علائم سوختن واشر سرسیلندر

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 22:52
علائم سوختن واشر سرسیلندر

علائم سوختن واشر سرسیلندر را بشناسید

بیرون از یک مغازه یدک فروشی، تعمیرگاه یا کاتالوگ قطعات خودرو، احتمال این که یک واشر سرسیلندر را بتوانید ببینید بسیار کم است. این قطعه بسیار مهم که به خوبی داخل موتور خود را پنهان می‌کند، در موتور ۴ سیلندر خطی یک عدد و در موتورهای شش و هشت سیلندر خورجینی دو عدد از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظایفی بسیار مهم و حیاتی بر عهده دارد. از آن جایی که طراحی واشر سرسیلندر به گونه‌ای است که هیچ وقت قرار نیست از موتور جدا شود، بسیار ارتجاعی و انعطاف پذیر بوده و تا ده‌ها هزار کیلومتر می‌تواند با نوسان‌ها و تغییرات دما و فشار مقابله می‌کند. اگر واشر سرسیلندر مشکل پیدا کند، که معمولاً از آن با عنوان سوختن واشر سرسیلندر یاد می‌شود، نتیجه آن می‌تواند نشت مایع خنک کننده موتور، روغن یا نشت سیلندر باشد. بسته میزان سوختن واشر سرسیلندر، نتیجه این اتفاق می‌تواند از یک ایراد جزئی در کارکرد موتور تا جلوگیری از کارکرد بهینه یا حتی از کار انداختن آن متفاوت باشد، در ادامه با Z4CAR همراه باشید تا از علائم سوختن واشرسرسیلندر با خبر شوید!

واشر سرسیلندر چه کاری انجام می‌دهد؟

واشر سرسیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون‌ها داخل آن قرار دارند و سر سیلندر خودرو که مواردی مانند میل سوپاپ‌ها و سوپاپ‌ها را در خود فرا گرفته، نصب می‌شود. بیشتر موتورهای مدرن و امروزی از واشر سرسیلندرهای فولادی چند لایه (MLS) استفاده می‌کنند و در موتورهای قدیمی‌تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در برخی از موتورها ممکن است واشر سرسیلندرهای مسی استفاده شود. بدون در نظر گرفتن جنس آن، واشر سرسیلندر سه وظیفه اصلی دارد:

  • آب بندی سیلندر - هنگامی که موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر در موتور بنزینی به راحتی می‌تواند به ۷۰۰ psi و در موتور دیزلی، تا ۲ هزار psi برسد. واشر سرسیلندر که بین سرسیلندر و بلوک موتور نصب شده، این فشارها را به منظور داشتن بهینه‌ترین حالت کارکرد سیلندر حفظ می‌کند. واشر سرسیلندرهای فولادی و کامپوزیتی معمولاً یک رینگ ویژه آب بندی دارند که دقیقاً به همین منظور ساخته شده، در عین حال، واشر سرسیلندرهای مسی برای نصب چنین رینگی به زحمت بیشتری نیاز دارند.
  • هدایت مایعات - هم مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور در داخل بلوک موتور و سرسیلندر مورد نیاز هستند و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند بین سر سیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، مایع خنک کننده وظیفه تنظیم دمای سوپاپ و شمع‌ها را دارد و در عین حال، روغن موتور برای بسیاری از قطعات مانند قطعات تایمینگ سوپاپ، کار روان کاری و تأمین فشار هیدرولیک را بر عهده دارد.
  • حفظ و نگهداری مایعات - در عین حال، مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور ممکن است فقط چند میلی متر با هم فاصله داشته باشند. یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر، جلوگیری از ترکیب این دو با هم است. همچنین، واشر سرسیلندر از نزدیک شدن گازهای احتراق به مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور جلوگیری می‌کند و بالعکس. بسته به طراحی، واشر سرسیلندر ممکن است رینگ‌های O شکل داشته باشد تا آب بندی در برخی مناطق خاص به بهترین حالت ممکن برسد.

۷ نشانه سوختن واشر سرسیلندر

اگر یک واشر سرسیلندر در هر کدام از این سه وظیفه اصلی نتواند کار خود را درست انجام ندهد، بسته به میزان آسیب واشر سرسیلندر، نتیجه آن ممکن است یا بسیار واضح باشد یا اصلاً خود را نشان ندهد. در ادامه، برخی از مهم‌ترین نشانه‌های یک واشر سرسیلندر سوخته و این که چگونه می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید را توضیح خواهیم داد:

  • بد کار کردن سیلندر - این معمولاً مهم‌ترین نشانه‌ای است که راننده‌ها، هنگامی که واشر سرسیلندر خودرو می‌سوزد به آن اشاره می‌کنند. در این مورد، به دلیل خراب شدن رینگ اطراف سیلندر، واشر سرسیلندر به درستی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. به دلیل این که سیلندر نمی‌تواند فشار کافی را ایجاد نماید، ممکن است نتواند به درستی کار کند. اگر دو سیلندر مجاور چنین مشکلی پیدا کنند، این معمولاً بدین معنی می‌باشد که واشر سرسیلندر بین رینگ‌های دو سیلندر مجاور نشتی دارد. این مشکل بیشتر در واشر سرسیلندرهای کامپوزیتی وجود دارد، ولی در واشر سرسیلندرهای مسی و فولادی هم بی سابقه نیست.
  • نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت می‌توان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم می‌کند و می‌توانید آثار آب و روغن را روی موتور ببینید که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج می‌شوند. به غیر از نشتی‌هایی که از هر جایی بالاتر از نقطه مذکور، مانند روی سرسیلندر یا کاور سوپاپ‌ها باشد، علت به احتمال زیاد سوختن واشر سرسیلندر است.

  • نشتی داخلی - کشف این مشکل ممکن است سخت‌تر باشد و در اکثر اوقات، مشخص کردن محل دقیق آن بسیار دشوار است، زیرا شما نمی‌توانید با چشمان خود ببینید که داخل موتور چه اتفاقاتی در حال رخ دادن می‌باشد.
  • اگر روغن موتور وارد مسیرهای ویژه مایع خنک کننده شود، روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور، مایعی شبیه به سس مایونز، به رنگ قهوه‌ای روشن خواهید دید.
  • از سوی دیگر، اگر مایع خنک کننده وارد مسیرهای ویژه روغن شود، مایع به رنگ قهوه‌ای روشن و کثیف را روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور می‌توانید ببینید.
  • اگر گازهای سیلندر وارد سیستم خنک کننده می‌شوند، این موضوع می‌تواند منجر به ایجاد حباب در آب رادیاتور و داغ کردن موتور شود. مشاهده حباب داخل مایع خنک کننده موجود در منبع ذخیره آب رادیاتور یک نشانه قطعی از سوختن واشر سرسیلندر است.
  • ورود مایع خنک کننده به داخل سیلندر را به شکل دود سفید در اگزوز مشاهده خواهید کرد که معمولاً هنگام استارت اولیه بیشتر هم هست، زیرا هنگامی که موتور خاموش می‌شود، مایع خنک کننده تحت فشار به داخل سیلندر نشت می‌کند.

در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، می‌تواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

تشخیص و تعمیر واشر سرسیلندر سوخته

اگر خود شما یا مکانیک خودرو شک دارید که واشر سرسیلندر خودرو سوخته، تشخیص این موضوع می‌تواند زمان بر باشد، زیرا برخی مشکلات دیگر موتور هم وجود دارند که گاها نشانه‌هایی مشابه با سوختن واشر سرسیلندر دارند. یک تست کمپرس موتور، تست نشت و تست بلوک موتور ممکن است لازم باشد تا مشخص شود که واشر سرسیلندر خراب شده یا مشکل به مواردی دیگر مانند بلوک ترک خورده، انژکتور، سیستم احتراق، سوپاپ‌ها یا مشکلات رینگ پیستون مربوط می‌باشد.

در حالی که خود واشر سرسیلندر معمولاً خیلی گران قیمت نیست، تعویض آن می‌تواند هزینه بالایی برای شما بتراشد. دلیل آن این است که برای تعویض واشر سرسیلندر بخش‌های زیادی از موتور، شامل قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باید باز شوند. اگر افزایش دما سبب آسیب رساندن به سرسیلندر شده باشد، باید سری هم به تراشکار بزنید که این مشکل می‌تواند هزینه‌های شما را بیشتر کند. با این حال، سوختن واشر سرسیلندر مشکلی است که در صورت رسیدگی نکردن، می‌تواند سبب از کار افتادن کامل موتور خودرو شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تجربه مواجهه با واشر سرسیلندر سوخته دارید؟ اگر موردی هست که ما در این مطلب ذکر نکردیم و فکر می‌کنید دانستن آن برای بقیه می‌تواند مفید باشد، لطفاً آن را با ما و دیگر مخاطبان زوم فور کار به اشتراک بگذارید.

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

358 دیدگاه ها برای "علائم سوختن واشر سرسیلندر"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
ایوبی‌زاهد
مهمان

سلام‌خدمت‌ برادران‌ماشینم‌ مدل۸۷درحد‌ دودقیقه‌ امپرچسپوند‌بعدازخنک‌کردن‌ وهواگیری‌ حرکت‌کردم‌ اصلاامپراب‌ بالانیومد‌ اومدم‌ خونه‌ هواخیلی‌ گرم‌ بودبعدازسه‌ بارمایع‌ سفیدرنگ‌ مشاهده‌ کردم‌ بارچهارم‌ گیج‌ ودرب‌ موتوررابازکردم‌ الان‌ ده‌ روزه‌ خبری‌ ازمایع‌ سفیدرنگ‌ نیست‌ ماشین‌ اصلابدکارنمیکندانگارنه‌انگارامپربه‌ قرمزی‌ رسیده‌ توهوای‌ گرم‌وترافیک‌ رانندگی‌ میکنم‌ نه‌ داغ‌ میکند‌ نه‌ ماشین‌ بدکارمیکندخداروشکرانگارمشکلی‌ ندارداب‌ وروغن‌ هم‌ کم‌ نمیکند‌روغن‌ موتورعوض‌ کردم‌ هیچ‌ گونه‌ اب‌ وسفیدی‌ بغییردوسه‌ بارندیدم‌ ایااحتمال‌ دارد‌ مشکلی‌ داردیابرایش‌ پیش‌ بیایدواقعاهزینه‌ هابالاهستن‌ الان‌ دوسری‌‌ تراش‌ زدم‌ سری‌ سوم‌ حقیقتش‌ هزینه‌ هیچ‌ گونه‌ پولی‌ ندارم‌ خرجش‌ کنم‌ لطفاازعزیزان‌ راهنمایی‌ بفرمایین‌ باتشکرازهمه‌ شما

نارویی
مهمان

سلام‌ ماشین۴۰۵مدل۸۷دارم‌ بخاطرخراب‌ شدن‌موتورفن‌ .امپرماشین‌به‌قرمزی‌رسیدسریع‌ بااب‌ خنکش‌ کردم‌ بعدازسه‌سری‌مایع‌ای‌شبهه‌ به‌سس‌ سفیددرب‌روغن‌موتورمشاهده‌کردم‌ ولی‌بعدازاین‌ سه‌سری‌ مایع‌ سفیدرنگ‌ کلاگم‌شد‌درب‌ روغن‌موتوروگیج‌ روبیش‌ ازده‌ سری‌ نگاه‌ کردم‌ خبری‌ ازاین‌ مایع‌ سفیدرنگ‌ نیست‌ وحتی‌ماشین‌ هنگام‌صبح‌ که‌ روشنش‌ میکنم‌ صحیح‌وسالم‌ کارمیکندبدون‌اینکه‌ریپ‌ بزندیالرزش‌موتورداشته‌ باشد‌ انگارهیچ‌گونه‌مشکلی‌ندارد.ایابنظرشماعزیزان‌ احتمال‌ داردواشرسوزونده‌یاترسونده‌شده‌ باتشکرازجواب‌کامل‌وجامع‌شمامنتظرجواب‌هستم‌ خدایی‌ هزینه‌ هاخیلی‌بالاهستن‌ هروزبالای‌ بیست‌ سی‌ درصدمیبرن‌روی‌اجناس‌درضمن‌هرروزبالای‌ ۸۰کیلومترتوهوای‌ گرم‌ رانندگی‌ میکنم.

پویا
مهمان

سلام ماشین من اب معمولی میریزم بعد هر چند روز یکی دوسانت اب کم میکنه و اینکه وقتی روشن میشه در حد دو سه ثانیه بد کارمیکنه بعدشم اوکی میشه خواستم ببینم ماشینم واشر زده؟

محمد
مهمان

اول صافی بنزین تعویض شود بعدا اگه درست نشد شمع وایر تعویض شود .اینطوری درست میشه

اکبر
مهمان

سلام من سمند efs دارم بعد از این که تو گل گیر کرد ودر اوردمش امپر میکشه وتو رادیا تور اب گل هستش باید چیکار کنم ؟

Roz
مهمان

سلام ماشینت واشر زده

اسماعیل
مهمان
سلام. من‌سمند۹۳ دارم. حدود ۲ماه پیش ماشینم توی حرکت اولیه و توی مسیر ریپ میزد و به قولی سه کار میکرد. بردم تنظیم موتور سوزن انژکتورهاش باز کرد شستشو داد. کمی بهتر شد ولی بازم مشکل داشت. رفتم دوتا از سوزن انژکتورها عوض کردم. همون روز خوب بود ولی بعد از چندروز دوتا مشکل جدید اضافه شد. یکی موقع استارت اولیه صبح خوب روشن نمیشه و ریپ میزنه خاموش میشه. بعد از چند استارت روشن میشه. مشکل بعدیش مصرفش رفته بالا. رفتم پیشش گفت از مپ سنسورت هست. دیدم کارش به درد نمیخوره رفتم پیش یه تعمیرکار دیگه گفت ممکنه… بیشتر
علی
مهمان
سلام .من یک هفته پیش ماشین دادم مکانیک واشر سر سیلند تعویض کنه . ماشینم دوو سیلو ..چند روزی طول کشید تا مکانیک زنگ زد گفت ماشین اماده هست . فقط میل سوپاپ شما اصلی نیست . ماشین درجا خوب کار نمیکنه باید ببرید جای تنظیم موتور بزنید . ماشین گرفتم از مکانیک رفتم تنظیم موتور بزنم گفتم مکانیک میگه میل سوپاپ اصلی نیست باید تنظیم موتور بشه .گفت اصلان ربطی به میل سوپاپ نداره .. یخورده دقت کردم دیدم کلان سرسیلند و درپوش روش که میل سوپاپ توشه عوض شوده . انگار نو شوده . دیدم یخورده هم لحیم… بیشتر
محمدرضا
مهمان
اصلا دیگه نمیشه اطمینان کرد بهشون به من ثابت شده تازه بالا سرش هم بودم واسه تعویض دیسکو صفحه ماشینم رفتم تو یه تعمیرگاه زمانی که گیربکس رو باز کرد وصورت برداری کرد نزاشت خودم برم بخرم خودش باهام اومد رفت جایی که خودش میخواست بره نزدیک یک میلیون خرج گذاشت رو دستم واسه لوازم پژو پارس.. موقع بستن بجای اینکه قطعات نو که خریدم رو بزاره دوباره کهنه های خودم رو گذاشت من اونجا که نفهمیدم بعد چندروز فهمیدم… خلاصه لوازم نو که از من دزدیده بودو به یکی دیگه میفروشه اینم از این ماجرا حتی اگه بالا سرشون… بیشتر
شهرام
مهمان

من ماشینم فنش یه سره کار میکرد بخاری هم گرما نمیداد بردم مکانیکی گفت واشر سوزونده یکی از علائم این که به جای آب هوا تو رادیات بخاری دور میزنه واش روعوض کرد درست شد

شهرام
مهمان

یکی از مهمترین علایمش بنظر من گرم و داغ کار کردن شدید موتور است که کاپوت بسیار داغ میشه…… یه علامت دیگه اش اینه که آب رادیات داخل منبع انبساط بسیار چرب میشه که نشان دهنده مخلوط شدن آب و روغن هستش…… این تجربه برای خود من پیش اومد.

پژمان حاجی پور
مهمان

سلام برای من پراید مدل ۹۰ هستش تو راه شمال کولر گرفتم از داخل سینه ماشین اب میریخت توی ماشین اولش فک کردم از خنکی کولر ماشینه برفک کرده اب میده بعدش دیدم ماشین به زور کار میکنه بهم گفتن واییر ماشین خرابه واییر هارو عوض کردم درست نشد الان هم میگن سرسیلندر هستش اگه میدونید کمکم کنید لطفا با این وضع اقتصادی و بی کاری ادم نمیتونه بره پیش مکانیک نه درست میکنن نه چیزی پول مفت میگیرن طرف نگاه کرد ببینه چشه ۵۰هزار پول خواست نه درستش کرد نه چیزی فقط گفت واشرشه ۵۰ تومن میشه

میلاد
مهمان

سلام خسته نباشید من پژو۲۰۰۰دارم حدود یک هفته پیش واشر زدم سر سیلندر و دادیم تراش کاری بستیم ماشینم الان بعد یک هفته هست که علاعم واشر زدن داره نشون میده .بعضیا میگن چون قبلا اب روغن قاطی کردی مونده داخل موتور .بعضیاهم‌میگن واشر زدم..
ولی امپر سرجاشه بالا نمیره . لطفا راهنمایی کنید.

هب
مهمان

نه داداش هیچیت نیس