استخدام فورد رنجر رپتور و فوکوس ST استیشن در پلیس بریتانیا

بروزرسانی در: سه شنبه 12 آذر 98 ساعت 17:37
استخدام فورد رنجر رپتور و فوکوس ST استیشن در پلیس بریتانیا

خودروهای فورد در میان نیروهای پلیس ایالات متحده بسیار محبوب هستند، ولی ایالات متحده تنها کشوری نیست که از خودروهای شرکت‌های آمریکایی برای نیروهای پلیس خود استفاده می‌کند. ناوگان‌های پلیس بریتانیا نیز از خودروهای پلیس فورد استفاده می‌نمایند. جدیدترین مدل‌های فورد که وارد ناوگان پلیس بریتانیا شده‌اند رنجر رپتور و فوکوس ST استیشن هستند.

شرکت فورد بریتانیا اعلام کرده یک دوره آزمایشی جدید برای نیروهای پلیس در سراسر بریتانیا با دو خودروی پرفورمنس بسیار متفاوت می‌خواهد شروع کند. بعد از این که قبلاً نیروهای پلیس بریتانیا از موستانگ GT برای گشت زنی در خیابان‌های این کشور استفاده کردند، اکنون آن‌ها می توانند از نسخه قدرتمند آفرود پیکاپ سایز متوسط رنجر و خودروی اسپرت فوکوس ST استیشن استفاده نمایند.

تیم Ford Special Vehicle Preparation در اسکس انگلستان کار طراحی و آماده سازی این خودروها را برای نیروهای پلیس بر عهده دارند. هر دو خودرو رنگ‌های رسمی پلیس بریتانیا را روی خود دارند که شامل یک پترن شطرنجی آبی و زرد می‌باشد که بیشتر بدنه را می‌پوشاند. این خودروها همچنین مواردی مانند آژیر و چراغ گردون در جلو، عقب و روی سقف دارند.

فورد می‌گوید رنجر می‌تواند خودرویی فوق العاده برای تعقیب و گریزهای جاده‌ای باشد و در عین حال، فوکوس برای گشت زنی و تعقیب و گریز شهری ایده آل است. رنجر از یک موتور ۲ لیتری اکو بلو با ۲۱۰ اسب بخار قدرت استفاده کرده و حداکثر سرعتی برابر با ۱۷۰ کیلومتر دارد. فوکوس از طرف دیگر یک پیشرانه ۲ لیتری اکو بلو با ۱۸۷ اسب بخار قدرت داشته و می‌تواند سرعتش را تا ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت افزایش دهد.

پلیس جنوب ولز اولین واحدی خواهد بود که به صورت آزمایشی از این دو خودرو استفاده خواهد کرد و بعدها ادارات پلیس دیگر مناطق نیز می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند.

autoblog

منبع: Z4Car

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar