احداث کارخانه‌های تولید باتری تنها راه حل کاهش بیکاری

دوشنبه 5 فروردین 98 ساعت 15:23
احداث کارخانه‌های تولید باتری تنها راه حل کاهش بیکاری

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان اخیراً از لزوم ساخت و احداث کارخانه‌های تولید باتری مخصوص خودروهای برقی در اروپا سخن گفته است.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک باعث شده است کمپانی‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

بر اساس تحقیقات انجام گرفته، تاکنون سهم خودروهای برقی و الکتریکی تنها ۱.۵ درصد از فروش تمام خودروهایی است که در ایالات متحده آمریکا به فروش رسیده است. البته موارد و نکات مهمی برای خودروهای برقی و الکتریکی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. به عنوان مثال، مسافت قابل پیمایش با هر بار شارژ، قیمت تمام شده برای مصرف کننده و در دسترس بودن امکانات و خدمات مورد نیاز مانند ایستگاه‌های شارژ خودرو باید با همکاری کمپانی‌های خودروسازی، تکنولوژی و دولت‌ها ساخته شود.

یکی از اصلی‌ترین محورهای موفقیت در تولید وسایل نقلیه برقی و الکتریکی بدون تردید ساخت باتری‌های موردنیاز برای این محصولات است که در حال حاضر در کشورهای دیگری مانند چین، اندونزی و تایوان انجام می‌گیرد. به گفته مقامات فولکس واگن، این ضرورت برای کمپانی‌های خودروساز اروپایی وجود دارد که در صورت افزایش تولید خودروهای برقی، باید به فکر احداث، راه اندازی و تولید انبوه باتری‌های قدرتمند و با گنجایش بالا مخصوص این وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست افتاده و بدین ترتیب سودآوری و درآمدزایی خود را از تولید و فروش محصولات یاد شده افزایش داده و از وابستگی به کارخانه‌های خارجی و آسیایی خود را برهانند.

حالا اخیراً وزیر اقتصاد آلمان هم در تأیید این اظهارات، یادآوری کرده است که حتی اگر فقط برای جلوگیری از افزایش نرخ بیکاری و رشد اشتغالزایی در اروپا هم باشد، باید کارخانه‌های بزرگی به منظور ساخت و تأمین باتری موردنیاز خودروهای برقی و الکتریکی در کشورهای اروپایی صنعتی ساخته و راه اندازی شود.

وی همچنین در گفت‌وگویی با گزارشگر روزنامه آلمانی اشپیگل افزود که این اقدام برای عقب نیفتادن اروپا از رقبای قدرتمند و بزرگ خود در آمریکا و چین بسیار لازم، ضروری و حیاتی به شمار خواهد رفت.

به گفته رویترز، وی در واقع ساخت و احداث کارخانه‌های باتری سازی در اروپا را تنها راهکار برون رفت از معضل بزرگ بیکاری دانسته و عنوان کرده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar