علائم سوختن واشر سرسیلندر

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 22:52
علائم سوختن واشر سرسیلندر

علائم سوختن واشر سرسیلندر را بشناسید

بیرون از یک مغازه یدک فروشی، تعمیرگاه یا کاتالوگ قطعات خودرو، احتمال این که یک واشر سرسیلندر را بتوانید ببینید بسیار کم است. این قطعه بسیار مهم که به خوبی داخل موتور خود را پنهان می‌کند، در موتور ۴ سیلندر خطی یک عدد و در موتورهای شش و هشت سیلندر خورجینی دو عدد از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظایفی بسیار مهم و حیاتی بر عهده دارد. از آن جایی که طراحی واشر سرسیلندر به گونه‌ای است که هیچ وقت قرار نیست از موتور جدا شود، بسیار ارتجاعی و انعطاف پذیر بوده و تا ده‌ها هزار کیلومتر می‌تواند با نوسان‌ها و تغییرات دما و فشار مقابله می‌کند. اگر واشر سرسیلندر مشکل پیدا کند، که معمولاً از آن با عنوان سوختن واشر سرسیلندر یاد می‌شود، نتیجه آن می‌تواند نشت مایع خنک کننده موتور، روغن یا نشت سیلندر باشد. بسته میزان سوختن واشر سرسیلندر، نتیجه این اتفاق می‌تواند از یک ایراد جزئی در کارکرد موتور تا جلوگیری از کارکرد بهینه یا حتی از کار انداختن آن متفاوت باشد، در ادامه با Z4CAR همراه باشید تا از علائم سوختن واشرسرسیلندر با خبر شوید!

واشر سرسیلندر چه کاری انجام می‌دهد؟

واشر سرسیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون‌ها داخل آن قرار دارند و سر سیلندر خودرو که مواردی مانند میل سوپاپ‌ها و سوپاپ‌ها را در خود فرا گرفته، نصب می‌شود. بیشتر موتورهای مدرن و امروزی از واشر سرسیلندرهای فولادی چند لایه (MLS) استفاده می‌کنند و در موتورهای قدیمی‌تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در برخی از موتورها ممکن است واشر سرسیلندرهای مسی استفاده شود. بدون در نظر گرفتن جنس آن، واشر سرسیلندر سه وظیفه اصلی دارد:

  • آب بندی سیلندر - هنگامی که موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر در موتور بنزینی به راحتی می‌تواند به ۷۰۰ psi و در موتور دیزلی، تا ۲ هزار psi برسد. واشر سرسیلندر که بین سرسیلندر و بلوک موتور نصب شده، این فشارها را به منظور داشتن بهینه‌ترین حالت کارکرد سیلندر حفظ می‌کند. واشر سرسیلندرهای فولادی و کامپوزیتی معمولاً یک رینگ ویژه آب بندی دارند که دقیقاً به همین منظور ساخته شده، در عین حال، واشر سرسیلندرهای مسی برای نصب چنین رینگی به زحمت بیشتری نیاز دارند.
  • هدایت مایعات - هم مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور در داخل بلوک موتور و سرسیلندر مورد نیاز هستند و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند بین سر سیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، مایع خنک کننده وظیفه تنظیم دمای سوپاپ و شمع‌ها را دارد و در عین حال، روغن موتور برای بسیاری از قطعات مانند قطعات تایمینگ سوپاپ، کار روان کاری و تأمین فشار هیدرولیک را بر عهده دارد.
  • حفظ و نگهداری مایعات - در عین حال، مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور ممکن است فقط چند میلی متر با هم فاصله داشته باشند. یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر، جلوگیری از ترکیب این دو با هم است. همچنین، واشر سرسیلندر از نزدیک شدن گازهای احتراق به مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور جلوگیری می‌کند و بالعکس. بسته به طراحی، واشر سرسیلندر ممکن است رینگ‌های O شکل داشته باشد تا آب بندی در برخی مناطق خاص به بهترین حالت ممکن برسد.

۷ نشانه سوختن واشر سرسیلندر

اگر یک واشر سرسیلندر در هر کدام از این سه وظیفه اصلی نتواند کار خود را درست انجام ندهد، بسته به میزان آسیب واشر سرسیلندر، نتیجه آن ممکن است یا بسیار واضح باشد یا اصلاً خود را نشان ندهد. در ادامه، برخی از مهم‌ترین نشانه‌های یک واشر سرسیلندر سوخته و این که چگونه می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید را توضیح خواهیم داد:

  • بد کار کردن سیلندر - این معمولاً مهم‌ترین نشانه‌ای است که راننده‌ها، هنگامی که واشر سرسیلندر خودرو می‌سوزد به آن اشاره می‌کنند. در این مورد، به دلیل خراب شدن رینگ اطراف سیلندر، واشر سرسیلندر به درستی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. به دلیل این که سیلندر نمی‌تواند فشار کافی را ایجاد نماید، ممکن است نتواند به درستی کار کند. اگر دو سیلندر مجاور چنین مشکلی پیدا کنند، این معمولاً بدین معنی می‌باشد که واشر سرسیلندر بین رینگ‌های دو سیلندر مجاور نشتی دارد. این مشکل بیشتر در واشر سرسیلندرهای کامپوزیتی وجود دارد، ولی در واشر سرسیلندرهای مسی و فولادی هم بی سابقه نیست.
  • نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت می‌توان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم می‌کند و می‌توانید آثار آب و روغن را روی موتور ببینید که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج می‌شوند. به غیر از نشتی‌هایی که از هر جایی بالاتر از نقطه مذکور، مانند روی سرسیلندر یا کاور سوپاپ‌ها باشد، علت به احتمال زیاد سوختن واشر سرسیلندر است.

  • نشتی داخلی - کشف این مشکل ممکن است سخت‌تر باشد و در اکثر اوقات، مشخص کردن محل دقیق آن بسیار دشوار است، زیرا شما نمی‌توانید با چشمان خود ببینید که داخل موتور چه اتفاقاتی در حال رخ دادن می‌باشد.
  • اگر روغن موتور وارد مسیرهای ویژه مایع خنک کننده شود، روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور، مایعی شبیه به سس مایونز، به رنگ قهوه‌ای روشن خواهید دید.
  • از سوی دیگر، اگر مایع خنک کننده وارد مسیرهای ویژه روغن شود، مایع به رنگ قهوه‌ای روشن و کثیف را روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور می‌توانید ببینید.
  • اگر گازهای سیلندر وارد سیستم خنک کننده می‌شوند، این موضوع می‌تواند منجر به ایجاد حباب در آب رادیاتور و داغ کردن موتور شود. مشاهده حباب داخل مایع خنک کننده موجود در منبع ذخیره آب رادیاتور یک نشانه قطعی از سوختن واشر سرسیلندر است.
  • ورود مایع خنک کننده به داخل سیلندر را به شکل دود سفید در اگزوز مشاهده خواهید کرد که معمولاً هنگام استارت اولیه بیشتر هم هست، زیرا هنگامی که موتور خاموش می‌شود، مایع خنک کننده تحت فشار به داخل سیلندر نشت می‌کند.

در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، می‌تواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

تشخیص و تعمیر واشر سرسیلندر سوخته

اگر خود شما یا مکانیک خودرو شک دارید که واشر سرسیلندر خودرو سوخته، تشخیص این موضوع می‌تواند زمان بر باشد، زیرا برخی مشکلات دیگر موتور هم وجود دارند که گاها نشانه‌هایی مشابه با سوختن واشر سرسیلندر دارند. یک تست کمپرس موتور، تست نشت و تست بلوک موتور ممکن است لازم باشد تا مشخص شود که واشر سرسیلندر خراب شده یا مشکل به مواردی دیگر مانند بلوک ترک خورده، انژکتور، سیستم احتراق، سوپاپ‌ها یا مشکلات رینگ پیستون مربوط می‌باشد.

در حالی که خود واشر سرسیلندر معمولاً خیلی گران قیمت نیست، تعویض آن می‌تواند هزینه بالایی برای شما بتراشد. دلیل آن این است که برای تعویض واشر سرسیلندر بخش‌های زیادی از موتور، شامل قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باید باز شوند. اگر افزایش دما سبب آسیب رساندن به سرسیلندر شده باشد، باید سری هم به تراشکار بزنید که این مشکل می‌تواند هزینه‌های شما را بیشتر کند. با این حال، سوختن واشر سرسیلندر مشکلی است که در صورت رسیدگی نکردن، می‌تواند سبب از کار افتادن کامل موتور خودرو شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تجربه مواجهه با واشر سرسیلندر سوخته دارید؟ اگر موردی هست که ما در این مطلب ذکر نکردیم و فکر می‌کنید دانستن آن برای بقیه می‌تواند مفید باشد، لطفاً آن را با ما و دیگر مخاطبان زوم فور کار به اشتراک بگذارید.

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

343 دیدگاه ها برای "علائم سوختن واشر سرسیلندر"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
میلاد
مهمان

سلام خسته نباشید من پژو۲۰۰۰دارم حدود یک هفته پیش واشر زدم سر سیلندر و دادیم تراش کاری بستیم ماشینم الان بعد یک هفته هست که علاعم واشر زدن داره نشون میده .بعضیا میگن چون قبلا اب روغن قاطی کردی مونده داخل موتور .بعضیاهم‌میگن واشر زدم..
ولی امپر سرجاشه بالا نمیره . لطفا راهنمایی کنید.

سجاد
مهمان

سلام دوستان.من یه پژو ۴۰۵ مدل ۸۵ دارم.روغن داخل رادیاتور جمع شده.ماشین هم موقع روش کردن اصلا تک کار نمیکنه و قطره ای هم آب کم نمیکند.ممنون میشم راهنماییم کنید

علی
مهمان
سلام اگر کسی میتونه کمک کنه.اردی کاربرات .حدود ۶۰۰کیلو متر حواسم به اب رادیات نبود .وقتی چک کردم دو لیتر اب کم کرده بود .الان موقعی که رو شنه یا خاموشه شلنگ اب رادیات به بلوک موتور سفت نیست .الان حواسم به امپره بالا نمیره .ابو ضدیخ درصد۹۰به ۱۰. ولی وقتی بعد مصافت طولانی خاموشش میکنم به حال خودش بعد یه نیم ساعت اب از سر ریز در رادیات میریزه بیرون هر دفعه حدود نیم تا یک لیتر اب کم میکنه دوباره اب میریزم روش به اندازه کافی ماشین دوگانه lpg روغن از فول رسیده به نصف .میون ماکسیمم و… بیشتر
مسیح مشرفی
مهمان
آقا مال من با همه فرق داره.نیسان یخچالدار ۱۳۸۹ است. همه چیزش خوب بود.یه قطره آب و روغن کم نمیکرد. سر مسئله ای توقیف شد چهار ماه خوابید پارکینگ.، زمستون ضد یخ هم نداشت.،الان که آزادش کردیم دیدم رادیات خالیه خشک.،با ظرف آب ریختم توش یه دیقه بعد دیدم از پشت موتور به طرف راننده آب میریزه بیرون.محل نشتی هم نزدیک ته یه لوله ست هم بین سرسیلندر و سیلندر. از هیچ جای دیکه هیچ نشتی دیگه ای نداشت.، پولکهای موتور هم سر جاش بود و گیج رو هم که کشیدم روغن فول و تمیز بود.، ما از رو سابقه… بیشتر
سعید
مهمان

سلام محمد رضا از رفسنجان،سعید هستم از کرمان در مورد ماشینم سوال دارم و نیاز به تعمیر لطفا با من تماس بگیر ۰۹۱۳۹۴۳۵۵۰۱

بهرام
مهمان

سلام. bmw ۵۲۸ دارم که بعصی وقتا تو استارت اولیه دود سفید از اگزوز میده. مشکل از چی میتونه باشه

حمید
مهمان

اوایل سال ۹۷ سلام x3 2008 داشتم با مشکلی شبیه شما که مکانیک ایراد رو واشر و ورود آب به محفظه سیلندر تشخیص داد و ۱۲ میلیون هزینه

محسن
مهمان

من زیره دره موتور مایع چرب مانند مثه کرم دیده شد اما نه آب کم میکنه نه دود میده.علتش میتونه باشه گریس زده باشه تعمیرگاه به دره موتور؟!

شسو
مهمان

ممنون از توضیحات شما. به نظر من اگر پیجهای سر سیلندر شل باشندحالتی که پیش میاید شبیه سوختن واشر سر سیلندر میباشد در حالی که واشر نسوخته این مورد برای بنده تجربه شده است.

امید
مهمان

سلام من دویه روز پیش رفتم روغن ماشینمو عوض کنم دیدم درب که بسته میشه داخلش دیدم حالت اردی شده روغنو که خالی کردیم تو روغن اردی نشده بود فقط سره شده بود مشکلش چیه؟

س
مهمان
سلام پراید۸۶دوگانه دارم .از رادیاتور آب پس میزنه ترموستات عوض کردم در رادیاتور هم اوکیه رگلاتور هم چک شده تا حدودی ولی در موتور کارمیکنم شیری شده مث کف آب روغن انگار قاطی شده باشه…ولی ن دود آبی میاد ن بد کارمیکنه ن روغن کم کرده تواین سه چارروز ماشینم خیلی خوب مث قبل کارمیکنه خلاصه هیییچ مشکلی جز آب پس زدن و شلنگ سفت بودن وشیری رنگ شدن در موتور نداره البت شلنگ توحالت خاموشم سفته احتمال خودمو مکانیک شلنگ خراب باشه…هرکی صددرصد مطمعن هس ک میدونه دقیقا مشکل ازکجاس لطف کنه بهم بگه هرجوربخاد براش جبران میکنم بخدا… بیشتر
kia
مهمان

واشر سرسیلندر نیمسوز شده( یه اصطلاح میکانیکا ترسیده!!!) ماشین منم همین بلا سرش اومده! اگه الان نمیبری تعمیر موقع رانندگی یه چشمت به آمپر آب باشه یه چشمت جاده که جوش نیاری! هرروزم آب و روغنشو چک کن