ روزه اب نداده من میترسم واشر سر سیلندر مشگل داشته باشه اخه من خانوم هستم خیلی تشخیص نمیدم فقط بگم امروزم نگاه کردم اب کم نکرده ولی ۳روز پیش تمام اب داخل اون مخزن دبه ای شکل خالی شده بود لطفا من رو راهنمایی کنید ممنونم

سعید
مهمان

اگه دوروزه اب نداده صد درصد جنتاتون مشکل دارن حتما عوصضشون کنید

سعید
مهمان

سلام درب رادیاتتون رو باز کنید ببینید مایع سس مانند قهوه ای زده یا ن
ببینید جنتای ماشینتون باد میکنن؟؟؟
یا بخاریتون از کار افتاده

حسن
مهمان

سلام هیوندای سوناتا ۶سیلندر .اگر در زمستان آب از اگزوزش خارج بشه نشانه چیست.البته یک روز مشاهده شد طوری که روی آسفالت خط انداخت

مهدی
مهمان

سلام
من یه زانتیا ۸۸ تازه گرفتم ، صاحبش گفت دوماه پیش واشر سرسیلندر رو عوض کرده اما هر صبح من بیش از نیم لیتر آب میریم داخل مخزن چون آب کن میکنه ، ولی نه زیرش خیس میشه ن چیزی ! ماشین هم خوب استارت میخوره . نکته بعدی ک مشکوکه اینه ک درب روغن موتور هم ک باز میکنم رنگ شیری داره ! ولی مکانیک میگه این شبنم هستش ولی اخه انقدر شبنم باید زیاد باشه ! حس خودم اینه واشر مرخص شده … به نظر شما چیکار کنم ؟ میترسم اب و روغن قاطی کنه ماشین