اس اف SF5 رقیب جدی تسلای آمریکا + تصاویر

بروزرسانی در: یکشنبه 25 فروردین 98 ساعت 21:34
اس اف SF5 رقیب جدی تسلای آمریکا + تصاویر

کمپانی چینی اس اف موتورز اخیراً از یک شاسی بلند الکتریکی جدید رونمایی کرده که می‌تواند خودروی برقی تسلا را به چالش بکشاند.

این روزها که کمپانی‌های خودروسازی گوناگونی به سمت و سوی تولید خودروهای برقی و الکتریکی روی آوردند کمپانی‌های چینی یکی بعد از دیگری به معرفی تولید و عرضه خودروهای برقی مشغول شده و سعی دارند در این رقابت تنگاتنگ سهم بیشتری از بازار این کشور را به خود اختصاص دهند.

کمپانی چینی اس اف موتورز (SF motors) که اخیراً نام برند خود را به سرس (Seres) تغییر داده یکی از خودروسازان نوظهور چینی است که در زمینه تولید و توسعه خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.

اکنون این کمپانی نسخه نهایی از خودروی شاسی بلند الکتریکی تحت عنوان SF5 را معرفی کرده که نسخه مفهومی آن در سال اخیر رونمایی شده بود.

با اینکه این خودرو با نسخه مفهومی خود تفاوت‌های گوناگونی دارد ولی باید گفت که این شاسی بلند الکتریکی زیبا در دو نسخه به تولید خواهند رسید که یکی از آنها از یک باتری ۹۰ کیلو وات ساعتی بهره می‌برد و پیشرانه برقی آن قدرت تولید ۶۸۴ اسب بخار قدرت و ۱۰۳۹ نیوتن‌متر گشتاور را دارد و در عرض مدت تنها ۳.۵ ثانیه سرعت آن را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. حداکثر سرعت این مدل ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت و توان پیمایشی آن هم مسافتی معادل ۵۰۰ کیلومتر تخمین زده شده است.

مدل بعدی این خودرو هم دارای باتری کوچک‌تری با ظرفیت ۳۳ کیلو وات ساعت است که با هر بار شارژ قادر است تنها مسافتی معادل ۱۵۰ کیلومتر را طی کند و سرعت آن مدت ۴.۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت آن هم ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

این کمپانی چینی اعلام کرده که مدل‌های نهایی دو خودروی یاد شده را در نمایشگاه خودرو شانگهای ۲۰۱۹ رونمایی و پرده برداری خواهد کرد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar