آغاز تحقیقات درباره ایمنی ۱.۱ میلیون خودروی هوندا آکورد در آمریکا

سه شنبه 21 اردیبهشت 00 ساعت 18:44
آغاز تحقیقات درباره ایمنی ۱.۱ میلیون خودروی هوندا آکورد در آمریکا

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده (NHTSA) روز دوشنبه اعلام کرد که تحقیقات رسمی درباره ایمنی بیش از ۱.۱ میلیون خودروی هوندا آکورد Accord را به دلیل گزارش های زیاد از دست دادن ناگهانی کنترل فرمان، آغاز کرده است.

این اداره با بیان این که تحقیقات مذکور شامل تجزیه و تحلیل مهندسی درباره مدل های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ می شود، گفت: در شرایط عادی رانندگی و بدون اخطار یا ورودی از سوی راننده، ممکن است وسیله نقلیه از مسیر مورد نظر خود خارج شود.

شرکت خودروسازی هوندا همچنین اعلام کرد که از این تحقیقات آگاه شده است و "تمام نگرانی های مربوط به ایمنی را جدی می گیرد و از طریق روند تحقیق به همکاری با اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده ادامه خواهد داد".

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده گفت که ۱۰۷ شکایت و دو حادثه باعث جراحت در رابطه با این موضوع وجود دارد.

یکی از مصرف کنندگان در دونلون، در ایالت فلوریدا، به اداره ایمنی ترافیک بزرگراه گفت که او با سرعت ۲۵ مایل در ساعت (۴۰ کیلومتر در ساعت) رانندگی می کرد و "فرمان را گرفته بود ولی نمی توانست وسیله نقلیه را کنترل کند.

او گفت: ماشین وارد جنگل شد و به چند درخت کوچک برخورد کرد. این خودرو به طور کامل خسارت دید.

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ایالات متحده در ماه اکتبر دادخواستی را دریافت کرد که خواستار تحقیق در مورد نقص در سیستم فرمان خودروهای هوندا آکورد ۲۰۱۳ شد.

به گفته اداره NHTSA، این دادخواست ادعا می کند وسایل نقلیه هوندا "در حالی که از مسیر مورد نظر خود خارج می شوند راننده کنترل فرمان را به طور ناگهانی از دست می دهد".

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar