بدترین خودروها در امریکا

شنبه 25 دی 00 ساعت 16:32
بدترین خودروها در امریکا
برندهای خوشنام بازار جهانی خودرو مانند تویوتا، اینفینتی، شورولت، جیپ و ... در فهرست بدترین خودرو از لحاظ رضایت مشتری در بازار امریکا شناخته شدند.

در صدر جدول ۱۰ تایی بدترین خودروها(list of the 10 worst cars) از لحاظ رضایت مشتری در گزارش کانزومر ریپورتس، تویوتا C-HR قرار گرفته است.

بر اساس نظرسنجی از صاحبان خودرو و بر اساس این معیار است که «حتماً دوباره همین خودرو را می خرند» و نشان می دهد آن خودرو تمام انتظارات مشتری را برآورده کرده است.

البته اگر جزئیات کاملی از این نظرسنجی و نتایج آن را می خواهید داشته باشید باید در وبسایت کانزومر ریپورتس حق عضویت بپردازید. با این حال خلاصه ای از نحوه رتبه بندی و دلایل این انتخاب ها در این وبسایت قید شده است.

در این گزارش آمده است که فقط ۲۹ درصد از صاحبان تویوتا C-HR دوباره حاضر به خرید این خودرو خواهند بود. کانزومر ریپورتس فقط نوشته است: «همین که با استایل پیشروی آن کنار بیایید، رانندگی با آن قابل قبول است اما چند اشکال در آن وجود دارد که رأی خریداران احتمالی را می زند.» هر چند کانزومر ریپورتس در این خلاصه گزارش به این اشکالات اصلاً اشاره نکرده است تا کسانی که کنجکاو هستند در وبسایت عضو شوند.

در جایگاه دوم این فهرست ده تایی،‌فورد اکواسپورت EcoSport  قرار گرفته که ۳۰ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند حاضرند دوباره همین خودرو را بخرند. در ایراد از آن هم گفته اند «ظاهر بیرونی آن مسخره  است و چرخ های آن در مقایسه با بدنه خیلی کوچک هستند.»

مقام سوم شورولت ترکس Chevrolet Trax است و ۳۷ درصد از پاسخ دهندگان حاضر به خرید مجدد آن هستند. دلیلی هم که آورده اند این است که «راهبرد جی ام این است که همیشه جایگاه آن پایین تر از اِکویناکس باشد اما قیمت آن به سرعت برق و باد بالا برود.»

مقام چهارم از آن اینفینیتی کیو۵۰ Infiniti Q50 با ۴۰ درصد احتمال خرید دوباره و مشتریان گفته اند: «قدرت موتور ۶ سیلندر را با قیمتی می دهد که رقبا با موتورهای ۴ سیلندر می دهند. با این کار بهینه سازی مصرف سوخت کاهش پیدا می کند.»

مقام پنجم نیسان روگ اسپورت با ۴۲ درصد احتمال خرید مجدد. مشتریان به طعنه می گویند «بهتر بود نام این شاسی بلند خیلی کوچک را روگ جونیور می گذاشتند. به نظر می رسد که روگ اسپورت فرم چروکیده شده ی روگ معمولی است اما اصلاً حس اسپورت به راننده نمی دهد.»

شماره ۶ هم اینفینیتی کیوایکس۵۰ Infiniti QX50 است با ۴۶ درصد خرید مجدد. مشتریان می گویند: «موتور این خودرو عملکرد [قدرت،‌ سرعت و شتاب] وعده داده شده را ارائه نمی دهد و مصرف سوخت آن هم ایده ال نیست، کنترل های آن خیلی گیج کننده است و به طور کلی پایین تر از حد انتظارات است.»

شماره ۷ جیپ کامپس Jeep Compass از زیربندهای استلانتیس است با ۴۶ درصد تمایل به خرید مجدد. دلیل مشتریان: «از بسیاری جهات،‌ حساب و کتاب ها جور در نمی آید و امکانات آن با قیمت آن همخوانی ندارد. رقبای بهتر با قیمت پایین تری دارد. برای همین خریداران سمت و سوی دیگری را انتخاب خواهند کرد.»

شماره ۸ در این جدول جیپ رنه گید Jeep Renegade با ۴۷ درصد احتمال خرید مجدد. هر چند کانزومر ریپورتس چیز بدی در مورد این خودرو نگفته فقط نوشته است: «اگر با ظاهر و حضور آن قضاوت شود، دلایل زیادی برای دوست داشتن آن وجود دارد.»

رده نهم از آن کادیلاک ایکس تی۴ Cadillac XT4 است که ۴۷ درصد گفته اند حاضرند دوباره آن را بخرند. در گزارش کانزومر ریپورتس آمده است: «در تست تِرَک امتیاز بالایی دارد اما به دلیل آن که قابلیت اطمینان reliability آن پایین تر از حد متوسط است، امتیاز کلی آن را پایین کشیده است.»

و سرانجام شماره ۱۰ در این فهرست کیا فورتِی Kia Forte با ۴۷ درصد احتمال خرید مجدد. «روزگاری خودروی مقرون به صرفه ای نسبت به امکاناتش بود اما مدل های جدید آن کمترین امکانات را دارد. رانندگی با آن کمی خشک است و صدای داخل کابین آن خیلی زیاد است حتی با استانداردهای غیرسخت گیرانه»

پرشین خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar