اخراج کارگران تسلا بدون اطلاع رسانی

سه شنبه 31 خرداد 01 ساعت 15:22
اخراج کارگران تسلا بدون اطلاع رسانی

کارگران سابق تسلا شکایتی علیه این شرکت ثبت کرده و مدعی هستند تصمیم آن برای اخراج انبوهی از کارمندان برخلاف قوانین فدرال است. این شرکت درباره اخراج کارگران از قبل به آنها اطلاع نداده بود.

 این شکایت در ایالت تگزاس و توسط ۲ کارگر ثبت شده که ادعا می‌کنند از کارخانه تسلا واقع در ایالت نوادا و در ماه ژوئن ۲۰۲۲ میلادی اخراج شده‌اند. طبق اسناد موجود بیش از ۵۰۰ کارگر از کارخانه مذکور اخراج شده‌اند.

کارگران ادعا می‌کنند تسلا قوانین اخراج انبوه فدرال را نقض کرده است. طبق «قانون اطلاع رسانی تعدیل و ابقا کارگران»(Worker Adjustment and Retraining Notification Act) باید طی بازه ای ۶۰ روزه قبل از اخراج به کارگران اطلاع رسانی شود.

این دو کارگر خواهان ثبت یک شکایت دسته جمعی برای تمام کارگران تسلا هستند که در ماه‌های می و ژوئن ۲۰۲۲ میلادی بدون اطلاع رسانی قبلی اخراج شده‌اند. در بخشی از متن شکایت نامه آمده است: تسلا فقط به کارگران اعلام کرده تصمیم اخراج آنها فوراً قابل اجرا خواهد بود.

این دو کارگر خواهان پرداخت دستمزد و مزایا برای بازه اطلاع رسانی ۶۰ روزه هستند.

شرکت تسلا هنوز درباره تعداد کارمندان اخراجی اظهار نظری نکرده است. ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی این شرکت در اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد احساس بسیار بدی درباره وضعیت اقتصادی دارد و تسلا باید ۱۰ درصد نیروی کار خود را کاهش دهد.

مهر

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar