جو بایدن: تسلا بزرگترین سازنده خودروهای برقی

پنج شنبه 21 بهمن 00 ساعت 10:07
جو بایدن: تسلا بزرگترین سازنده خودروهای برقی
جو بایدن رئیس جمهور امریکا اعتراف کرد که تسلا بزرگترین سازنده خودروهای برقی آمریکا است. همواره انتقاد ماسک(مدیرعامل تسلا) به بایدن این بود که وی با سخنانش فورد و جی ام را بالا می برد و تسلا را از گردونه خارج می کند.

در سخنرانی روز سه شنبه، بایدن از تأثیر تسلا بر صنعت خودرو سخن به میان آورد که به نوعی تغییر مسیر از تمجید خودروسازان سنتی فورد و جنرال موتورز بود.

بایدن از سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد دلاری شرکت های خصوصی در آمریکا برای توسعه خودروهای برقی و باتری خبر داد و اعلام کرد یک کمپانی استرالیایی به نام تریتیوم(Tritium) در حال احداث کارخانه در تنسی آمریکا برای تولید سالانه ۳۰ هزار جایگاه مخصوص شارژ خودروهای برقی است.

بایدن گفت: «از سال ۲۰۲۱، سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد دلاری روی ساخت داخل در آمریکا شروع شده، از کمپانی های شاخص مثل جنرال موتورز و فورد گرفته تا سازندگان نوظهوری مثل تسلا که بزرگترین سازنده خودروهای برقی در کشور است، همچنین شرکت های جوانتری مثل ریویان که وانت برقی می سازد و پروترا(Proterra) که اتوبوس برقی می سازد.»

در طی یک ماه گذشته یک عریضه با بیش از ۵۹ هزار امضاء گردآوری شده و از رئیس جمهور آمریکا خواسته است که تسلا را به عنوان بزرگترین خودروساز برقی این کشور به رسمیت بشمارد. جو بایدن از زمانی که به ریاست جمهوری رسیده است، از دعوت تسلا به مراسم و رویدادهای مهم صنعت خودرو طفره می رود و در آخرین اقدام خود در ماه ژانویه هنگام صحبت از گسترش خودروهای برقی در آمریکا اسمی از تسلا نبرد. ایلان ماسک هم در توییتر خود از الفاظ نامناسب استفاده کرد و بایدن را «عروسک جورابی خیس در لباس انسان» خطاب کرد.

پرشین خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "جو بایدن: تسلا بزرگترین سازنده خودروهای برقی"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
نازنین
مهمان

تازه یادش افتاده؟