علائم سوختن واشر سرسیلندر

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 22:52
علائم سوختن واشر سرسیلندر

علائم سوختن واشر سرسیلندر را بشناسید

بیرون از یک مغازه یدک فروشی، تعمیرگاه یا کاتالوگ قطعات خودرو، احتمال این که یک واشر سرسیلندر را بتوانید ببینید بسیار کم است. این قطعه بسیار مهم که به خوبی داخل موتور خود را پنهان می‌کند، در موتور ۴ سیلندر خطی یک عدد و در موتورهای شش و هشت سیلندر خورجینی دو عدد از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظایفی بسیار مهم و حیاتی بر عهده دارد. از آن جایی که طراحی واشر سرسیلندر به گونه‌ای است که هیچ وقت قرار نیست از موتور جدا شود، بسیار ارتجاعی و انعطاف پذیر بوده و تا ده‌ها هزار کیلومتر می‌تواند با نوسان‌ها و تغییرات دما و فشار مقابله می‌کند. اگر واشر سرسیلندر مشکل پیدا کند، که معمولاً از آن با عنوان سوختن واشر سرسیلندر یاد می‌شود، نتیجه آن می‌تواند نشت مایع خنک کننده موتور، روغن یا نشت سیلندر باشد. بسته میزان سوختن واشر سرسیلندر، نتیجه این اتفاق می‌تواند از یک ایراد جزئی در کارکرد موتور تا جلوگیری از کارکرد بهینه یا حتی از کار انداختن آن متفاوت باشد، در ادامه با Z4CAR همراه باشید تا از علائم سوختن واشرسرسیلندر با خبر شوید!

واشر سرسیلندر چه کاری انجام می‌دهد؟

واشر سرسیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون‌ها داخل آن قرار دارند و سر سیلندر خودرو که مواردی مانند میل سوپاپ‌ها و سوپاپ‌ها را در خود فرا گرفته، نصب می‌شود. بیشتر موتورهای مدرن و امروزی از واشر سرسیلندرهای فولادی چند لایه (MLS) استفاده می‌کنند و در موتورهای قدیمی‌تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در برخی از موتورها ممکن است واشر سرسیلندرهای مسی استفاده شود. بدون در نظر گرفتن جنس آن، واشر سرسیلندر سه وظیفه اصلی دارد:

  • آب بندی سیلندر - هنگامی که موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر در موتور بنزینی به راحتی می‌تواند به ۷۰۰ psi و در موتور دیزلی، تا ۲ هزار psi برسد. واشر سرسیلندر که بین سرسیلندر و بلوک موتور نصب شده، این فشارها را به منظور داشتن بهینه‌ترین حالت کارکرد سیلندر حفظ می‌کند. واشر سرسیلندرهای فولادی و کامپوزیتی معمولاً یک رینگ ویژه آب بندی دارند که دقیقاً به همین منظور ساخته شده، در عین حال، واشر سرسیلندرهای مسی برای نصب چنین رینگی به زحمت بیشتری نیاز دارند.
  • هدایت مایعات - هم مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور در داخل بلوک موتور و سرسیلندر مورد نیاز هستند و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند بین سر سیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، مایع خنک کننده وظیفه تنظیم دمای سوپاپ و شمع‌ها را دارد و در عین حال، روغن موتور برای بسیاری از قطعات مانند قطعات تایمینگ سوپاپ، کار روان کاری و تأمین فشار هیدرولیک را بر عهده دارد.
  • حفظ و نگهداری مایعات - در عین حال، مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور ممکن است فقط چند میلی متر با هم فاصله داشته باشند. یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر، جلوگیری از ترکیب این دو با هم است. همچنین، واشر سرسیلندر از نزدیک شدن گازهای احتراق به مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور جلوگیری می‌کند و بالعکس. بسته به طراحی، واشر سرسیلندر ممکن است رینگ‌های O شکل داشته باشد تا آب بندی در برخی مناطق خاص به بهترین حالت ممکن برسد.

۷ نشانه سوختن واشر سرسیلندر

اگر یک واشر سرسیلندر در هر کدام از این سه وظیفه اصلی نتواند کار خود را درست انجام ندهد، بسته به میزان آسیب واشر سرسیلندر، نتیجه آن ممکن است یا بسیار واضح باشد یا اصلاً خود را نشان ندهد. در ادامه، برخی از مهم‌ترین نشانه‌های یک واشر سرسیلندر سوخته و این که چگونه می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید را توضیح خواهیم داد:

  • بد کار کردن سیلندر - این معمولاً مهم‌ترین نشانه‌ای است که راننده‌ها، هنگامی که واشر سرسیلندر خودرو می‌سوزد به آن اشاره می‌کنند. در این مورد، به دلیل خراب شدن رینگ اطراف سیلندر، واشر سرسیلندر به درستی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. به دلیل این که سیلندر نمی‌تواند فشار کافی را ایجاد نماید، ممکن است نتواند به درستی کار کند. اگر دو سیلندر مجاور چنین مشکلی پیدا کنند، این معمولاً بدین معنی می‌باشد که واشر سرسیلندر بین رینگ‌های دو سیلندر مجاور نشتی دارد. این مشکل بیشتر در واشر سرسیلندرهای کامپوزیتی وجود دارد، ولی در واشر سرسیلندرهای مسی و فولادی هم بی سابقه نیست.
  • نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت می‌توان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم می‌کند و می‌توانید آثار آب و روغن را روی موتور ببینید که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج می‌شوند. به غیر از نشتی‌هایی که از هر جایی بالاتر از نقطه مذکور، مانند روی سرسیلندر یا کاور سوپاپ‌ها باشد، علت به احتمال زیاد سوختن واشر سرسیلندر است.

  • نشتی داخلی - کشف این مشکل ممکن است سخت‌تر باشد و در اکثر اوقات، مشخص کردن محل دقیق آن بسیار دشوار است، زیرا شما نمی‌توانید با چشمان خود ببینید که داخل موتور چه اتفاقاتی در حال رخ دادن می‌باشد.
  • اگر روغن موتور وارد مسیرهای ویژه مایع خنک کننده شود، روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور، مایعی شبیه به سس مایونز، به رنگ قهوه‌ای روشن خواهید دید.
  • از سوی دیگر، اگر مایع خنک کننده وارد مسیرهای ویژه روغن شود، مایع به رنگ قهوه‌ای روشن و کثیف را روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور می‌توانید ببینید.
  • اگر گازهای سیلندر وارد سیستم خنک کننده می‌شوند، این موضوع می‌تواند منجر به ایجاد حباب در آب رادیاتور و داغ کردن موتور شود. مشاهده حباب داخل مایع خنک کننده موجود در منبع ذخیره آب رادیاتور یک نشانه قطعی از سوختن واشر سرسیلندر است.
  • ورود مایع خنک کننده به داخل سیلندر را به شکل دود سفید در اگزوز مشاهده خواهید کرد که معمولاً هنگام استارت اولیه بیشتر هم هست، زیرا هنگامی که موتور خاموش می‌شود، مایع خنک کننده تحت فشار به داخل سیلندر نشت می‌کند.

در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، می‌تواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

تشخیص و تعمیر واشر سرسیلندر سوخته

اگر خود شما یا مکانیک خودرو شک دارید که واشر سرسیلندر خودرو سوخته، تشخیص این موضوع می‌تواند زمان بر باشد، زیرا برخی مشکلات دیگر موتور هم وجود دارند که گاها نشانه‌هایی مشابه با سوختن واشر سرسیلندر دارند. یک تست کمپرس موتور، تست نشت و تست بلوک موتور ممکن است لازم باشد تا مشخص شود که واشر سرسیلندر خراب شده یا مشکل به مواردی دیگر مانند بلوک ترک خورده، انژکتور، سیستم احتراق، سوپاپ‌ها یا مشکلات رینگ پیستون مربوط می‌باشد.

در حالی که خود واشر سرسیلندر معمولاً خیلی گران قیمت نیست، تعویض آن می‌تواند هزینه بالایی برای شما بتراشد. دلیل آن این است که برای تعویض واشر سرسیلندر بخش‌های زیادی از موتور، شامل قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باید باز شوند. اگر افزایش دما سبب آسیب رساندن به سرسیلندر شده باشد، باید سری هم به تراشکار بزنید که این مشکل می‌تواند هزینه‌های شما را بیشتر کند. با این حال، سوختن واشر سرسیلندر مشکلی است که در صورت رسیدگی نکردن، می‌تواند سبب از کار افتادن کامل موتور خودرو شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تجربه مواجهه با واشر سرسیلندر سوخته دارید؟ اگر موردی هست که ما در این مطلب ذکر نکردیم و فکر می‌کنید دانستن آن برای بقیه می‌تواند مفید باشد، لطفاً آن را با ما و دیگر مخاطبان زوم فور کار به اشتراک بگذارید.

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

411 دیدگاه ها برای "علائم سوختن واشر سرسیلندر"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
نوید
مهمان

سلام ماشین دنا معمولی هم احتمال واشر زدن داره؟

نوید
مهمان

سلام یکی از علائمش اینه که کاپوتو زدی بالا مونور شدیداً درحال لرزیدنه و اینکه بدکارمیکنه آمپر هم هی میره بالا به نزدیک قرمز میرسه ماشین خاموش میشه

علی
مهمان

سلام ماشینم موقعی ک فن روشنه.ماشینو خاموش میکنم اب رادیات از بغل رادیاتش بیرون میریزه.مشکلش چیه؟ممنون میشم بهم راهکاری بدین

رضا بالدی
مهمان

سلام ماشین ۴۰۵دارم رادیاتورکامل شستم والی هنوز دره راداتورگل می ده جریان چیه راست می گن واشر داره می سوزه لطفا جواب بدید

مجتبی
مهمان

بله ترسونده

جمشید
مهمان

سلام پژو ۹۵ دارم دوگانه امروز صبح توی پمپ گاز از شلنگ رادیاتور شروع به آب رفتن کرد همان لحظه ماشین رو خاموش کردم آمپر هم بالا نرفته بود وقتی در رادیاتور رو باز کردم یه کم گل بسته بود ولی آبی توی موتور نرفته بود آیا واشر زده ماشینم

مجتبی
مهمان

خیر

سعید
مهمان

سلام دوستان ممنونم از جواب هایی که به سوالات دادین من خوندم وازشما درس یادگرفتم..
اگه به منم راهنمایی بدیدممنون میشم..
پژوپارس مدل ۹۳دارم اب کم میکنه.چندبارهواگیری کردم ولی الان بدترشده وامروزامپرم ازوسطم گذشت وفن دور تندش کار کرد.بنظرتون واشر سوزونده؟
مکانیک بیرون بهتره یانمایندگی؟

سامان
مهمان

سلام من از مکانیک های ایرانخودرو هستم قطعات بیرون جوابگو نیستن
شاید داخل شهر ماشین زودتر گیرت بیاد ولی مطمئن تر نیست

میثم
مهمان

منم همین مشکلو داشتم ولی راحت حلش کردم میتونی یه لایه جنس پلاستیکی حدود دو یا سه میلی متری بندازی زیر درب رادیاتورت که از نشت آب جلوگیری کنه من حتی دربشو هم عوض کردم باز آب کم میکرد اما الان هیچ مشکلی نداره

یونس
مهمان

حتما سوزونده ممکنه حتی سر سیلندر هم نیاز به تراش یا تعویض باشه

حمیدرضا
مهمان

با سلام و خسته نباشید
پرشیا سال مدل ۹۵ دارم
از درب موتور وقتی باز میکنی مقداری روغن میپاشه بیرون
دلیلش چی میتونه باشه ؟؟؟

مقدم
مهمان

سلام طبیعی هستش اگه روغن بیرون نپاشه مشکل داره چون فشار روغنت کم هستش

محمد
مهمان

دوستان خوهشا جواب بدید
سلام و عرض ادب
من سمند lx مدل ۸۵ دارم تازه واشیر زده بود ۲ ماهی میشه تعمیر کردم حتی بدش و پیستون هم صفرشو انداختم روش امروز مقدار کمی روغن روی اب رایداتور مشاهده کردم روی ضد یخ و ورودی روغن ریز هم چند قطره از ضد یخ رو هم دیدم دمای موتور و چیز دیگع ای که نشانه های سوختن واشیر هم هست نیست توی موتور
بنظرتون بازم واشیر موتور ماشین من سوخته ؟

سامی
مهمان

تشخیص واشر زدن کمی سخته با یستی آب رادیاتور وروغن موتور رو چند روز چک کنی ببینی چه مقدار کم میشه.علایم دیگری هم هست مثل استارت اولیه که ماشین ریپ میزنه تک کار میکنه.

مهدی
مهمان

سلام
یه ۴۰۵ دارم مدل ۹۷ ،تا الان تو پارکینگ خواب بوده و کلا ۶۰۰ تا کار کرده ،امروز اتفاقی دیدم درب محفظه روغنش زیرش یه مایع سفید رنگ جمع شده ،علت چیه ؟ لطفا راهنماییم کنین ،می تونه نشانه سوختن واشر ،قاطی کردن آب و روغن باشه ؟ یا به خاطر خوابیدنش تو پارکینگه ؟متشکرم

شاهین
مهمان

سلام داداش شما رادیاتورت کثیف شده رادیاتور رو ببر کارواش بشور هیچ مشکل خاصی نیست. چون آب زیاد مونده داخلش با ضدیخ اونجوری شده

محسن
مهمان

سلام خسته نباشید..من ۴۰۵مدل ۹۰دارم صبح ک میخوام روشنش کنم بد استارت میخوره اما بعد از استارت خوردن ی صدای اب میاد داخل ماشین..اب هم کم میکنه ماشین…لطفا جوتب بدین..با تشکر

شاهین
مهمان

سلام عزیز اگه صبح موقع استارت موتور تک کار کنه و دود زیاد از اگزوز خارج بشه و شیلنگ رادیات به موتور هم ورم کرده باشه به احتمال زیاد نیم سوز شده

محمود
مهمان

واشر رد کردید
زودتر ببرید تعمیر کنید تا سیلندر آسیب ندیده