علائم سوختن واشر سرسیلندر

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 22:52
علائم سوختن واشر سرسیلندر

علائم سوختن واشر سرسیلندر را بشناسید

بیرون از یک مغازه یدک فروشی، تعمیرگاه یا کاتالوگ قطعات خودرو، احتمال این که یک واشر سرسیلندر را بتوانید ببینید بسیار کم است. این قطعه بسیار مهم که به خوبی داخل موتور خود را پنهان می‌کند، در موتور ۴ سیلندر خطی یک عدد و در موتورهای شش و هشت سیلندر خورجینی دو عدد از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظایفی بسیار مهم و حیاتی بر عهده دارد. از آن جایی که طراحی واشر سرسیلندر به گونه‌ای است که هیچ وقت قرار نیست از موتور جدا شود، بسیار ارتجاعی و انعطاف پذیر بوده و تا ده‌ها هزار کیلومتر می‌تواند با نوسان‌ها و تغییرات دما و فشار مقابله می‌کند. اگر واشر سرسیلندر مشکل پیدا کند، که معمولاً از آن با عنوان سوختن واشر سرسیلندر یاد می‌شود، نتیجه آن می‌تواند نشت مایع خنک کننده موتور، روغن یا نشت سیلندر باشد. بسته میزان سوختن واشر سرسیلندر، نتیجه این اتفاق می‌تواند از یک ایراد جزئی در کارکرد موتور تا جلوگیری از کارکرد بهینه یا حتی از کار انداختن آن متفاوت باشد، در ادامه با Z4CAR همراه باشید تا از علائم سوختن واشرسرسیلندر با خبر شوید!

واشر سرسیلندر چه کاری انجام می‌دهد؟

واشر سرسیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون‌ها داخل آن قرار دارند و سر سیلندر خودرو که مواردی مانند میل سوپاپ‌ها و سوپاپ‌ها را در خود فرا گرفته، نصب می‌شود. بیشتر موتورهای مدرن و امروزی از واشر سرسیلندرهای فولادی چند لایه (MLS) استفاده می‌کنند و در موتورهای قدیمی‌تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در برخی از موتورها ممکن است واشر سرسیلندرهای مسی استفاده شود. بدون در نظر گرفتن جنس آن، واشر سرسیلندر سه وظیفه اصلی دارد:

  • آب بندی سیلندر - هنگامی که موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر در موتور بنزینی به راحتی می‌تواند به ۷۰۰ psi و در موتور دیزلی، تا ۲ هزار psi برسد. واشر سرسیلندر که بین سرسیلندر و بلوک موتور نصب شده، این فشارها را به منظور داشتن بهینه‌ترین حالت کارکرد سیلندر حفظ می‌کند. واشر سرسیلندرهای فولادی و کامپوزیتی معمولاً یک رینگ ویژه آب بندی دارند که دقیقاً به همین منظور ساخته شده، در عین حال، واشر سرسیلندرهای مسی برای نصب چنین رینگی به زحمت بیشتری نیاز دارند.
  • هدایت مایعات - هم مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور در داخل بلوک موتور و سرسیلندر مورد نیاز هستند و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند بین سر سیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، مایع خنک کننده وظیفه تنظیم دمای سوپاپ و شمع‌ها را دارد و در عین حال، روغن موتور برای بسیاری از قطعات مانند قطعات تایمینگ سوپاپ، کار روان کاری و تأمین فشار هیدرولیک را بر عهده دارد.
  • حفظ و نگهداری مایعات - در عین حال، مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور ممکن است فقط چند میلی متر با هم فاصله داشته باشند. یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر، جلوگیری از ترکیب این دو با هم است. همچنین، واشر سرسیلندر از نزدیک شدن گازهای احتراق به مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور جلوگیری می‌کند و بالعکس. بسته به طراحی، واشر سرسیلندر ممکن است رینگ‌های O شکل داشته باشد تا آب بندی در برخی مناطق خاص به بهترین حالت ممکن برسد.

۷ نشانه سوختن واشر سرسیلندر

اگر یک واشر سرسیلندر در هر کدام از این سه وظیفه اصلی نتواند کار خود را درست انجام ندهد، بسته به میزان آسیب واشر سرسیلندر، نتیجه آن ممکن است یا بسیار واضح باشد یا اصلاً خود را نشان ندهد. در ادامه، برخی از مهم‌ترین نشانه‌های یک واشر سرسیلندر سوخته و این که چگونه می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید را توضیح خواهیم داد:

  • بد کار کردن سیلندر - این معمولاً مهم‌ترین نشانه‌ای است که راننده‌ها، هنگامی که واشر سرسیلندر خودرو می‌سوزد به آن اشاره می‌کنند. در این مورد، به دلیل خراب شدن رینگ اطراف سیلندر، واشر سرسیلندر به درستی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. به دلیل این که سیلندر نمی‌تواند فشار کافی را ایجاد نماید، ممکن است نتواند به درستی کار کند. اگر دو سیلندر مجاور چنین مشکلی پیدا کنند، این معمولاً بدین معنی می‌باشد که واشر سرسیلندر بین رینگ‌های دو سیلندر مجاور نشتی دارد. این مشکل بیشتر در واشر سرسیلندرهای کامپوزیتی وجود دارد، ولی در واشر سرسیلندرهای مسی و فولادی هم بی سابقه نیست.
  • نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت می‌توان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم می‌کند و می‌توانید آثار آب و روغن را روی موتور ببینید که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج می‌شوند. به غیر از نشتی‌هایی که از هر جایی بالاتر از نقطه مذکور، مانند روی سرسیلندر یا کاور سوپاپ‌ها باشد، علت به احتمال زیاد سوختن واشر سرسیلندر است.

  • نشتی داخلی - کشف این مشکل ممکن است سخت‌تر باشد و در اکثر اوقات، مشخص کردن محل دقیق آن بسیار دشوار است، زیرا شما نمی‌توانید با چشمان خود ببینید که داخل موتور چه اتفاقاتی در حال رخ دادن می‌باشد.
  • اگر روغن موتور وارد مسیرهای ویژه مایع خنک کننده شود، روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور، مایعی شبیه به سس مایونز، به رنگ قهوه‌ای روشن خواهید دید.
  • از سوی دیگر، اگر مایع خنک کننده وارد مسیرهای ویژه روغن شود، مایع به رنگ قهوه‌ای روشن و کثیف را روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور می‌توانید ببینید.
  • اگر گازهای سیلندر وارد سیستم خنک کننده می‌شوند، این موضوع می‌تواند منجر به ایجاد حباب در آب رادیاتور و داغ کردن موتور شود. مشاهده حباب داخل مایع خنک کننده موجود در منبع ذخیره آب رادیاتور یک نشانه قطعی از سوختن واشر سرسیلندر است.
  • ورود مایع خنک کننده به داخل سیلندر را به شکل دود سفید در اگزوز مشاهده خواهید کرد که معمولاً هنگام استارت اولیه بیشتر هم هست، زیرا هنگامی که موتور خاموش می‌شود، مایع خنک کننده تحت فشار به داخل سیلندر نشت می‌کند.

در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، می‌تواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

تشخیص و تعمیر واشر سرسیلندر سوخته

اگر خود شما یا مکانیک خودرو شک دارید که واشر سرسیلندر خودرو سوخته، تشخیص این موضوع می‌تواند زمان بر باشد، زیرا برخی مشکلات دیگر موتور هم وجود دارند که گاها نشانه‌هایی مشابه با سوختن واشر سرسیلندر دارند. یک تست کمپرس موتور، تست نشت و تست بلوک موتور ممکن است لازم باشد تا مشخص شود که واشر سرسیلندر خراب شده یا مشکل به مواردی دیگر مانند بلوک ترک خورده، انژکتور، سیستم احتراق، سوپاپ‌ها یا مشکلات رینگ پیستون مربوط می‌باشد.

در حالی که خود واشر سرسیلندر معمولاً خیلی گران قیمت نیست، تعویض آن می‌تواند هزینه بالایی برای شما بتراشد. دلیل آن این است که برای تعویض واشر سرسیلندر بخش‌های زیادی از موتور، شامل قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باید باز شوند. اگر افزایش دما سبب آسیب رساندن به سرسیلندر شده باشد، باید سری هم به تراشکار بزنید که این مشکل می‌تواند هزینه‌های شما را بیشتر کند. با این حال، سوختن واشر سرسیلندر مشکلی است که در صورت رسیدگی نکردن، می‌تواند سبب از کار افتادن کامل موتور خودرو شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تجربه مواجهه با واشر سرسیلندر سوخته دارید؟ اگر موردی هست که ما در این مطلب ذکر نکردیم و فکر می‌کنید دانستن آن برای بقیه می‌تواند مفید باشد، لطفاً آن را با ما و دیگر مخاطبان زوم فور کار به اشتراک بگذارید.

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

468 دیدگاه ها برای "علائم سوختن واشر سرسیلندر"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
عارفه
مهمان

سلام
ام وی ام ۱۱۰ سال ۸۶، از اگزوز گاهی اوقات دود سفید میاد، یک هفته هم هست رادیات در حد یکی دو قطره آب ریزی داره، امروز از قمقمه اش آب میزد بیرون و میریخت ، طوریکه خالی شد اما آمپر وسط بود ، مشکلش چیه؟ واشر سرسیلندر زده است؟

رضا خانه سری
مهمان

سلام. ازعلایم سوختن واشر سرسیلندر که شاید هیچگونه ازعلایمی که اشاره شدنباشند سوختن واشر وانتشار کمپرس سیلندربصورت مستقیم از سیلندر به بیرون از موتور باشه که دراین صورت تنها واشر سرشیلندر ازیک قسمت یک سیلندر سوخته میشودوعلایم آن تک کارکردن موتور ومهمتراینکه ایجاد صدای سوت مانند ناشی از خروج کمپرس تحت فشار به بیرون ازموتور ازمحل قرارگرفتن واشرسرسیلندرباشد.
باتشکر از دوستان عزیز که جانانه برای اطلاع وآگاهی مردم درمورد وسیله نقلیه تلاش مینمایید .
خسته نباشید یاعلی

امیرحسن
مهمان

سلام خوبین‌‌.ماشین من سمن سورن هس توربو گاز میدم لوله ها هواکش میزنه بیرون هم لوله های ریز متصل ب روغن توربو روپاره میکنه ماشین گاز نمیخوره تک کار میکنه از اگزوز دود میده هم امپر بنزین دیر عمل میکنه

امیر
مهمان

سلام . من ماشین پارس ساده هست … یه مدتی هست ماشین بد روشن میشه در هد ۱۰ ثانیه بد کار میکنه …. آب کم میکنه هر ۴ روزی ۳۰۰ سی سی آب میریزم توش … داخل اتاق صبح ها که ماشین روشن میکنم اولش صدای آب میاد … اما نه آمپر آبم میره بالا … حتی به وسط هم نمیرسه و نه سر موتور و رادیات شیری رنگ شده …. دلیلش چی میتونه باشه ؟

کمال
مهمان

واشر نیمسوز شده هنوز به قدری نرسیده که آب داخل روغن بشه فقط وقتی مدت طولانی خاموشه خیلی کم آب میاد سر پیستون که موقع روشن کردن ماشین وند ثانیه بد کار میکنه بعد که آب سر پیستون بخار شد یا بیرون زد درست کار میکنه نتیجش همون میشه که گفتین هیچ نشانه ای نداره و چند روزی سیصد سی سی آب کم میکنه در اینطور مواقع خرج تعویض واشر و فقط دارین دیگه هزینه های اضافی رو ندارین بهتره زودتر واشر تعویض بشه

مملی
مهمان

اگر اب روغن قاطی نمیکنی و دود سفید نداری و در رادیاتور و باز میکنی حباب نداره و مث باز کردن نوشابه صدا ننیده رادیاتور بخاریه

علی
مهمان

باسلاام چندوقتیه که ماشینم دور درپوش سوپاپ کف میزنه شیری رنگ میشه یبارواشر عوض کردم سرسیلندر رو هم تراشکاری بردم که کف تراش کرد بستیم تا ۱ماه کمتر خوب بود بازم دباره همین مشکلو داره اب کم میکنه هر هفته ۱لیتر روغن هم کم میکنه نمیدونم مشکل از چیه میتونید راهنماییم کنید

مجید
مهمان

کار مکانیک یا تراشکاری مشکل داشته ببر نشون بده

انصاری
مهمان

سلام دوستان من مآشینم پیکانه، با نیم استارت صبح روشن میشه اما تک کار میکنه شیلنگ بالایی رادیاتور خیلی سفت میشه باد میکنه،امآ نه جوش میاره نه آمپر میره بالا نه دود میکنه هیچ علائمی نداره فقط تک کار میکنه ،میشه این مشکل واشر باشه؟

امیر
مهمان

ببخشید علایم سوختن واشر سرسیلندد فلزی تیوفایو چیست؟

حسین
مهمان

سلام منم همین سوال رو دارم لطفاً دوستانی که اطلاع دارن پاسخ بدن ممنونم

سعید
مهمان

سلام ام وی ام‌۵۳۰دارم یه مدت جوش می اورد اب کم میکرد رادیات رو سیخ‌زدم گرفته بود.ولی همچنان آمپر وسط بود تا ابنکه دیروز در حین حرکت آمپر از وسط گذشت و چراغ روغن موتور خاموش روشن میشد.زدم کنار داخل قمقمه یه قطره هم آب نبود،آب ریختم مشکل حل شد تا اینکه اومدم خونه صبح قمقمه‌رو چک کردم خالی بود دوباره آب ریختم متوجه شدم از زیر آب نشت میده نگاه کردم دیدم از بالای فیلتر روغن نشت میده،مشکلش چیه کسی میدونه؟

آرش
مهمان

سیخ زدی سوراخ شده قربان

فرشاد
مهمان

سلام،من یه پراید یورو ۴ مدل ۹۸ دارم،ساله پیش موتور ماشینم نه بد کار میکرد نه روغن و اب کم میکرد و نه دودی داشت فقط درب موتور خامه میزد تو هوای سرد ،من واشر عوض کردم حتی موتور هم باز کردم سیلندر و سرسیلندر هم ازمایش کردن ترک نداشت و حل شد ،امسال باز هوا یکم سرد شده دوباره درب موتور خامه میزنه
ممنون میشم دوستان اگر راهنمایی بفرمایید مشکل از کجاست

حمیدرضا
مهمان

سلام داداش . منم مشکل شما رو دارم . بعلت وجود اب در روغن موتور و نیز تقطیر بخار در زیر درب موتور در هوای سرد شاهد چنین مشکلی میباشید . منم پژو ۴۰۵دارم و این مشکل رو میبینم

ع
مهمان

با سلام، منم ساینا دارم همینجوریه امروز ک بردم تعویض روغن دیدم اینطوری شده!

علی
مهمان

منم تیبا ۲ دارم همین مشکلو دارم

سلیمی
مهمان

سلام من این مشکل رو دارم به نظرتون چیکار باید بکنم

میلاد
مهمان

سلام ماشینم تیبا۲ کنار چرخ شاگرد آب چکه میکنه بنظرتون از کجاست قمقمه هم چک کردم نبود ممکنه از واتر پمپ باشه یک بارم بشدت جوش آورد(فن کار میکنه)