آزمایشگاه تست ایمنی ولوو

بروزرسانی در: دوشنبه 29 آذر 00 ساعت 11:39
آزمایشگاه تست ایمنی ولوو

یکی از دلایل شهرت برند ولوو، ساخت خودروهایی با کیفیت بالا و ایمن در تصادفات است. یکی از دلایل اصلی شهرت ولوو در این زمینه تست های تصادفی است که روی مدل های مختلف خودرو پیش از عرضه به بازار انجام می شوند.

تاسیسات انجام تست های تصادف ولوو به نام مرکز ایمنی ولوو کارز بیش از ۲۰ سال است که برای انجام تست های تصادف مدل های مختلف خودرو استفاده می شود. در زمان افتتاح این مجموعه توسط پادشاه سوئد در سال ۲۰۰۰، مرکز ایمنی ولوو کارز یکی از پیشرفته‌ترین تاسیسات تست تصادف در جهان بود و از بسیاری جهات همچنان نیز این گونه است.

مرکز ایمنی ولوو کارز به مهندسان این شرکت کمک می کند تا حوادث ترافیکی واقعی را در امنیت کامل شبیه سازی کرده و نتایج کسب شده برای افزایش ایمنی خودروهای تولیدی این شرکت استفاده کنند. ولوو آینده ای که هدف قرار داده است که در آن هیچ فرد حاضر در یک خودرو جدید این شرکت به واسطه تصادف جان خود را از دست نداده یا به شدت آسیب نبیند.

به گفته توماس بروبرگ، یکی از مهندسان ارشد ایمنی ولوو، متعهد بودن به ایمنی برای ولوو به معنای قبول شدن در یک تست یا کسب رتبه ایمنی نیست، بلکه در مورد درک این است که تصادفات و آسیب دیدگی ها چرا و چگونه رخ می دهند و سپس فناوری های لازم برای کمک به پیشگیری از آنها توسعه داده شود. ما امید داریم که فعالیت های‌مان الهام بخش دیگران برای پیروی از روندی مشابه باشد و کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای در سراسر جهان یکی از اهداف اصلی ماست.

مرکز ایمنی ولوو کارز تاسیساتی چند منظوره است که به مهندسان این شرکت اجازه می دهد تا موقعیت های ترافیکی و تصادفات بیمشار را بازسازی کرده و تست هایی را فراتر از الزامات قانونی انجام دهند.

این تاسیسات دارای دو مسیر انجام تست است که یکی ۱۰۸ متر و دیگری ۱۵۴ متر طول دارد. مسیر کوتاه‌تر قابلیت حرکت دارد و می توان آن را در زاویه بین صفر تا ۹۰ درجه حرکت داد که انجام تست های تصادف از زوایا و با سرعت های مختلف، یا شبیه‌سازی تصادف بین دو خودرو در حال حرکت را ممکن می کند. امکان تصادف خودروها با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در این تاسیسات وجود دارد.

در فضای خارجی، امکان انجام تست هایی مانند تصادفات شامل واژگونی و غلتیدن خودرو و سناریوهای اتمام جاده، جایی که خودروها با سرعت زیاد به داخل گودال پرتاب می شوند، وجود دارد. در اینجا، خدمات نجات برای تقویت مهارت های نجات جان افراد در تصادفات جاده ای نیز ارائه می شود.

در سالن اصلی، یک مانع تصادف عظیم برای انجام تست های برخورد خودرو از جلو، عقب، و بغل وجود دارد. با وزن قابل توجه ۸۵۰ تن، این مانع در صورت نیاز با کمک بالشتک های هوا قابل جابجایی است.

افزون بر این، تعداد زیادی از موانع ثابت و متحرک در انجام تست های تصادف مورد استفاده قرار می گیرند که از آن جمله می توان به ساختارهایی شبیه گوزن برای شبیه‌سازی تست تصادف با حیوانات اشاره کرد.

طی انجام تست های تصادف، آدمک های مورد استفاده و موانع به حسگرهای مختلف مجهز هستند تا به مهندسان ولوو برای ثبت دقیق همه جزئیات کمک شود. تعداد زیادی از دوربین های با کیفیت بسیار بالا نیز تست های تصادف را از زوایای مختلف ضبط می کنند.

پیش از تست های تصادف واقعی، مدل مجازی خودرو هزاران تست تصادف شبیه‌سازی شده را پشت سر می گذارد. سپس، تمام داده های موجود توسط مهندسان ولوو برای توسعه خودروهایی ایمن استفاده می شوند.

از آنجایی که ولوو به سمت آینده ای تمام الکتریکی حرکت می کند، مرکز ایمنی ولوو کارز طی سالیان اخیر به تجهزیات جدید مجهز شده و برای انجام تست تصادف خودروهای الکتریکی نیز آماده شده است.

عصر ایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar