دانگ فنگ AX3 و AX4 در محوطه ایران خودرو + تصاویر

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 18:50
دانگ فنگ AX3 و AX4 در محوطه ایران خودرو + تصاویر

دانگ فنگ AX3 و AX4 محصول جدید ایران خودرو

پس از انتشار عکس‌های این ۲ خودروی دانگ فنگ AX3 و AX4 در محوطه ایران خودرو گمانه زنی‌هایی مبنی بر همکاری بیشتر این خودروساز چینی با ایران خودرو و مونتاژ این دو خودروی جدید در ایران قوت گرفت.

دانگ فنگ AX3 و AX4 در محوطه ایران خودرو + تصاویر

دانگ فنگ AX3 و AX4 در محوطه ایران خودرو + تصاویر

دانگ فنگ AX3” خودرویی است که در رده محصولات استیشن واگن (SW) قرار می‌گیرد و با توجه به وجود بعضی نمادهای ظاهری شباهتی به شاسی بلندها دارد. این خودرو در بازارهای گوناگون به موتورهای مختلفی مجهز است.

موتور ۱٫۶ لیتری تنفس طبیعی ۱۱۷ اسب بخار با گشتاور ۱۵۳ نیوتن متر قابلیت انتقال توان را از گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک و ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلو دارد.

همچنین موتور ۹۹۹ سی سی ۳ سیلندر ۱۲ سوپاپ توربو هم برای دانگ فنگ AX3 قابل سفارش است که می‌تواند ۱۲۵ اسب بخار را با گشتاور ۱۹۶ نیوتن متر تولید نماید.

توان این موتور کم حجم به وسیله گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌های جلو می‌رسد. در نسخه‌های فول آپشن AX3 امکاناتی مانند ۴ کیسه هوا، سیستم کنترل پایداری، کروز کنترل، مانیتور، سیستم تهویه دستی، سنسور و دوربین عقب، تریم داخلی چرم مصنوعی، چراغ روشنایی روز، سانروف، کنترل شروع حرکت در سربالایی، کامپیوتر سفر، نمایشگر ۷ اینچی، آینه تاشو برقی و… وجود دارد.

دانگ فنگ AX4

دانگ فنگ AX3 و AX4 در محوطه ایران خودرو + تصاویر

بر اساس اطلاعات رسمی منابع مختلف، دانگ فنگ AX3 فول آپشن ۱٫۶ لیتری قیمت ۱۱ هزار و ۵۳۰ دلار و نسخه ۹۹۹ سی سی توربو فول آپشن، ۱۲ هزار و ۱۲۰ دلار قیمت دارد. به عبارت ساده اگر ایران خودرو دانگ فنگ AX3 را با موتور ۱٫۶ لیتری و سطح داخلی سازی مشابه به “دانگ فنگ اچ سی کراس” (H30 کراس) در کشور تولید کند و از ارز نیمایی هم استفاده نماید، قطعاً بهایی فراتر از ۱۴۰ میلیون تومان را برای آن در نظر خواهد گرفت.

دانگ فنگ AX4 هم خودرویی دیگر از محصولات این خودروساز چینی است که هم اکنون در انبار ایران خودرو دیده می‌شود. این خودروی چینی دیگر شبه شاسی بلند و یا هاچبک کراس نیست و به عنوان یک شاسی بلند شهری و کوچک به بازارهای هدف دانگ فنگ معرفی شده است. AX4 خودرویی است در صورت عرضه در بازار ایران می‌تواند با چانگان CS35، بایک X25، جک S3، ام وی‌ام X22 و… رقابت کند.

دانگ فنگ AX4 در بازارهای گوناگون با دو موتور عرضه می‌شود. موتور ۱٫۶ لیتری می‌تواند برای این شاسی بلند چینی توان ۱۲۴ اسب بخار را با گشتاور ۱۵۳ نیوتن متر فراهم کند و از طریق جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه و ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلو منتقل نماید.

دانگ فنگ AX3

دانگ فنگ AX3 و AX4 در محوطه ایران خودرو + تصاویر

نمونه ۱٫۴ لیتری توربو AX4 نیز ۱۴۰ اسب بخار را با گشتاور ۱۹۶ نیوتن متر به چرخ‌های جلو می‌رساند و وظیفه این انتقال نیرو بر عهده گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه است.

در نسخه‌های فول آپشن دانگ فنگ AX4 امکاناتی مانند ۶ کیسه هوای ۱۰ نقطه‌ای، سیستم کنترل پایداری، کنترل شروع حرکت در سربالایی، سامانه استارت استاپ، استارت دکمه‌ای، کروز کنترل، چراغ روشنایی روز، سنسور نور، نمایشگر لمسی، دوربین و سنسور پارک عقب، تریم داخلی چرم مصنوعی، سیستم تهویه دستی الکتریکی، آینه تاشو برقی، کامپیوتر سفر، سانروف و… دارا است.

بر اساس منابع گوناگون دانگ فنگ AX4 فول آپشن ۱٫۶ لیتری قیمتی نزدیک به ۱۲ هزار و ۶۰۰ دلار را دارد و نمونه ۱٫۴ لیتری توربو آن با بهای ۱۵ هزار و ۱۰۰ دلار عرضه می‌شود. در صورتی که ایران خودرو بخواهد این شاسی بلند چینی دانگ فنگ را در ایران مونتاژ نماید و ارز نیمایی به آن تعقل بگیرد، با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی قطعاً بهایی فراتر از ۱۵۰ میلیون تومان را برای نمونه ۱٫۶ لیتری اتوماتیک و فول آپشن آن انتخاب خواهد کرد.

در کنار گمانه زنی‌های برای عرضه دانگ فنگ AX3 و AX4 در ایران، بعضی عقیده دارند که ایران خودرو این خودروها را برای انجام فرایندهای مهندسی و تحقیقات خود به کارخانه تهران آورده است.

چون دانگ فنگ و ایران خودرو هر دو شریک مشترکی به نام پژو دارند و با توجه به اینکه پلتفرم‌های ملی و جدید ایران خودرو بر اساس ساختار پلتفرم PF1 گروه PSA طراحی شده است، نمونه برداری از روی دانگ فنگ AX4 و AX3 می‌تواند بخشی از فرایند مهندسی محصولات ملی و جدید ایران خودرو باشد.

ولی برخی این احتمال را بسیار کم رنگ می‌دانند. چون نمونه خودروهای وارد شده، در انبار محصولات و یا بهتر بگوییم بخش مربوط به معاونت بازاریابی و فروش ایران خودرو دیده شده‌اند و ارتباطی به بخش مرکز تحقیقات این شرکت ندارند.

منبع اسب بخار و car.industry

معرفی دانگ فنگ S30 محصول جدید ایران خودرو

رونمایی از دانگ فنگ ix5

هایما M5 و M8 به زودی در بازار ایران

قیمت محصولات ایران خودرو 

فروش فوری ایران خودرو 

فروش نقدی ایران خودرو

فروش اقساطی ایران خودرو

ثبت نام پیش فروش ایران خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "دانگ فنگ AX3 و AX4 در محوطه ایران خودرو + تصاویر"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
کوروش وطن خواه
مهمان

خداییش این آشغالهای لگن را از کجا پیدا میکنید و میکنید تو پاچه ملت ایران تا موقعی مردم سکوت کنند وضع همینه شتر گاو پلنگ جای ماشین جدید موتور ۳سیلندر نخواستی ۲ سیلندر با توان ده گوز الاغ خاک بر سر همتون کنند با مملکت داریدون دبی سوار لمبورگینی میشند اینجا سال ۲۰۱۹ سوار پراید آپشنال واقعا برید همتون به درک