رونمایی از کامیون جدید فورس F210 بهمن دیزل

یکشنبه 10 اردیبهشت 02 ساعت 17:34
رونمایی از کامیون جدید فورس F210 بهمن دیزل

شرکت بهمن دیزل همزمان با رونمایی از کامیون جدید فورس F210 و آیین کلیدسپاری کامیون امپاور BD300، قیمت این دو محصول جدید را اعلام کرد.

حسین خضری مدیرعامل بهمن دیزل، در این مراسم گفت: شرکت بهمن دیزل پس از شناسایی بازار و خلأیی که در بخش خودروهای کار و تجاری ۸ تا ۱۶ تن وجود داشت و همچنین تکمیل سبد محصولات، کامیون فورس ۱۲ تن را به بازار معرفی کرد.

وی کامیون فورس جدید را  یکی از حلقه‌های مفقوده ناوگان حمل و نقل بار کشور دانست و گفت: با توسعه داخلی‌سازی کابین و شاسی کامیون فورس به زودی داخلی سازی این محصول به بیش از ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی همچنین به جایگاه و سهم بالای بهمن دیزل در حوزه خودروهای کار و تجاری اشاره و تصریح کرد: اتفاقی که در ۴ سال اخیر در شرکت بهمن دیزل رخ داد خروج از بحران تک‌محصولی بودن و وابستگی به ایسوزو بود که این امر مهم با اضافه شدن خانواده فورس و امپاور به سبد محصولات این شرکت میسر شد.

وی با تأکید بر این که امسال سبد محصولات بهمن دیزل متنوع و کامل‌تر می‌شود، اضافه کرد: توسعه محصول محوری، برنامه بهمن دیزل است به طوری که هم‌اکنون بهمن دیزل محصولاتی از ۳ و نیم تن تا ۴۴ تن را در رده محصولات تجاری و باری تولید می‌کند و در کنار محصول ۱۲ تن که تمرکز اصلی تولید در این شرکت است، در سال ۱۴۰۲ نیز قرار است یک محصول دیگر ۱۸ تن به سبد محصولات شرکت اضافه شود.

به گفته مدیرعامل بهمن دیزل این شرکت علاوه بر معرفی کامیون جدید فورس ۱۲ تن و امپاور ۱۹ تن، برنامه تولید کامیون BD400 و کامیون ۲۴ تن را با کاربری کمپرسی و حمل بار در دستور کار دارد.

حسین خضری همچنین با توجه به مزیت‌های کامیون فورس ۱۲ تن گفت: این کامیون تحولی در حوزه تجاری است، محصولی که شرکت بهمن دیزل با عرضه آن بعد از ۵۰  سال توانست کامیونی مدرن و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا را به تجاری سواران معرفی کند.

وی در ادامه با توجه به مراسم کلیدسپاری کامیون امپاور ۱۹ تن گفت: کامیون BD300 محصولی است که در جایگزینی خودروهای فرسوده می‌تواند نقش بسیار موثری ایفا کند.

کامیون BD300

کامیون BD300

مدیرعامل بهمن دیزل در ادامه به آمار تولید این شرکت در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال گذشته بهمن دیزل ۵ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو در رنج تجاری تولید کرد.

  گفتنی است کامیون جدید فورس F210 بهمن دیزل که امروز رونمایی شد مجهز به پیشرانه کامینز ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپ است. همچنین جعبه دنده این کامیون ساخت شرکت فست و از نوع دستی است.

تجهیزات و امکانات کامیون فورس جدید ۱۲ تن بهمن دیزل، شامل سیستم هشدار دهنده حرکت بین خطوط، سیستم کنترل شروع حرکت خودرو در سر بالایی، سیستم هشدار برخورد از جلو، سیستم ترمز اضطراری، کروز کنترل و ... است.

همچنین کامیون امپاور ۱۹ تن ( BD300) بهمن دیزل که امروز آیین کلیدسپاری آن برگزار شد دارای یک پیشرانه توربو دیزل با حجم ۶۷۰۰ سی سی و با قدرت ۳۰۰ اسب بخار در ۲۵۰۰ دور در دقیقه و گشتاور ۱۱۰۰ نیوتن متر در ۱۲۰۰ الی ۱۸۰۰ دور در دقیقه است.

بر اساس آخرین اطلاعات شرکت بهمن دیزل، امکانات امپاور BD300 شامل سیستم صوتی، نمایشگر مالتی مدیا، دو ایربگ، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی که هنگام حمل بار بسیار به کمک راننده می آید، سیستم هشدار برخورد از جلو، کروز کنترل، کلیدهای کنترلی روی فرمان، گرمکن و سردکن صندلی راننده، سیستم تهویه مطبوع و تاخوگراف، هشدار دهنده حرکت بین خطوط و خروج از خط، سیستم ترمز اضطراری هوشمند، کابین بسیار محکم با استاندارد روز اروپا، آیینه‌های جانبی با گرمکن و تنظیم الکترونیکی، صندلی راننده با تعلیق پنوماتیکی و قابلیت تنظیم در ۶ جهت و... می‌شود.

در این مراسم قیمت کامیون فورس ۱۲ تن برای ورود به بازار یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان، کامیون امپاور ۱۹ تن مدل کمپرسی ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون و نسخه باری آن نیز ۲ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان اعلام شد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar