معایب ساندرو دنده ای و اتوماتیک (به این ۷ دلیل رنو ساندرو نخرید)

بروزرسانی در: سه شنبه 3 اردیبهشت 98 ساعت 05:51
معایب ساندرو دنده ای و اتوماتیک (به این 7 دلیل رنو ساندرو نخرید)

طراحی خارجی و داخلی ، نبود امکانات رفاهی ، مصرف سوخت نسبتا بالا در نمونه اتومات از معایب ساندرو می باشد.

شرکت رنو در کشور ایران همواره در طول سال‌ها فعالیت خود، با اقبال مردم روبرو بوده است و مدل‌های این کمپانی فرانسوی در بازار کشورمان، همیشه فروش خوبی داشته‌اند. این موضوع را به وضوح می‌توان از اولین مدل‌های رنو که وارد ایران شدند تا همین اواخر که محصولات وارداتی و مونتاژی آن در ایران با استقبال خوبی مواجه شده‌اند دید.

رنو ساندرو آخرین مدل مونتاژی این کمپانی می‌باشد که چند سالی می‌شود وارد بازار ایران شده است. این خودرو روی پلت فرم تندر ۹۰ ساخته شده و دو سال پس از آن وارد بازارهای جهانی شد. در همان سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ که تولید ساندرو در سایت‌های اصلی رنو در سراسر جهان مانند رومانی، کلمبیا، برزیل و روسیه شروع شد، قرار بود این خودرو در کنار تندر ۹۰ در ایران هم وارد خطوط تولید پارس خودرو شود، موضوعی که نهایتاً به علت تأخیر در قرارداد رنو در سال ۱۳۸۵ با تأخیر متوجه شد.

موضوع وقتی جالب می‌شود که بدانید این تأخیر به قدری طولانی شد که در این مدت نسل دوم این خودرو هم رونمایی شده و در کشورهای دیگر، تولید و به بازار عرضه می‌شود و مدلی که از سال ۲۰۱۵ تولید آن در ایران شروع شده، در واقع نسل اول رنو ساندرو است. نسل دوم این خودرو علاوه بر بهبودهایی در طراحی ظاهری، در بخش فنی هم پیشرفت زیادی داشته و پلت فرم آن تغییرات زیادی به خود دیده است. پارس خودرو به این بهانه که تولید نسل دوم ساندرو در ایران گران‌تر تمام می‌شود، نسل اول و قدیمی آن را وارد خطوط تولید خود کرده است.

شاید ایران تنها کشوری در دنیا باشد که علاقه خاصی به تولید نسل‌های قدیمی یک خودرو دارد. البته احتمالاً در این کار منفعت خوبی برای به اصطلاح خودروسازها باقی می‌ماند و همین موجب می‌شود تا مردم شانس سوار شدن به خودروهای جدید و بروز دنیا را از دست بدهند. این خودرویی که به نام ساندرو در ایران این روزها به حدوداً ۶۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود، تولید آن از سال ۲۰۱۲ در خطوط تولید مختلف رنو و داچیا متوقف شده و جای خود را به نسل جدید آن داده است. ظاهراً تنها کشور بدبخت دیگری که نسل اول ساندرو را بعد از ۲۰۱۲ تولید می‌کرد کلمبیا بود که خطوط تولید آن هم نهایتاً در سال ۲۰۱۵ برچیده شد. جالب است بدانید که این تعطیل شدن آخرین خط تولید نسل اول ساندرو در کلمبیا همزمان شده است با شروع تولید این نسل در کشور عزیزمان، ایران!

در این مقاله قصد داریم به ذکر ۷ نقطه ضعف این خودرو بپردازیم ، اگر دلایل ذکر شده در مقاله جزء پارامترهای اصلی شما برای خرید خودرو می باشد ، رنو ساندرو را به شما پیشنهاد نمیکنیم،در غیر این صورت رنو ساندرو را به عنوان یکی از با کیفیت ترین خودروهای این رنج قیمتی جزء گزینه های احتمالی خود برای خرید قرار دهید، در ادامه با معایب رنو ساندرو با Z4CAR همراه باشید.

امکانات رفاهی؟ بی خیال!

در این بازه قیمتی، برای خودرویی که در سال‌های آخر دهه دوم قرن بیست و یکم میلادی تولید شده است، برخی امکانات رفاهی حداقلی را می‌توان متصور بود، ولی در رنو ساندرو کاملاً باید بی خیال این موضوع شوید. به جز شیشه‌ها و آینه‌های برقی و کنترل سیستم صوتی زیر فرمان مشابه آن چه در پژو ۲۰۶ ۱۷ سال پیش هم وجود داشت، آپشن رفاهی دیگری در این خودرو وجود ندارد. حداقل چینی‌ها در این بخش چیزی کم نمی‌گذارند!

مصرف سوخت بد

نسخه اتومات رنو ساندرو خودروی بسیار پر مصرفی است. این خودرو از یک موتور ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر بهره می‌برد و در جاده تقریباً ۸.۵ لیتر و در شهر، حول و حوش ۱۱ لیتر بنزین مصرف می‌کند. اعدادی که برای یک خودرو ۴ سیلندر در سال ۲۰۱۸ واقعاً چیزی فراتر از یک فاجعه است و همه کسانی که این خودرو را خریداری کرده‌اند، از این موضوع شکایت دارند. البته پارس خودرو در کاتالوگ رنو ساندرو، مصرف سوخت ترکیبی مدل اتومات این خودرو را ۸.۳ لیتر به ازای هر صد کیلومتر اعلام کرده که در شرایط واقعی رانندگی، بدون شک بیشتر از این عدد می‌باشد.

شتاب نه چندان خوب

باز هم یکی از عیب‌های بزرگ این خودرو متعلق به مدل اتومات ساندرو و شتاب کند آن است. موتور ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ساندرو با ۱۰۵ اسب بخار نیرو و ۱۴۰ نیوتن متر گشتاور ظاهراً برای این خودرو کافی نبوده و طبق اعلام پارس خودرو، رنو ساندرو صفر تا صد را در ۱۱.۵ ثانیه می‌تواند پر کند که البته این عدد در بهترین شرایط ثبت شده و در شرایط واقعی رانندگی، خودرو کندتر از این حرف‌هاست.

مدلی قدیمی با طراحی نه چندان دل چسب

رنو ساندرو

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، رنو ساندرویی که در ایران به فروش می‌رسد نسل اول این خودرو است که تولید آن از شش سال پیش در سراسر دنیا متوقف شده است. در واقع شما با پرداخت شصت میلیون تومان برای نسخه اتومات، یک خودروی قدیمی با امکانات محدود و تکنولوژی‌های تاریخ گذشته خریداری می‌کنید. طراحی بدنه این خودرو هم اصلاً جذاب و جوان پسند نیست و به قول معروف، دِمُده است!

کابین بی روح، زشت و خسته کننده

واقعاً برای یک خودرو در این رنج قیمتی، آیا نمی‌توان انتظار یک صفحه نمایش و سیستم اطلاعات سرگرمی مناسب داشت؟ یعنی ساندرو در حد کوئیک و ساینا هم نیست که کابین جذاب و زیباتری دارند؟ کابین ساندرو به طور خلاصه بخواهیم بگوییم، بسیار چیپ است و طراحی زشت و بدترکیب و استفاده از پلاستیک ارزان قیمت تا جایی که چشم کار می‌کند، یکی از معایب بزرگ این خودرو محسوب می‌شود. اگر من قدرتش را داشتم، قانونی به استانداردهای ایمنی خودرو اضافه می‌کردم مبنی بر این که کمپانی‌ها اجازه نداشته باشند کابین بی روح و خسته کننده برای خودروهای خود طراحی کنند؛ کابین برخی خودروها مانند ساندرو به قدری بی روح و خسته و کسل کننده است که قطعاً در رانندگی طولانی می‌تواند موجب خواب آلودگی راننده شده و بالطبع، خطر تصادف را افزایش خواهد داد!!!

ترمزهای عقب کاسه‌ای

این یک مورد هم جزو آن دسته از مواردی است که فقط در خودروهای ایرانی می‌توان مشاهده کرد. استفاده از ترمزهای عقب کاسه‌ای در بین مدل‌های مونتاژ داخلی بسیار محبوب است و دلیل آن چیزی جز سودآوری بیشتر برای کمپانی‌ها نیست. قدرت ترمزهای دیسکی در مقایسه با ترمزهای کاسه‌ای قابل مقایسه نیست و بهتر بود در ساندرو از ترمزهای دیسکی استفاده میشد ولی استفاده از ترمزهای کاسه ای در عقب بدان معنا نیست که کیفیت ترمزگیری در ساندرو ضعیف باشد.

کابین پر سروصدا

رنو ساندرو

اگر تاکنون یک بار حداقل داخل کابین ساندرو اتومات نشسته باشید، قطعاً با سروصدای بسیار زیاد آن آشنا هستید. به عنوان مثال در سرعت‌های بالا، صدای موتور بسیار زیاد داخل کابین شنیده می‌شود و از هر کس که ساندرو اتومات دارد اگر در مورد بزرگ‌ترین ایراد آن سؤال کنید، قطعاً این موضوع را نام خواهند برد. علت این امر گفته می‌شود به خاطر گیربکس اتومات ۴ دنده قدیمی این خودرو است که علاوه بر کاهش شتاب خودرو و افزایش مصرف بنزین آن، سروصدای کابین را هم افزایش داده است. آن صحبتی که در مورد خوابیدن پشت فرمان ساندرو گفته بودم را پس می‌گیرم، با این همه سروصدا داخل کابین، هیچ کس قادر به خوابیدن داخل رنو ساندرو نخواهد بود!!!

ما در این مطلب سعی کردیم تا به طور منصفانه و بدون اغراض، معایب رنو ساندرو را برای شما لیست کنیم.اگر موارد ذکر شده در این مقاله جزء پارامترهای اصلی شما برای خرید یک خودرو می باید ، رنو ساندرو را به شما پیشنهاد نمیکنیم ولی اگر کیفیت ساخت و ایمنی جزء پارامترهای اصلی شماست بدون شک رنو ساندرو در این رنج قیمتی از این حیث بی نظیر است .

لطفاً نظر خودتان در مورد این خودرو با ما و دیگر مخاطبان زدفورکار در میان بگذارید.

مزایا رنو ساندرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

120 دیدگاه ها برای "معایب ساندرو دنده ای و اتوماتیک (به این ۷ دلیل رنو ساندرو نخرید)"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
z4car.com
مهمان
دوستان عزیز ما در این سری مقالات قصد داریم شما را با نقاط قوت و ضعف هر کدام از ماشینها به صورت موشکافانه آشنا کنیم بدیهی است هر کس برای خرید خودرو چند آیتم را در الویت دارد و الویت همه افراد با هم یکسان نیست. خریدارانی هستند که تعدد آپشن و طراحی را به کیفیت ساخت ترجیح میدهند ، خریدارانی هم هستند که کیفیت ساخت را ارجح میدانند حتی برایشان مهم نیست خودرویشان شیشه بالابر برقی داشته باشد . اولویت ها متفاوت است . در مورد رنو ساندرو به طور خلاصه : اگر کیفیت ساخت و ایمنی برای شما… بیشتر
حسین
مهمان

سلام دوستان لطفن راهنماییم کنید ساندرو اتومات بگیرم یا دستی
خواهشن در صورتی که تجربه دارید راهنماییم بفرمایید

مرتضی
مهمان
سلام دوستان من ۵ ساله که رنو ساندرو دنده ای دارم و حدود ۱۰۰ هزار کیلومتر باهاش رانندگی کردم.. این ماشین هم معایب داره و هم مزایا مثل هر ماشین دیگه ای… تو نسخه دنده ای مصرف بسیار پایین تره و با گیربکس های پیشرفته جدید که از سال ۹۶ رو این ماشین نصب شده مصرف تو شهر حدود ۷ و در جاده حدود ۶ لیتر هست.. صدای موتور به هیچ عنوان داخل ماشین شنیده نمیشه.. کیفیت ساخت بسیار بالایی داره و تو این مدت نه به نمایندگی و نه به تعمیرگاه مراجعه کردم…حتی هنوز باتری ماشین فابریک هست… ایمنی… بیشتر
رضا
مهمان

سلام دوستان من ۴۰۵ ۲۰۶ و جک اس ۵ داشتم الان هم ساتدرو اتومات دارم. ماشین به نسبت خوببه سواری خوب و نرمی داره یک هاچبک خانوادگیه و توسر بالایی ها هم با ایبنکه اتومات هست و موتور ۱۶۰۰ جایی کم نیاورده با ماشبنهای در حد خودش مقایسه کنید خوبه و تیپ ترونیک هم هست البته اگر شش دنده بود که عالی بود و ناگفته نمونه که بدنه محکمی داره. من ففط تجربه رانندگبمو گفنم فرمون ماشین هم نسبت به جک اس ۵ خیلی سفت تره

جعفر
مهمان
با سلام خوشبختانه برعکس مسولین ، مردم ایران خیلی باهوش هستند و خیلی خوب فرق برند خوب و بد را میفهمند . یک زمانی خودرو ال ۹۰ اومد تو بازار قیمتش با پژو ۴۰۵ یکی بود .همه میگفتند این ماشین زشتی را کی اینقدر پول بابتش میده . ولی بعد چند سال که استقاده کردند و دیدند نه این ماشین از نظر فنی موتور و کیفیت با پژویی که دست ایران خوردو رفته توش و سالی یک بار موتورش را باید باز کنی وکلی خرجش کنی، خیلی فرق داره وقتی طرف ۱۴ سال ال ۹۰ داره و تا حالا خرج… بیشتر
ساندرو سوار
مهمان

فقط بابت راهنماش کوتاهی کردند یعنی
راهنما چپ و راست می زنی معلوم نیست کدوم طرف روشنه
دماسنج هم نداره
تنظیم صندلی ش هم مرخرف و دستی هست
گاهی بوی بنزین هم داخل میاد
صدای فن واسه کولر هم خیلی زیاده

مهدی
مهمان

سلام دوست عزیز بوی بنزینش احتمالا مال کنیسترشه یا نشتی داره اگه موقع گرما اینجور میشه درب باک بنزینش باز کن گازش خارج میشه خوب میشه

حسین
مهمان

پس عمه من میره دنبال ساندرو که قیمتش نسبت به همه ماشینها بالاترین جهش رو داشته اینها راجع به تندر ۹۰ هم همینو میگفتن

علی
مهمان

من که خیلی راضی هستم . شتابش هم خیلی خیای خوبه با اینکه اتوماتیک هم هست . بهتره اطلاعات درست بدین تا اعتماد مردم از بین نره .

وحید
مهمان

والا ما که هر کیو دیدیم ساندرو داشته راضی بوده. من خودم ۲۰۷ دنده دارم مثل جیگر زلیخا هر قطعه اش مال یک استان چینه. اصلا راضی نیستم ازش. مدل ۹۶ تاحالا ۵بار سر مسائل مختلف خرج رو دست من گذاشته. به محظ اینکه پول دستم بیاد ساندرو اتومات میخرم

ناشناس
مهمان
این عیوبی رو که رو ساندرو بزرگش کردن انقدم تاثیر گذار نیست ساندرو سیستم تعلیق خارق العاده ای داره به طوریکه اصلا تو جاده های ایران که پر چاله و چوله ست تکون حس نمیکنی و در مقابل خیلی از ماشینهای پر زرق و برق و خارجی مثل هیوندا و تویوتا چیزی کم نداره چون میدونین که سیستم تعلیق این ماشین ابداع کشور فرانسه است و بقیه کشورها سیستم تعلیق رو کپی برداری کردن این خودش یه حسن عالیست بعد از لحاظ جادار بودن مناسبه و مثل پژو ۲۰۶ نیست که عقبش باید خودتو مچاله کنی و زانو درد بگیری.… بیشتر
علی
مهمان
منم ماشینم ماکسیما ۹۱هست.. توفیقی دست داد که با یکی از دوستان مسیر شیراز اصفهان برم و کمکش رانندگی کنم.حاصل هزار کیلومتر رانندگی با این ارابه مرگ براتون مینویسم که شاید نتیجه ای داشته باشه.. اولاً که سوارش میشید احساس خفگی و تنگی نفس میکنید… صندلی های ماشین آدمو بیاد نیمکت های دوران دبستان میندازه… شروع حرکت از کندی و بی شتابی جیگرش تو حلقش میاد..سرپیچ ها همش حول و هراس خارج شدن از جاده داری… صدوبیست تا سرعت میری ولی انگار که لاستیک هاش رو اسفالت نیست..صدای عرعر موتورش هم که صل علی رده…جیرجیر طاقچه عقب هم مثل بلبل… بیشتر