علائم سوختن واشر سرسیلندر (7 نشانه)

علائم سوختن واشر سرسیلندر (7 نشانه)

علائم سوختن واشر سرسیلندر

بیرون از یک مغازه یدک فروشی، تعمیرگاه یا کاتالوگ قطعات خودرو، احتمال این که یک واشر سرسیلندر را بتوانید ببینید بسیار کم است. این قطعه بسیار مهم که به خوبی داخل موتور خود را پنهان می‌کند، در موتور 4 سیلندر خطی یک عدد و در موتورهای شش و هشت سیلندر خورجینی دو عدد از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و وظایفی بسیار مهم و حیاتی بر عهده دارد. از آن جایی که طراحی واشر سرسیلندر به گونه‌ای است که هیچ وقت قرار نیست از موتور جدا شود، بسیار ارتجاعی و انعطاف پذیر بوده و تا ده‌ها هزار کیلومتر می‌تواند با نوسان‌ها و تغییرات دما و فشار مقابله می‌کند. اگر واشر سرسیلندر مشکل پیدا کند، که معمولاً از آن با عنوان سوختن واشر سرسیلندر یاد می‌شود، نتیجه آن می‌تواند نشت مایع خنک کننده موتور، روغن یا نشت سیلندر باشد. بسته میزان سوختن واشر سرسیلندر، نتیجه این اتفاق می‌تواند از یک ایراد جزئی در کارکرد موتور تا جلوگیری از کارکرد بهینه یا حتی از کار انداختن آن متفاوت باشد، در ادامه با Z4CAR همراه باشید تا از علائم سوختن واشرسرسیلندر با خبر شوید!

واشر سرسیلندر چه کاری انجام می‌دهد؟

واشر سرسیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون‌ها داخل آن قرار دارند و سر سیلندر خودرو که مواردی مانند میل سوپاپ‌ها و سوپاپ‌ها را در خود فرا گرفته، نصب می‌شود. بیشتر موتورهای مدرن و امروزی از واشر سرسیلندرهای فولادی چند لایه (MLS) استفاده می‌کنند و در موتورهای قدیمی‌تر، واشر سرسیلندرهایی از جنس کامپوزیت آزبست و گرافیتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در برخی از موتورها ممکن است واشر سرسیلندرهای مسی استفاده شود. بدون در نظر گرفتن جنس آن، واشر سرسیلندر سه وظیفه اصلی دارد:

  • آب بندی سیلندر - هنگامی که موتور در حال کار کردن است، فشار سیلندر در موتور بنزینی به راحتی می‌تواند به 700 psi و در موتور دیزلی، تا 2 هزار psi برسد. واشر سرسیلندر که بین سرسیلندر و بلوک موتور نصب شده، این فشارها را به منظور داشتن بهینه‌ترین حالت کارکرد سیلندر حفظ می‌کند. واشر سرسیلندرهای فولادی و کامپوزیتی معمولاً یک رینگ ویژه آب بندی دارند که دقیقاً به همین منظور ساخته شده، در عین حال، واشر سرسیلندرهای مسی برای نصب چنین رینگی به زحمت بیشتری نیاز دارند.
  • هدایت مایعات - هم مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور در داخل بلوک موتور و سرسیلندر مورد نیاز هستند و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند بین سر سیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، مایع خنک کننده وظیفه تنظیم دمای سوپاپ و شمع‌ها را دارد و در عین حال، روغن موتور برای بسیاری از قطعات مانند قطعات تایمینگ سوپاپ، کار روان کاری و تأمین فشار هیدرولیک را بر عهده دارد.
  • حفظ و نگهداری مایعات - در عین حال، مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور ممکن است فقط چند میلی متر با هم فاصله داشته باشند. یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر، جلوگیری از ترکیب این دو با هم است. همچنین، واشر سرسیلندر از نزدیک شدن گازهای احتراق به مسیرهای مخصوص مایع خنک کننده و روغن موتور جلوگیری می‌کند و بالعکس. بسته به طراحی، واشر سرسیلندر ممکن است رینگ‌های O شکل داشته باشد تا آب بندی در برخی مناطق خاص به بهترین حالت ممکن برسد.

7 نشانه سوختن واشر سرسیلندر

اگر یک واشر سرسیلندر در هر کدام از این سه وظیفه اصلی نتواند کار خود را درست انجام ندهد، بسته به میزان آسیب واشر سرسیلندر، نتیجه آن ممکن است یا بسیار واضح باشد یا اصلاً خود را نشان ندهد. در ادامه، برخی از مهم‌ترین نشانه‌های یک واشر سرسیلندر سوخته و این که چگونه می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید را توضیح خواهیم داد:

  • بد کار کردن سیلندر - این معمولاً مهم‌ترین نشانه‌ای است که راننده‌ها، هنگامی که واشر سرسیلندر خودرو می‌سوزد به آن اشاره می‌کنند. در این مورد، به دلیل خراب شدن رینگ اطراف سیلندر، واشر سرسیلندر به درستی نمی‌تواند کار خود را انجام دهد. به دلیل این که سیلندر نمی‌تواند فشار کافی را ایجاد نماید، ممکن است نتواند به درستی کار کند. اگر دو سیلندر مجاور چنین مشکلی پیدا کنند، این معمولاً بدین معنی می‌باشد که واشر سرسیلندر بین رینگ‌های دو سیلندر مجاور نشتی دارد. این مشکل بیشتر در واشر سرسیلندرهای کامپوزیتی وجود دارد، ولی در واشر سرسیلندرهای مسی و فولادی هم بی سابقه نیست.
  • نشتی مایعات خارجی - این نوع نشتی را خیلی راحت می‌توان دید و متوجه شد، معمولاً در این شرایط موتور روغن و آب کم می‌کند و می‌توانید آثار آب و روغن را روی موتور ببینید که از شکاف موجود بین بلوک موتور و سرسیلندر خارج می‌شوند. به غیر از نشتی‌هایی که از هر جایی بالاتر از نقطه مذکور، مانند روی سرسیلندر یا کاور سوپاپ‌ها باشد، علت به احتمال زیاد سوختن واشر سرسیلندر است.

  • نشتی داخلی - کشف این مشکل ممکن است سخت‌تر باشد و در اکثر اوقات، مشخص کردن محل دقیق آن بسیار دشوار است، زیرا شما نمی‌توانید با چشمان خود ببینید که داخل موتور چه اتفاقاتی در حال رخ دادن می‌باشد.
  • اگر روغن موتور وارد مسیرهای ویژه مایع خنک کننده شود، روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور، مایعی شبیه به سس مایونز، به رنگ قهوه‌ای روشن خواهید دید.
  • از سوی دیگر، اگر مایع خنک کننده وارد مسیرهای ویژه روغن شود، مایع به رنگ قهوه‌ای روشن و کثیف را روی کاورهای سوپاپ یا زیر درب موتور می‌توانید ببینید.
  • اگر گازهای سیلندر وارد سیستم خنک کننده می‌شوند، این موضوع می‌تواند منجر به ایجاد حباب در آب رادیاتور و داغ کردن موتور شود. مشاهده حباب داخل مایع خنک کننده موجود در منبع ذخیره آب رادیاتور یک نشانه قطعی از سوختن واشر سرسیلندر است.
  • ورود مایع خنک کننده به داخل سیلندر را به شکل دود سفید در اگزوز مشاهده خواهید کرد که معمولاً هنگام استارت اولیه بیشتر هم هست، زیرا هنگامی که موتور خاموش می‌شود، مایع خنک کننده تحت فشار به داخل سیلندر نشت می‌کند.

در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، می‌تواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

تشخیص و تعمیر واشر سرسیلندر سوخته

اگر خود شما یا مکانیک خودرو شک دارید که واشر سرسیلندر خودرو سوخته، تشخیص این موضوع می‌تواند زمان بر باشد، زیرا برخی مشکلات دیگر موتور هم وجود دارند که گاها نشانه‌هایی مشابه با سوختن واشر سرسیلندر دارند. یک تست کمپرس موتور، تست نشت و تست بلوک موتور ممکن است لازم باشد تا مشخص شود که واشر سرسیلندر خراب شده یا مشکل به مواردی دیگر مانند بلوک ترک خورده، انژکتور، سیستم احتراق، سوپاپ‌ها یا مشکلات رینگ پیستون مربوط می‌باشد.

در حالی که خود واشر سرسیلندر معمولاً خیلی گران قیمت نیست، تعویض آن می‌تواند هزینه بالایی برای شما بتراشد. دلیل آن این است که برای تعویض واشر سرسیلندر بخش‌های زیادی از موتور، شامل قطعات تایمینگ، منیفولد ورودی و اگزوز، قطعات سرسیلندر و خود سرسیلندر باید باز شوند. اگر افزایش دما سبب آسیب رساندن به سرسیلندر شده باشد، باید سری هم به تراشکار بزنید که این مشکل می‌تواند هزینه‌های شما را بیشتر کند. با این حال، سوختن واشر سرسیلندر مشکلی است که در صورت رسیدگی نکردن، می‌تواند سبب از کار افتادن کامل موتور خودرو شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تجربه مواجهه با واشر سرسیلندر سوخته دارید؟ اگر موردی هست که ما در این مطلب ذکر نکردیم و فکر می‌کنید دانستن آن برای بقیه می‌تواند مفید باشد، لطفاً آن را با ما و دیگر مخاطبان زوم فور کار به اشتراک بگذارید.

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

205 دیدگاه ها برای "علائم سوختن واشر سرسیلندر (7 نشانه)"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمد
مهمان

ماشین من بعد از حدود 70 کیلومتر ، نیم لیتر اب رادیات خالی میکرد. بردمش تعمیرگاه گفتش واشر سرسیلندر سوزونده.
واسه چک کردنش هم هیچ راهی جز دست گذاشتن روی اگزوز نداشت. به این صورت که دست خودش رو روی اگزوز گذاشت، بعد حدود ده ثانیه دستش، مرطوب شد و گفت این نشانه سوختن واشر سر سیلندره.
گفتم عزیزانی که چنین مشکلی دارن این راه رو امتحان کنن

علیرضا
مهمان

سلام باید عرض کنم که مرطوب شدن دست در بیشتر خودرو های جدید وجود دارد چنانچه در بعضی خودرو ها سوراخی روی لبه منبع اگزور تعبیه شده تا اب حاصله از احتراق از اونجا خارج شود تا منبع اگزوز نپوسد بنابر این بعنوان نشانه سوختن واشر قابل اتکا نیست

سعید
مهمان

سلام یکی دیگه از نشانه های شنیدن صدای شرشر آب از پشت فرمونه

parvaz
مهمان

سلام
اگه سیستم خنک کننده هوا داشته باشه صدای شرشرآب از پشت داشبورد شنیده میشه

علی
مهمان

اگه رادیاتور بخاری خراب باشه این مشکل پیش میاد و اینن صدا شنیده میشه

عادل رحیم نژاد
مهمان

وقتی موتور جوش می آورد آن هم بدون دلیل
نیم سوز شدن واشر سرسبلندر قطعی است
منتها زمان می برد تا علایم آن خود را نشان دهد

Mohamad Ht
مهمان

بله و وقتی که واشر نیم سوز شود وقتی ماشین را روشن میکنیم و در رادیاتور را باز میکنیم داخل اب ممکن است حباب یا حتی کمی اب سریز می شود این‌نشانه این است که واشر ترسیده یعنی نیم سوز شده است

محمد
مهمان

با سلام مفید بود فقط موندم چرا واشر سر سیلندر پژو ۴۰۵ سریع میسوزه

Mohamad Ht
مهمان

بخاطر اینکه دمای موتور 405 که موتور TU5 است و با دمای بالایی کار میکند به همین علت سریعتر واشر می سوزد اما در پراید دمای موتور کم است و دیرتر واشر می سوزد

امین
مهمان

سلام میخواستم بدونم دمای موتور Ef7 بیشتر از موتور Elx است در حالی که Elx خیلی زودتر واشر میسوزونه چرا؟

عباس
مهمان

چرا چیزی که نمیدونی میگی ۴۰۵ با موتور قدیمی xu7 بخاطر واشر کاغذیش هر ۲سال واشر میزنه اما موتور tu5 بخاطر واشر آلومینیومیش حالا حالا واشر نمیزنه حداقل ی کم سرچ کنین فرق موتورو بعد بگین

سجاد
مهمان

قطعا همینطوره

علی
مهمان

پراید های یورو 4با دمای حدود 90درجه کار میکنند

ارسلان
مهمان

چون ۸ سوپاپه تخلیه دود و ورود هوا سخت عمل میکنه موتور حرارتش بیشتر میشه واشر میزنه و یدونم عامل آلمینیوم بودن قطعات و طراحی موتور و جنس واشر خودشم مهمه ولی اکثرا موتور های ۸ سوپاپ واشر میزنن بعد یه مدت

parvaz
مهمان
سلام موتور پژو۴۰۵ خیلی عالیه فقط مشکل واشر داره ولی میشه بارعایت چند نکته از سوختن واشر جلوگیری کرد اول،اینکه سیستم خنک کننده نباید هوا داشته باشه وبازدید هفته ای آب رادیات،تعویض تسمه تایم بلبرینگ تایم واتر پمپ و ترموستات هر ۶۰هزار کیلومتر وتعویض شیلنگهای رادیات هر ۱۰۰هزار کیلومتر دوم،موتور نباید روغن ریزی داشته باشه(روغن کم نکنه)یعنی بازدید هفته ای انجام بدید. مثال:چک کردن شیلنگهای بخار روغن سوم،استفاده از روغن موتورهایی که خود شرکت ایساکو عرضه میکنه(روغن های خارجی که اکثرا تقلبی هستن وپول زیادی هم بابتشون میدیم و بقیه هم که اکثرا سریع بخار میشن) وتعویض روغن موتور هر… بیشتر
محمد
مهمان

بعضی وقتها روی درب محل تعویض روغن از داخل کف جمع میشود که از نشانه های سوختن واشر سر سیلندر میتواند باشد

آرش
مهمان

زمانی که ماشین خاموش و سرد هست درب رادیات رو باز کنید اگه آب رو هورت کشید و صدای هوا به داخل کشیدن شدن رادیات داد بدونید که فاتحه واشر خوندست

رضا
مهمان

اگر صبح هنگام سرد بودن استارت بزنید و متوجه شوید که خودرو 10 الی 30 ثانیه بد کار میکند یعنی میلرزد و از اگزوز خودرو دود سفید خارج میشود ، یکی از نشانه های سوختن واشر است . زیرا هنگام سرد شدن موتور ، آب رادیاتور وارد سیلندر شده و در اولین استارت هنگامی که خودرو سرد است ، جلوی شمع ها را میگیرد و به همین دلیل موتور نیم دقیقه بد کار میکند.

سجاد
مهمان

آفرین واقعا همینطوره .. الان ماشین منم موقع روشن کردن 15الی 20 ثانیه بد کار میکنه

امرایی
مهمان

نشانه هایی که آقارضاگفتنددقیقا”نشانه های سوختن واشرسرسیلندردرماشین سمندمن بود

mm
مهمان

ماشین منموتور سرد هست استارت میزنم لرزش داره چند ثانیه ولی از اکزوز دود سفید خارج نمیشه یک گاز کوچیک هم می خوره علت چیست

parvaz
مهمان

سلام
اگر سنسور آب سالم باشه و خطا نده حتما استپرموتور رو با اسپره انژکتور شور تمیزکنید.

علی
مهمان

میتونه به استپر مربوط باشد

ارسلان
مهمان

واشر مسی بندازین دیگه واشر نسوزونین

علیرضا
مهمان

سلام.‌تازه اومده بازار من نشنیده بودم

نعمت الله رمزی
مهمان

مگه واشر مسی برای موتوره ۴۰۵ توبازار هست؟

ارسلان
مهمان

چرا نیس بگردی پیدا میکنی سراغ داشته باشی، اینترنتم هس چک کن

رضا
مهمان

واشر مسی بهتره یا فولادی یا بهتر از اینها هم هست.؟

ارسلان
مهمان

با سلام فولادی که گیرت نمیاد تو این بازار سخته پیدا کنی ولی مسی هست تونستی یدونم ترموستات برقی تعویض کن بنداز دیگه هم شتابت دو ثانیه کم میشه پرشتاب میشه واشرم دیگه نمیسوزنه 🙂

مهدی
مهمان

ترموستات به شتاب چ ربطی داره آخه؟

ارسلان
مهمان

ببین ترموستات برقی خودش عمل میکنه موتورت خنک میمونه و معمولیا اینجور نیس و اینکه شتاب منظورم واشر مسی بود آبندی خوب باشه مطمئن باش شتابت ۱_۲ ثانیه کم میشه مونده موتور چی باشه و ببین کف تراشی سر سیلندر چیه رو شتاب خیلی فرق میکنه همینه که آبندی بهتر باشه، واشر مسی خودش آبندی خوب میکنه لزومی به کف تراشی سرسیلندر نیس

سعيد
مهمان

من اسپرتیج 2014 دارم ماشینم روغن کم میکنه روغن ریزی نداره نه زیر نه دور موتور ولی وقتی درب روغن موتوررادرحالت روشن با ز میکنم روغن را میبینم وقطره قطره هم میپاشه ماشین صاف کار میکنه وامپر هم بالا نمیره.کسی میدونه مشکل چیه

مختار
مهمان

سلام دوست عزیز به احتمال زیاد که نظر بنده هست رینک پبستون باید عوض بشه

علیرضا
مهمان

قبل از هر چیز از نوع روغنی که استفاده میکنی مطمین شو چرا که روغن تقلبی بخار میشه و بدون اینکه از جایی نشتی داشته باشه کم میشه بنابراین سعی کنید روغن‌موتور توصیه شده خودرو خودتونو بگیرید اونم اصلی

رضا
مهمان

هر موتور بستگی به نوع و دیگر مشخصه ها روغن کم میکنه مشکلی نیست روغن به اضافه کنید هر ۳ هزارتا نیم لیتر چون روغنی که ب دور بوش سوخته میشه روغن کم میشه و روغنی ک میشه باید باشه ک نشان از سلامت اوی پمپ و روغن پاش موتور مشکلی نیست نگران نباش

هاشم
مهمان

سلام یه راه دیگه وجد داره بدونی واشر نیم سوزه اونم رادیاتور پراب میکنی تا اخر بعد استارت بزنی اب باید نریزه بیرون اگه بریزه واشر سوخته

کسرا
مهمان

سلام واشر چهار بار عوض کردم باز روغن ریزی داره از کنار واشر سر سیلندر هم تراشکاری دادم باز درست نشد چکار کنم

علیرضا
مهمان

سرسیلندر خودرو شما اسیب جدی دیده ولی اگ تراشکار با تجربه ومکانیک وارد داشته باشی با تراش درست و ضخیمتر کردن واشر مشکلتون حل میشه

parvaz
مهمان

سلام
یکبار برای همیشه ببر نمایندگی درست کنن(شنیدم که با ضمانت انجام میدن )

کمال
مهمان

سلام دوست عزیز احتمال زیاد از بستن زیاد پیچهای سرسیلندر هست که باعث تاب برداشتن سرسیلندر و نشتی میشه.منم همچین مشکلی داشتم که بلانسبت مکانیک خنگ سرسیلندر نو نو گرفتم پیچاشو سفت و شل بست که سبب تاب برداشتن شد و مجبور شدم بدم کف تراش .معمولا از ترکمتر استفاده میکنند که ایشون نداشت.

سجاد
مهمان

بوش پیستون ایراد داشته باشه هم واشر زود میسوزونه یعنی واشر قشنگ رو سیلندر نمیشینه

Mohamad
مهمان
سلام یه نفر یادیاتور ماشینمو پر اب کرده بعد یادش رفته درشو ببنده ماهم مسافت زیادی حرکت کردیم و راه رفتیم متوجه بالا اومدن امپر شدیم اما کولر روشن کردیم اومد پاییم موقع برگشت امپر خیلی رفت بالا طوری ک یه مقدار از وسطش هم رد شد کابوتو ک دادیم بالا متوجه شدیم چی شده و در بازه سریع اب ریختیم و امپر اومد پایین رسیدیم خونه و خاموش کردیم صبح ماشینو روشن کردیم مشکلی نبود یه مقدار راه رفتسم باز امپر داشت میومد بالا ک بخاری روشن کردیم و باز اب ریختیم بنظرتون واشر سرسیلندر سوخته؟ الان باید چیکار… بیشتر
علیرضا
مهمان

اگه خودرو شما جوش نیاورده بعید میدونم واشر بسوزونه البته خودرو با خودرو فرق میکنه ولی برای اطمینانبه علایم سوختن واشر در خودرو توجه کنید

سویا
مهمان

بله واشر زدی دوست گرامی باید بری تعویض کنید ماشینتون چیه؟

ehsan
مهمان

سلام به همه دوستان.خیس شدن شمع نشونه خرابی واشر سر سیلندر؟؟

محمود
مهمان

ممکنه کویل سرشمعت خراب باشه

فرشاد
مهمان

بله احتمال چکش آب هم دارید حتما بررسی بشه و سعی کنید استارت نزنید دیگه تا تعمیر نشده چون احتمال کج شدن شاتون هست

دادا
مهمان

بله . صد در صد … در حالت عادی اب نباید داخل سیلنر باشد که شمع خیس شود

مجتبی
مهمان

سلام من ماشین صبح روشن کردم کمتر از هفت دیقه آمپر ب طور غیرعادی میره بالا رادیاتم بخار میکنه در حد انفجار
علت چیه؟ کسی میدونه ممنون میشم

علیرضا
مهمان

احتمال زیاد ترموستات باز نمیشه

parvaz
مهمان

سلام
اگه ماشین شما آمپرش از حد نصاب رد کرد(پراید۹۲درجه یعنی آمپر یه چوب کبریت از وسط رد کنه و توی پژو۴۰۵ آمپر از ۸۲درجه) و فنها روشن شدن ولی شیلنگ آب موتور از ترموستات به رادیات داغ نشه و رادیات خنک باشه ترموستات شما قفل کرده وعمل نمیکنه و باید ترموستات رو عوض کنید.

ام
مهمان

ترموستات چسبوندی

سجاد
مهمان

با سلام چند روز پیش درب رادیاتور رو باز کردم چیزی شبیه گل جم شده بود ولی هیچ کدوم از علام دیگه رو نداره اگه واشر سوزنده چقدر فرصت دارم عوض کنم آیا میشه یه مدت باهاش مدارا کرد؟

امیر
مهمان

عزیزم اگرالان واشرعوض کنی خیلی به نفعته.منم این مشکل راداشتم پژو پرشیادارم وهمین علائم که شمافرمودید داشت وباهاش مدارا کردم ویه روز توی جاده باسرعت ودورموتور بالای سه ونیم خودشو نشون داد.به نظر من همین الان ببر واشرشو عوض کنه.چون به جای باریک بکشه خرجت بیشتر میشه وبه موتور آسیب جدی وارد میکنه

مجتبی
مهمان

با سلام منم دچار همین مشکل هستم فعلا مودارا کن و هر روز روغن و آب رو قبل حرکت چک کن با دور موتور پایین حرکت کن تا یه مکانیک خوب پیدا کنی فک کنم حدودا نزدیک یک میلیون و دویست یا سیصد خرج داره

امید
مهمان

سلام من یک تیبا70هزارکیلومتر کارکرده خریم ،ابش همین جور بود بعد ضدیخ خریم خاستم یی ازمایشی کنم دوتاشونه تودوتاظرف، خوشاندم،اب مونده میجوشیدویی چیزایی مثل گل تولیدمیکرد میچسبید به بقل ظرف میخام بگم اگراب رادیاتورخیلی توموتورکارکنه خراب میشه

محمد
مهمان

سلام ماشینت چیه مال منم دقیقا همین مشکلو داره چیکار کردی چی شد بلاخره؟

فرشاد
مهمان

حتما چک بشه راه نرو احتمال تاب سیلندر بررسی بشه یا واشر

محمود
مهمان

سلام ،من هم پژو ۴۰۵ دارم بعداز ۶سال هر چند سال یک بار ضدیخ رو تعویض میکردم اخر بار وقتی ضدیخ رو تعویض کردم بعداز چند روز یک مقدار گل مانند درب رادیاتور بود ونشانه های دیگری نیست از مکانیک سوال کردم گفت واشر مشکل پیدا کرده آیا درست است یا نه ، با این وضیعت مسافرت هم مشیه رفت یا نه، ممنون میشم راهنمای کنید

علیرضا
مهمان

دوست عزیز واشر سوزوندید چون پشت درب رادیات کف دیدی روغن وارد اب میشه خودرو حرکت نکنه تا واشر عوض کنید

مهدی
مهمان

سلام.خهرج شدن آب از اگزئز یکی دیگر از نشانه های سوختن واشر هست

عرفان
مهمان

سلام.یکی کمک کنه.ماشین من وقتی سرده در رادیات رو باز میکنم آب آروم آروم میاد بالا و سرازیر میشه.حتی وقتی قمقمشم ابش کمه باز همینه.ماشین اپتیما ۲۰۱۰. ۲۰روز پیشم وتشر سرسیلندر و رینگ هاش تعویض شده.در ضمن با اینکه رادیاتور رو شستم هنوزم روغن تو آب رادیاتشه

علیرضا
مهمان

ممکنه درب رادیات خراب شده باشه قبل از هر خرجی درب رادیات رو چک بفرمایید

gholam
مهمان

سلام دوست عزیز احتمال ترک برداشتن بوش سیلندر هم میشه

فرشاد
مهمان

عزیزم احتمالا سرسیلندر و یا بلوکه سیلندر شما تاب داره که حتی بعد تعویض واشر باز این اتفاق افتاده

پژو
مهمان
سلام من ایران نیستم و پژو ٢٠٨ دارم. اینجا مکانیک ها کلا علامت سوال هستند! اصلا تشخیص نمیدن! من ماشینم روغن کم میکنه به خصوص در تابستون و وقتی مسافت طولانی رو یک سره میرم. به عنوان مثال ۵ هزار تا رفتم چراغش روشن شد و حدود ۴ لیتر روغن ریختم. البته الان که زمستونه و در حد درون شهر رانندگی میکنم خیلی کم نکرده. هیچ نشتی هم نداره. دود اگزوز هم با کامپیوتر چک شده و میزان مونوکسید و دی اکسید کربن… نرمال بود. میتونه مشکل از واشر سر سیلندر باشه؟ یکم سرچ کردم یه سری میگفتن باید قطعه… بیشتر
علیرضا
مهمان

دوست من اونجایی که هستی ممکنه روغن تقلبی باشه؟
اگه جوابتون مثبته روغن موتور بی کیفیت همچین علایمی داره مخصوصا در تابستان

فرشاد
مهمان

پی وی سی نه دوست عزیز پی سی وی بله احتمال داره از اون هم باشه یه سوپاپ یطرفه هست که بخارات روغن رو راه میده برن داخل موتور بسوزن تا الودگی نشه ولی احتمال داره هونینگ سیلندر هم از بین رفته باشه یا واشر ته بوش ایا دود ابی از اگزوز مشاهده نکردید؟؟؟؟

رسول
مهمان

دوست عزیز هودینگ نه هوزینگ

مهدی
مهمان

هوزینگ (housing) اصطلاحا محفظه ای را میگویند که قطعه ای مثل بلبرینگ یا پره پمپ و … داخل آن قرارگرفته و مهار میشود.هونینگ (honing) روشی در ماشین کاری دقیق هست که مرحله آخر ساخت سیلندر، از اون برای 1- ایجاد صطح صاف 2- دقت اندازه بسیار بالا (در حد میکرو متر) 3- شیارهایی بسیار ریز جهت نگهداری و هدایت روغن داخل سیلندر. استفاده میشود.

محمد
مهمان

سلام من دو هفتس روغنشو عوض کردم حالا روغنه رنگ خاکستری شده البته اب کم کرده بنظرتون واشر سوزاندم

نعمت الله رمزی
مهمان

سلام.من سمند مدل ۸۴ دارم مدتی بود آب کم میکرد یخورده نشتی دوره رادیاتورش بود که من کلا رادیاتور رو عوض کردم ولی دیگه از رادیات قبلی هم بیشتر آب کم میکرد امروز صبح رادیاتور رو فول کردم ومسافت ۷۰کیلومتری رفتم لحظه ای که وایستادم آمپر رفت تا یه خط به آخری بلافاصله بخاری رو روشن کردم آبریختم روی رادیات خنکش کردم وخاموشش کردم الان موندم واشر سوزونده یا نه؟

parvaz
مهمان
سلام اگه واشر نسوزونده باشی که انشاءا.. نسوزوندی فقط هواگیری؛ موتور سمند و پژو۴۰۵ یکم هواگیریش سخته و اگه درست هواگیری نشه سریع واشر میسوزونه ضمنا موتور اگه داغ باشه نباید درب رادیاتور رو باز کنی(مگر اینکه دیگه مجبور باشی) و اگر موتور داغ باشه شما درب رادیات رو باز کنی هوا وارد سیستم میشه پس: بعداز ۱۲ساعت که ماشین رو خاموش کردی درب رادیات رو باز کن و اول : پیچ هواگیری موتور(پیچ زرد رنگ) رو باز کن و آنقدر آب بریز داخل رادیات تا هوای موتور تخلیه بشه بعد پیچ رو ببندش. دوم: پیچ هواگیری روی هوزینگ ترموستات(پیچ… بیشتر
فرهاد
مهمان

با سلام تیبا2 مدل 97
حدودا یک هفته کارکرد درب موتور سفیدک زد بردم شرکت گفتند باهاش کار کن دیدم بازم میزنه بردم کیلومتر 170 روغن عوض شد. سرویس اولیه 3000 کیلومتر البته شش ماهه بردم د.باره روغن عوض شد یک ماه بعد درب موتور مایع خمیری خرئلی زد اب روغن قاطی کرده بردم شرکت میگه بیار روغن عوض کنم و یه آچار کشی بشه .به نظر شما حرف خنده داری نیست.الان 7000کیلومتر

حامد
مهمان

سلام
ماشین منم سفیدک میبنده ولی بعد چند ساعت دوباره نگاه میکنم سفیدی نداره. اما فن ماشین زود زود کار میکنه
یذره هم رادیات هوا میده. خیلی کم. اونم موقع باز و بسته کردن در رادیات

محمد
مهمان

داداش الان زمستونه درب موتوره یا در قالپاق ماشینو تمیز کن بزار سر جاش ماشینو یه 5 یا 10 دقیقه روشن کن اگه سفیدک زد ماشین واشر زده وگرنه تو (زمستون )موقعی که ماشین خاموشه روغن بخار میکنه روی درب میشینه این مشکلی ندارع

امید
مهمان

مال سرما هس، ماشین منم تیبا هس، هم سفیدک میزنه، هم بخاراگرمثل ماشین من هیچ علایم دیگه نداشته باشه ازسرما

مهدی
مهمان

سلام من براید هاچبک 75 دارم . از وقتی هوا سرد شده صبحا وقتی ماشین روشن میشه بخار سفید از اگزوز میاد بیرون .این بخاطر سرد بودن ماشینه یا واشرم سوخته؟ تازگیها هم ضد یخ ریختم بجای اینکه امبرم کمتر بیاد بالا بیشتر میاد بالا ولی زیاد نه! قبلا که ضد یخ نداشت انقدر بالا نمیومد

محجد
مهمان

چیزی نیست از سرمای هواست.سوختن واشر سر سیلند تو هر استارتی خودشو نشون میده نه فقط استارت اول صبح

parvaz
مهمان
سلام قبلا آب داخل سیستم خنک کننده بوده و ایجاد رسوب کرده وباعث خرابی لوازمات سیستم کنک کننده از جمله واتر پمپ میشه و چون شما ضدیخ ریختید وضدیخ تمامی منافذ رسوب و بسته شده را باز میکنه احتمال اینکه آب از گردش سیستم خنک کننده خارج بشه و بیرون بریزه زیاد هستش ویا اینکه: سیستم خنک کننده شما هوا داره بعدار 12ساعت از زمانی که ماشین رو خاموش کردی و ماشین کاملا سرد شده درب رادیات رو باز کن تا هوا خارج بشه و دوباره آب رادیات رو فول کن ان شاءا.‌. که درست میشه و اگر خدای نکرده… بیشتر
امیر
مهمان

سلام که خودرو 405 دارم که آب کم نمیکند ، رادیاتور هم کمپرس هوا ندارد ، امپر هم بالا نمی آورد فقط بعضی مواقع روی دریچه روغن موتور سفیده میزند که این حالات هم همیشه نیست نمیدونم چیکار کنم

پیشرو
مهمان

به احتمال زیاد موقع صبح اینجوری باشه .که مربوط به رطوبت هوا باشه .شبنم میگیره

فواد
مهمان

صبح وقتی استارت میزنی موتور ده تا بیست ثانیه بد کار میکنه و دود سفید از اگزوز خارج میشه و صدای جیر جیر از پشت داشبورد میاد

parvaz
مهمان
سلام؛ شیر بخاری رو از سمت آبی ببرید روی قرمز بعداز ۱۲ساعت از خاموش شدن ماشین، رادیاتور رو ابتدا از پیچ هواگیری موتور وسپس از پیچ هواگیری پشت ترموستات هواگیری کنید. ان شاءا.. که درست میشه. درضمن برای بدکار کردن : خودروهای ایرانی خصوصا پراید و پژو405 به اتصال بدنه و استپر موتور حساس هستن بنابراین قطب منفی باتری باز کنید و استپر رو باانژکتور شور بشورید.(نحوه شستن استپر رو از اینترنت سرچ کنید) وبعد نصب کنید.وقتی نصب کردید قطب منفی رو ببیند وسوییچ رو ۳۰ ثانیه باز(فقط چراغ پشت آمپر روشن باشه ولی استارت نزنید) و ۳۰ ثانیه ببندید… بیشتر
محمد
مهمان

لطفا یه نفر منا راهنمایی کنه.
ماشین وقتی سرده و روشن میشه شروع به آب ریزی میکنه و وقتی گرم میشه بند میاد..موتور هم تازه تعمیر شده ولی بعد از مدت کوتاهی دوباره فشار هوای کمپرس شروع کرده به بیرون میزنه

مرتضی
مهمان
با سلام خدمت دوستان عزیز، ماشین من پژو 405، داخل درب روغن کمی سفیدک میزنه، اما درون رادیاتور و درب رادیاتور کاملا تمیزه ، موتور هم اصلا بد کار نمیکنه حتی سر صبح که سرد هست،حتی موقع استارت سرد هم راحت روشن میشه ولی داخل درب روغن بعد از چند دقیقه کار کردن موتور که خاموش میکنم و کمی بعد که استارت میزنم مقدار کمی سفیدک میزنه، آب هم اصلا کم نمیکنه یعنی شاید ماهی یک لیوان کم کنه، میشه بفرمایید که علتش چی میتونه باشه؟ من شمال کشور زندگی میکنم، وقتی هوا خیلی شرجیه کمی از اگزوز بخار میاد… بیشتر
parvaz
مهمان
سلام ماشینت به احتمال زیاد سالمه مطمئن باش که تعمیرکارها فقط تعویض کارن اگه میخواهی همون یه لیوان هم کم نکنه ابتدا از سالم بودن درب رادیات مطمئن شو دوم اینکه اندازه آب رادیات پژو۴۰۵ به اندازه پنج انگشت باید از درب پایین تر باشه اگه بیشتر بریزی از درب رادیات بیرون میریزه ابتدا سیستم خنک کننده رو خوب(بادقت) هواگیری کن موتور سمند و پژو۴۰۵ یکم هواگیریش سخته و اگه درست هواگیری نشه سریع واشر میسوزونه ضمنا موتور اگه داغ باشه نباید درب رادیاتور رو باز کنی(مگر اینکه دیگه مجبور باشی) و اگر موتور داغ باشه شما درب رادیات رو… بیشتر
صدرا
مهمان

سلام. موتور ایراد داره عزیز شک نکن. از محفظه هوزینگ یا یاتاقان ثابت ها و واشر ، آب دارد روغن میشه و سفیدک میزنه. اگه زودتر درست کنی بهتره به هیچ حرف دیگه ای گوش نکن. پژو ربطی به سرما و گرما نداره
تو ایران تعمیرکارا درست کار نمیکنند. احتمال تاب داشتن سر سیلندرم هست

مرتضی
مهمان

سلام دوست عزیز، ممنون از راهنماییت،خیلی مفید و عالی بود، همواگیری که گفتی انجام دادم(با دقت)، ترموستات هم سالمه، چون آمپر از 82 بالاتر و از 70 پایین تر نمیاد، درضمن آمپر آب به محض رسیدن به 82 دور تند فن میاد تو مدار و سریع آمپر آب پایین میاد، درب رادیاتور هم عوض کردم، ولی درب روغن کماکان کمی سفیدک میزنه(بدون کم کردن آب و کمپرس و بد کارکردن موتور)

ولی اله
مهمان

درود برشما دوستان گرامی ماشین من 405هستش چندروز پیش تودرب قالپاق موتور سفیدک(حالت ارده )شده بود به مکانیک نشون دادم گفت احتمال زیاد رطوبت هواست من درشهرچمگردان اصفهان زندگی میکنم آب هم کم نمیکنه خواستم بدونم علایم واشر هست یانه؟

محسن
مهمان

سلام ما یه پراید داریم واتر پمتش خراب شد آمپرم رفت بالا جوش اورد 2 بار امکان واشر سوختن هست ایا؟؟؟

سعید
مهمان
سلام. من ماشین کیا- ریو موتور1.4 مدل 2007 بنزینی دارم. ماشین درحالت معمولی دود نمیکند و روغن سوزی ندارد، اما وقتی موتور کاملا گرم شده و درحال را نندگی هستی ناگهان دود شدیدی از اگزوزخارج میشه، انقدر دود زیاد است که ماشین های پشت سردیگه جایی را نمی بینند!!! بعد ازیک دقیقه که موتورهم نامیزان کارکرده « مثل حالتی که بنزین نمی رسد» دوباره کارموتور عادی میشه، و ممکن است مدت زیادی دیگراین حالت پیش نیاید، چند تا مکانیک انرا بازدید کرده، شمع و وایرو فیلتر هوا تعویض شده، رادیاتور را با موادی آزمایش کرد و گفت واشر سر سیلند… بیشتر
سهیل
مهمان

سلام
سمند ۸۴ دارم ۲ هفته پیش تو رادیاتم یه چیز گل مانند دیدم که به تازگی دیگه ندیدم
فقط صبحا که هوا سرده از اگزوز دود سفید یا بخار سفید میاد گرم که میشه قطع میشه
ابم کم میکنه
یه بارم امپر پایین بود ولی کامپیوتر گفت دمای اب زیاد است و چراغ استپ و فن ها روشن شد یه هواگیری کردم چراغ استپ خاموش شد
وقتی هم ماشین سرده در رادیاتو باز میکنم یه صدا خفیف میده
مشکلش واشر سرسیلندره؟

yahya
مهمان
با سلام یه سوال دارم.در مورد۲۰۶ تیپ۲.ماشین من بی عیب کار میکرد فقط ترموستات رو عوض کردم بعدش دور کند فن روشن نمیشد..دما میرفت بالا دور تند باز میشد. کپسول اب رو عوض کردم درست شد…فقط دو سه بار دما رفت بالا تا دور تند فن رسید….بعدش همون روز میخواستم واشر در سوپاپ رو عوض کنم به مکانیک گفتم یه فیلیر هم بذار اخه یکم شل بود صدا داشت یکم ولی مشکلی نداشت اونم فیلر زد صدای ماشین خفه شد…ولی از پیشش رفتم ماشین یکی دوبار خاموش موقع دنده عوض کردن صب هم تک استارت روشن شد ولی لرزش داشت… بیشتر
سجاد
مهمان
سلام من ازرا ٢٠٠٨ اتاق ٢٠٠٩ شرکتی دارم که موتور ٣٣٠٠ داره ؟ امروز بردم که ضد یه بریزم داخلش اما شاگرد تعویض روغنی بلد نبود کارشو و ژنت رو کشید و یه مقدار اب خالی شد و بعد هم ژنت رو ضد سرجاش و دو لیتر ضد یخ ریخت و بعد هم گفت به سلامت ، من حدود ٢ کیلومتر راه رو اومدم و ماشین رو خاموش کردم دیدم صدایه خارج شد هوا از تویه موتور میاد بعد از چند ساعت باز ماشین رو روشن کردم و حدود ۵ کیلومتر باهاش رفتم که دیدم امپر اومد بالا و باز… بیشتر
احسان
مهمان
سلام روز بخیر دوستان بنده 206 مدل 84 دارم تمامی علایمی که دوستان اشاره کردند که نیاز به تعویض واشر داشته باشرو داشت( کم کردن آب، صدای شرشر از پشت داشبرد ، صبح زود قبل از استارت زدن درب مخزنو که باز میکردم با یه صدای پیس کردن و قل قل کردن آب مخزن مواجه میشدم ، و درنهایت زمان استارت زدن اولیه ماشین بمدت 20 الی 30 ثانیه بد کار میکرد همراه با دود سفید درحال حاضر 20 روزی هست که واشر رو تعویض کردم اما فقط امروز یه بار حین کار کردن ماشین زمانی که 1ساعتی ماشین کار… بیشتر
محمد
مهمان

با اینکه این گفتگو مال یک ماه پیشه ولی حتما شیلنگی که از قمقمه به رادیاتور اونده رو باز کن و عوضش کن…
امروز۹۷/۱۱/۱۳

دوستی
مهمان

سلام من یک ماشین ۴۰۵ ۸۹ دارم امروز رفتم روغن عوض کنم موقعی که فیلتر خواست عوض کنه دیدیم روغن زده روی در سوپاپ مخواستم ببینم علت چیست

علی علی زاده
مهمان

سلام
لطفا زود کمکم کنید
من ضد یخ ریختم امروز صبح آب سبز رنگ از اگزوز میومد بیرون
این نشانه چیه ؟
ماشین پراید هست

اکبر
مهمان

باسلام ماشینم سمند ال ایکس هستش دو روزه ماشینم آب کم میکنه اندازه ۱لیوان ولی از زیر ماشین نگاه کردم میریزه رو زمین ولی مشخص نیست نشتی از کجاست هیچ علاعم سوختگی واشر هم نداره مثلا ریپ بزنه موقعه روشن کردن یا کپک زدن در موتور یا رادیات به نظر شما مشکلش چیه؟ممنون راهنمایی کنید.

صدرا
مهمان

واتر پمپ یا شیلنگ های رادیات نشتی داره.

محمد
مهمان

خب داداش از زیر ماشین نگاه کنی میبینی. از اون بالا یا وقتی تو ماشین نشتی قانونن چیزی معلوم نیست

parvaz
مهمان

سلام
توضیحات شما کامل نیس
مدل؟
کارکرد؟
ضدیخ داره؟
از کدوم سمت خودرو آب میرزه سمت راننده یا سمت شاگرد؟

محمد
مهمان

سلام ماشینم بد ۳کیلو متر امپرش رفت بالا بد خود بخود اومد پایین در مخزن باز بود ماشین روشن اب میریخت بیرون یعنی واشر سوزنده

محمد
مهمان

ماشینم ۲۰۶تیپ ۲مدل ۹۱

parvaz
مهمان
سلام اگه آمپر به قرمز نرسیده باشه ان شاءا.. که واشر سالمه وقتی درب رادیات باز باشه حجم آب زیاده میشه و آب رادیات میریزه بیرون وحجم آب کم میشه و هوا وارد سیستم میشه و موتور که منتظر آب هست تا خنک بشه یک باره هوا وارد موتور میشه برا همین موتور خنک نمیشه و آمپر آب بالا میره فقط وقتی ماشین سرد شد(۱۲ساعت پس از خاموش کردن موتور)حتما هواگیری کن وحتما ضدیخ بریز. دوباره یکی دو روز بعداز استفاده وقتی موتور سرده حتما چک کن احتمالا شاید نصف لیوان دوباره ضدیخ بخاد. در ضمن همیشه بیاد داشته باش… بیشتر
محمدساجد
مهمان

سلام من ماشینم ٢٠۶در رادیاتم خرابه خیلی ماشینم خیلی دود سفید میکنه

جواد
مهمان

سلام من یک هفته واشر عوضکردم دباره علایم اب روغن داره جکار باید بکنم ممنون

حميدرضا
مهمان

چقدر هزینه کردی برای تعمیر واشر سرسیلندر

محمد
مهمان
با سلام من سمند ۸۹ دارم تابه حال سه بارواشر عوض کردم مرحله اخر یکسال پیش بود که سیلندر سرسیلندر بوش پیستون یاتاقان وقریبا کل موتور عوض شد ولی باز پس ازمدت کمی باز مشاهده شد که اب کم میکند و صدای شرشراب پشت داشبورد میاید هر هفته هواگیری میکردم واب اضافه می کردم تااینکه امروز دیدم درب مخزن روغن سفید شده ه من دیگه از این وضع خسته شدم به نظر شما مشکل در چیست ایا نحوه بستن سر سیلندر و ترک پیچهای ان عامل بروز این مشکل نیست ضمنا بهترین واشر به نظر شما چیست باتشکر از شما
عماد
مهمان

فولادی که اگه گیرت نیومد مسی

Mrj
مهمان
با سلام . من سمند ال ایکس موتور پژو مدل 88 دارم سال 95 تو دست خریدم به دلیل خرابی رادیات بخاری و شلنگ رادیات و (خود رادیات تعمیر)یبار واشار عوض کردم (( واشار سه سوراخه زده بود طرف درصورتی که تعمیرکارم و تراشکار گفت که تعمیر یک وسه سوراخه چرا زده؟)) برا منم جا سوال بود .خلاصه واشار ترس خورده رو عوض کردم .بعد یه هفته درب رادیاتور رو وا میکردم یه هوای ریز در حالت سردی داشت که میگفتن طبیعیه. هراز گاهی هم حدود یه نصف استکان اب کم میکرد تو دو سه ماه. گذشت یسال بعد تعویص… بیشتر
محمد کریمی
مهمان

درود بر شما.ببخشید ماشین من رایاتور نو خریدم اب کم نمیکرد هر چند روز نگاه میکردم ولی بعد از چند روز دیدم اب کم میکنه چند جا رفتم هرکسی ی چیزی میگفت بعد خودم کامل دونه دونه چک کردم دیدم رادیاتور خراب است عوض کردم و ی نو دیگه گرفتم این دفعه تیبایی گرفتم الان اب کم میکنه و ی هوایی هم میده بیرون چندجا بردمش هرکسی ی چیز میگه مدل ماشینم پراید۸۹ روغن کم نمیکنه ولی سوپاپ های ماشین خیلی سیاه هستن.از رادیاتور اب هم نمیریزه ولی احساس میکنم جای در رادیاتور کمی بیضی شده.اگر میشه راهنماییمکنید.سپاس فراوان

علیرضا
مهمان

در رادیاتور عوض کن

مسعود صمدی
مهمان

سلام محمد جان ، شلنگ بالای رادیاتوراتومبیل رو کنترل کنید ، احتمال میدم ترموستات خراب شده و عمل نمی کنه .

حامد
مهمان

سلام دوستان لطفا زودتر جواب منو بدین
پراید مدل 76 کاربراتی
سوالم اینه ک سفیدک زیر در موتور میبنده ولی تو رادیات نه
فن زود زود روشن میشه
یبار هم دیدم ک از شیلنگ آب رادیات آب زده بیرون
دو روزه دستمه نشونه خاص دیگه ای نداره. آب هم همین یبار دیدم. در رادیات هم باز میکنم صدا هوا میده(خیلی کم)، البته موقعی که داغ بود باز کردم. تقریبا ده دقیقه رد شده بود
بنظرتون واشر سرسیلندر سوزونده؟
دود سفید و آبی یا سیاه هم نداره

محمد
مهمان

سلام .دوستای عزیر ماشینم سمند تازه داره واشر میسوزونه ۸۰ کیلومتر باهاش برم فشار نیارم مشکلی نداره

علیرضا
مهمان

بستگی داره.. با فشار آوردن ب جای هزینه ی واشر موتورت باید بیاد پایین

داش محمد
مهمان

سلام من یه ٢٠۶ تیپ ۵ مدل ٩۵ دارم
امپرش خیلی زود میاد وسط وقتی هم زیاد را میرم باهاش بعضی وقتا از وسط میزنه بالا خود بخود دوباره میاد وسط
طبیعی یا مشکل داره؟
لطفا جوای بدید ممنون

parvas
مهمان

سلام
دمای کارکرد موتور ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۹۳ تا ۹۵ درجه هست.
که گاهن دیده شده بعضی از پژوها دما به ۹۷ درجه هم میرسه

خط وسط آمپر دمای ۹۰ درجه رو نشون میده

توی ترافیک:
آمپر ماشین شما باید به اندازه یه چوب کبریت از وسط رد کنه و بعد از خنک شدن برگرده به وسط یا یکم پایین تر از وسط

اما توی سرعت(بجز سربالایی و هوای داغ تابستان) و هوای سرد دما حداقل باید ۱۰ درجه پایین از زمان ترافیک باشه(یعنی آمپر ۸۳)

علی
مهمان

سلام من واشر سرسیلندر ef7عوض کردم الان روغن ریزی داره چند جا بردم میگن واشر بد انداختن از اطراف واشر روغن مید ه لطفا راهنمایی بفرمایید

علیرضا
مهمان

بله درسته درست ننداختن

محمد
مهمان

سلام من ال٩٠ مدل ٩۵ دارم صبحی سوویچ رو باز کردم استارت نزدم درب کاپوت رو باز کردم از کنار درب مخزن انبساط چند قطره اب ریخته بود اب تازه بود به نظر شما علتش چیه

محمد
مهمان

سلام
ماشینم سمند lx توی رادیاتور چند قطره روغن اومده
واشر زده؟

محمد
مهمان

سلام دوستان وجدانن جواب بدین.
من ماشینم درب روغنش رو که باز میکنم یه کم بخار میزنه..به نظر شما احتنال سوختن واشر هست؟؟؟آخه میکن اصلا نباید موتور بخار کنه!!

علی
مهمان

با سلام من آردی مدل ۸۵رو تعمیر کامل کردم ولی کمپرس شدید هوا داره.بطوری که تو سرعت ۸۰ وبه بالا همه شیلنگها و حتی گیج روغنو میندازه بالا.خواهشا راهنماییم کنین

علیرضا
مهمان

مدل روغنتو عوض کن..ایرانی بریز ببین باز بخار می‌کنه یا ن..

parvas
مهمان
سلام نوع ماشین؟ مدل ماشین؟ اگه ماشینت داغ نمیکنه و همچنین آب و رو غن کم نکنه ان شاءا.. که سالمه. وقتی موتور داغ باشه وشما درب روغن رو باز کنی حرارت و گرمای موتور بیرون میاد. البته گاهی اوقات، وقتی روغن موتور تقلبی و بی کیفیت میریزیم بخار گازوییل ومحلولهای بی کیفیت که با روغن مخلوط شده رو میبینیم، بعداز مدتی کارکرد حجم روغن هم کم میشه. چون تشخیص روغن موتور اصل وتقلبی توی بازار خیلی سخت شده بنا براین حتما روغن موتور رو از نمایندگی ها بگیر که خیالتم راحت باشه، و هر بار تعویض روغن موتور، حتما… بیشتر
علی شیرازی
مهمان

سلام لطفا راهنمایی کنید
ماشین من پژو ۴۰۵ که واشر سرسیلندرش نیم سوز شده فعلا میتونم باهاش مدارا کنم یا مشکل پیش میاد و باید تعویضش کنم؟

سیدمهدی سجادیان
مهمان

سلام.دوستان من ماشین ۴۰۵دارم.چندماه پیش تعمیراساسی کردم اما از زیرسر سیلندر به مقدارخیلی کم اب نشتی میده.وقتی درب رادیات رابعدازیک هفته باز میکنم ابی به اون صورت کم نکرده خواستم بپرسم به نظرشما احتمالش هست که تعمیرکار پچل کار من درست حسابی چسب مزدا برای اب بندی استفاده نکرده.یا عیب دیگه ای داره.خواهشا اگه کسی میدونه جواب بده چون ذهن خورم کرده.فدای شما دوستان

عبدالغفور دریاشناس
مهمان

ماشین من آب روغن قاطی کرد واشر هم تعویض کرده بودم،مکانیک باز کرد گفت از اورینگ زیر بوش ها یه کلی یدکی خریدم یک هفته پیش م بود آب کم می کرد دو باره بردم گفت اب ر و غن قاطی کرد ه تکلیف من چیه ؟

حسام
مهمان

سلام.دوستان چند وقت پیش ماشینم (سمند 84) اززیر ماشین سمت شاگرد ضد یخش ریخت قبل از اینکه امپر بیاد بالا ماشینو رسوندم تعمیرگاه.مکانیک گفت ایراد از واتر پمپ باید عوض بشه خلاصه عوضش کرد.حالا بعد 3 روزه که صبح وقتی درب رادیاتو باز میکنم مایعی به رنگ قهوه ای روشن چسبیده به در.ضمن ماشین اصلا از حد استاندارد بیشتر داغ نمیکنه واب هم در حد یک استکان کم میکنه.درب موتورهم کاملا تمیزه کف نمیبنده.مخواستم بدونم با وجود این شرایط احتمال سوختگی واشر هست یانه مرسی

parvz
مهمان
سلام ریختن ضدیخ از سمت شاگرد سه تا علت داره 1- خرابی واتر پمپ، علت: در اثر عمر و کارکرد زیاد یا نداشتن ضدیخ 2- پوسیده شدن جنت رادیات به موتور، علت: نامرغوب بودن جنس ویا عمر وکارکرد زیاد(حداقل بعداز ۱۰۰ تا۱۲۰ هزار کیلومتر عوض بشه بهتره) 3- پوسیده شدن جنت بخاری به موتور، علت: عمر و کار کرد زیاد ، فشار و گرمای بیش از حد موتور به جنت و یا نامرغوبی جنس 4- خراب شدن پولک پشت موتور، علت : عمر و کارکرد خیلی زیاد، بی کیفیت بودن جنس، نداشتن ضدیخ(استفاده از آب) شما وقتی واتر پمپ رو… بیشتر
Reza
مهمان

سلام دوستان من یه مدتی بود حدودا دو هفته (البته باهاش جایی نمیرفتم جز پنشنبه یا جمعه ها)رادیاتم سوراخ بود با ماشین کار میکردم بعد رادیاتو عوض کردم اب و ضدیخم ریختم توش ولی فرداش دیدم دوره درب رادیاتو وا کردم یه مواد گل مانندی خیلی کم جم شده ….ماشین از وسط بالاتر نمیره